İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KÜNYE

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


İKİNCİLER PLAY OFF OYNAMAK İSTEMİYOR

Tarih 22 Haziran 2024, 21:25 Editör İskender Kordu

Amatör 2.Kümede gruplarında ikinci olarak Play Off oynamaya hak kazanan 20 takım Play Off oynamadan 1.Amatöre yükselmek istiyor.

İKİNCİLER PLAY OFF OYNAMAK İSTEMİYOR

 

Amatör 2.Kümede gruplarında ikinci olarak Play Off oynamaya hak kazanan 20 takım Play Off oynamadan 1.Amatöre yükselmek istiyor.

 suba

“TAKIMLAR PLAY OFF MAÇLARINA HAZIRLANAMAMIŞTIR”

 Kulüpler  Play Off’u kaldırmasını, verilen emeklerin boşa gitmemesini istiyor Federasyondan. Bunun için biraraya gelerek whatsapp grubu kuran grup ikincileri ortak bir açıklama yayınladı. Yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi. “

Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul İl Temsilciliğine. İstanbul’da, 2023-2024 futbol sezonunda 2. Amatör Kümede 20 takım gruplarını birinci sırada bitirerek doğrudan 1. Amatör Kümeye terfi etmiştir. Aynı şekilde 20 takım da kendi aralarında birer maç yapacak olup, Play-Off maçlarının akabinde toplamda 10 takım daha 1. Amatör Kümeye çıkacaktır. Ülkemizde tüm illerde ligler sona ermiş, Türkiye Şampiyonalarının sadece 1 tanesinde 2. Kademe maçları kalmıştır. Normalde 31 Mayıs tarihinde bitmesi gereken ligler İstanbul’da bir baraj maçı ile birlikte (Sultançiftliği-Uskumruköy) liglerin bitimi Temmuz ayını bulacaktır. Bu planlanmayan bir tarihtir ve araya giren Kurban Bayramı tatili ve idari izin ile birlikte takımlar kamu ve yerel yönetimlere ait olan sahaların da kapalı olmasıyla birlikte futbolcuların da izin yapması nedeniyle antrenman yapamamış ve Play-Off maçlarına hazırlanamamıştır.

“LİGLERİN ÇOK GEÇ SONA ERMESİ TAKIMLARI OLDUKÇA ZORDA BIRAKMIŞTIR”

Geçmiş yıllarda bu tarihte hiçbir zaman ligler devam etmemiştir. Bununla birlikte takımlar, 2024-2025 sezonu hazırlıklarına başlamıştır. Netice itibari ile çeşitli sebeplerden ötürü liglerin çok geç sona ermesi takımları oldukça zorda bırakmıştır. İlaveten,  2. Amatör Kümede 20 takımın daha bir üst lige alınması (sadece 10 fazla takım) bir üst ligin kalitesini arttıracaktır. Kulüplerin, sporcuya yatırım yapması, kulüp yöneticiliğine teşvik edilmesi ve camiaların var olması başarı ile endeksli bir durumdur.

“10 TAKIMIN BİR ÜST LİGE ALINMASININ TEŞVİK EDİCİ YÖNLERİ DE FAZLADIR”

İstanbul’da bu sezon hakemler açısından yeterince verimli geçmedi. Bu herkesin kabul ettiği bir durumdur. Profesyonel hakemlerin amatör maçlarda MHK’nın ilgili talimatı nedeniyle yüzde 5 oranında görev alması, İstanbul hakemlerinin ekseriyetinin üniversitesi öğrencisi olması ve Yükseköğrenim Kurumlarının Bahar Yarıyılı final dönemini tamamlaması nedeniyle hakem olan öğrencilerinin geneli il dışında bulunmaktadır.

Pandemi sezonlarında İstanbul’da 2. Amatör Kümelerde beşinci takımlar ile birlikte beşinci ile aynı puana sahip altıncı takımların da bir üst lige alındığı göz önüne alındığında 10 takımın bir üst lige alınmasının teşvik edici yönleri de fazladır.

“TÜRK  FUTBOLUNUN LEHİNE DE BİR GELİŞME OLACAKTIR”

Yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı, İstanbul’da 2. Amatör Kümede 20 takımın Play-Off maçları oynatılmadan doğrudan 1. Amatör Kümeye alınmasının bir iltimas değil gerçek bir hak ediş olduğunun da altını çizmek isteriz. Bundan dolayı Play-Off maçlarının oynatılması yerine 10 takımın daha terfi ettirilmesi Türk futbolunun da lehine bir gelişme olacaktır. Bilgilerinizi ve gereğini saygılarımızla arz ederiz.”

Bu haber 489 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

2.AMATÖR KÜME

BALKAN YİNE ARSLAN DEDİ

BALKAN YİNE ARSLAN DEDİ Amatör 2.Küme ekiplerinden İstanbul Balkansporda yapılan kongrede Tamer Arslan yeniden başkanlığa seçildi.

SÜRENOĞLU İLE BİR YIL DAHA

SÜRENOĞLU İLE BİR YIL DAHA Amatör 2.Küme ekiplerinden Yeşilesenyurtta yeni sezon öncesi ilk imza altyapıda geldi.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi