İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


BAYCAN KULÜPLERE UMUT DAĞITTI

Tarih 09 Haziran 2023, 13:22 Editör İskender Kordu

B.Çekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Yusuf Baycan başkanlığında geniş katılımlı bir toplantıda biraraya gelerek basının önüne çıktı.

BAYCAN KULÜPLERE UMUT DAĞITTI

 IMG-5361-Kopya

B.Çekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Yusuf Baycan başkanlığında geniş katılımlı bir toplantıda biraraya gelerek basının önüne çıktı.

 IMG-5229-Kopya

B.Çekmece Belediyesi Orhan Veli Sosyal Tesisleri’nde yapılan toplantı yaklaşık olarak 3 saat sürerken yeni başkan Yusuf Baycan hem vizyonunu anlattı hem de kulüplerin sorunlarını dinleyerek bol  bol not tuttu. Futbol dışındaki branşların da davet edildiği, sorunların masaya yatırıldığı toplantıda kulüpler eteklerindeki taşları döktü.

IMG-5249-Kopya

B.Çekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Yusuf Baycan açılış konuşmasını yaparak kulüplerin sorunlarını tespit etmek, çözmek ve yerine getirmek için göreve geldiklerini söyledi.
IMG-5284-Kopya

BAYCAN: NASIL FAYDALI OLABİLİRİZ TEK DÜŞÜNCEMİZ BU

 Baycan “Bu göreve gelirken amacımız tamamen amatör spor kulüplerinin faydasına olabilecek konularda çözüm üretebilmek. Amatör spor kulüplerimiz için ne yapabiliriz, nasıl faydalı olabiliriz tek düşüncemiz bu. İlk etapta altyapıda daha çok branşta yarışan kulüplere daha fazla yardım ulaşmasını sağlamak, Bunların sözünü aldım. Ayrıca kulüpler için bir havuz oluşturup bu havuzdan ihtiyacı olan kulüplerimize destek olmak istiyoruz. Ayrıca kulüplerimizi antrenman ve maçlardaki su sorunlarını da bir nebze çözerek bazı yükleri kulüplerimizin üzerinden almak düşüncesindeyiz. Ayrıca sizlerin federasyonla olan ilişkilerinizde hem zaman kaybını hem de maddi kayıpları önlemek için bir sekretarya oluşturarak kulüplerle federasyon arasında bir köprü oluşturmak, sizlerin işlerinizi de kulüpler birliği üzerinden yaparak bu sayede kulüplerin önemli bir sorununu da aşmasında yardımcı olmak düşüncesindeyiz.” İfadesini kullandı.

EYÜBOĞLU ŞEFFAFLIK İSTEDİ

Baycan’ın açılış konuşmasının ardından söz alan B.Çekmece Tepecikspor Onursal Başkanı Temel Eyüboğlu yeni yönetimden şeffaflık istedi.

IMG-5257-Kopya
Eyüboğlu “Bu işi yapıyorsanız herşeyden önce şeffaf olmalısınız. Kulüpler zor durumda. Hepimiz bu işin içindeyiz. Ancak bizim hiçbirşeyden haberimiz olmuyor. Artık bu düzeni değiştirmenin zamanı geldi. Bunu yapıyorsanız şeffaf olun.” Dedi.

CABRİ: ARTIK ÖNÜMÜZE BAKALIM

B.Çekmece Karadeniz İdman Ocağı Kulüp Başkanı Necmettin Cabri de bir söz alarak kulüpler birliğinin düşüncelerinin doğru olduğunu, bunları ilk kez bir başkanın ağzından duyduklarını söyledi.

 IMG-5313-Kopya
Cabri “Artık önümüze bakalım. Geçmişi unutalım. Geçmiş geçmişte kaldı. Yeni bir oluşum bu. Oluşuma nasıl destek verebiliriz onu düşünelim. Lisans olayını söylediniz. Bizim için büyük bir sıkıntıydı. Bu çözüme ulaşmış gibi gözüküyor. İlk toplantıda bunları tespit edip söylediyse B.Çekmece Karadeniz olarak teşekkür ediyorum. Su çok basit bir konu gözükebilir ama rakamlar ortaya çıktığında hiç de basit olmadığını görüyoruz. Bunun için de çok teşekkür ederiz. Havuz konusundaki düşüncelerinizden dolayı da canı gönülden kutluyorum. Biz de ona göre gereken yardımda bulunuruz.” Diye konuştu.
IMG-5358-Kopya

BAYCAN: HERKESİ DAVET ETTİRDİM

Cabri’den sonra söz yeniden Baycan’a geldi. Baycan Eyüboğlu’na yanıt vererek “Bu camianın bir rantı var mı? Benim için yüktür. Dertleri bildiğim için, bunları da hiçkimseyi ayırt etmeden B.Çekmece ilçesinde yaşayan tüm sporla ilgilenen herkesi davet ettirdim. Bu ilk defadır. Bugüne kadar futbol haricinde toplanılmamıştır. Burada kulüplerimizi toplamak, biraraya getirmek de kulüplere destektir, yardımdır.” Dedi.

IMG-5260-Kopya

“ALİ TONTA GİBİ OL, HASAN GÖKÇE GİBİ OL”

Baycan’dan sonra yeniden söz alan Eyüboğlu da şöyle konuştu “Çevre ilçelerde de birlikler var. Onlar gibi ol. Ali Tonta gibi ol, Hasan Gökçe gibi ol. Ayda bir, 15 günde bir toplantı yapın. Kaynaşma olsun. Ayrıca bayan futbol takımım kuran Necmettin Cabri’yi de kutluyorum.”

IMG-5267-Kopya

ÖZTÜRK: SİZLERİN DE DESTEĞİNİZİ, ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUZ”

B.Çekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Öztürk de bir söz alarak “Biz istiyoruz ki hep beraber hareket edelim. Bunun için gayret sarf edeceğiz. Bundan sonraki dönemde birbirimize sahip çıkalım, destek olalım. Bunlarla ilgili çalışacağız. Sizlerin de desteğinizi, önerilerinizi bekliyoruz.” İfadesini kullandı.

IMG-5264-Kopya

EYÜBOĞLU: BUGÜNE KADAR HERŞEY KAĞIT ÜSTÜNDE KALDI

Öztürk’ün bu sözleri üzerine Eyüboğlu yeniden söz alarak şunları söyledi “Geriye dönmüyorum. Bugüne kadar herşey kağıt üstünde kaldı. Bundan sonra bilfiil sizi takip ediyorum.”

IMG-5287-Kopya

BAYCAN: KULÜPLERİMİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ONU YAPACAĞIZ

Eyüboğlu’ndan sonra söz yeniden Baycan’a geldi. Baycan “Kulüplerimize nasıl yardımcı olabiliriz onu yapacağız. Siz talep etmeden federasyona gittim, Ali Düşmez ile görüştüm. Hasan Gökçe de oradaydı. Bölgemizde bir sürü kulüp var. Biz de ne yapabiliriz kulüplere en azından.” Diye konuştu.

EYÜBOĞLU: KAĞIT ÜZERİNDE OLACAKSA BİZİ DE OYALAMAYIN

Baycan’dan sonra yeniden söz alan Eyüboğlu söyle dedi “Senin ayağın B.Çekmece Belediyesi ve üyeler. Başka yerden yardım alma şansı yok. Artık sponsorlar da kaçıyor. Bugünkü toplantı güzel. Aşağı yukarı 30 kişi geldi. Bunu güçlendirelim. Ses olsun ses. Kağıt üzerinde olacaksa bizi de oyalamayın.”

IMG-5282-Kopya

ZEREN: FUTBOLDA HERŞEYDEN ÖNCE SEVGİ İKLİMİ OLUŞMALI

Üstün Futbol Kulübü Teknik Direktörü Murat Zeren de bir konuşma yaparak futbolda bir sevgi iklimi oluşturulması gerektiğini söyledi.

IMG-5293-Kopya
Zeren “Futbolda herşeyden önce sevgi iklimi oluşmalı. Önce işimiz aramızdaki sevgi bağlarını güçlendirmek sporun her dalı için. Sahaya çıktığımızda bir maç için çıkıyoruz ama rekabeti çok farklı yerlere taşıyabiliyoruz. Bu bizim ayıbımız. Bizim önce bunları düzeltmemiz lazım.” Dedi.
IMG-5297-Kopya

UÇAR: YUSUF BAŞKAN BURADA EN MASUM OLANI

Tepecik Anadoluspor Kulüp Başkanı Mustafa Uçar da söz alarak yaptığı konuşmada Yusuf Baycan’la problemi olmadığını ama kılavuzlarının yanlış yönlendirdiğini söyledi.

IMG-5303-Kopya
Uçar “Yıllardır kulüp başkanlığı yapıyorum. Kulüpler birliğini kuranlardan biri de benim. Ben yıllardır söylüyorum: Futbola takıldık gidiyoruz. Futbolun dışında diğer branşlar olmaz mı? Masa tenisi olmaz mı, satranç olmaz mı? Yıllardır söyleye söyleye bir oldum. Dilimde tüy bitti, olmadı. Olmayacak da. Yine söylüyorum: Yusuf Başkanla bir sorunum yok. Sorun kılavuzluk yapanların iş bilmezliği. Kongre yapıyorsunuz. Kongreden dahi haberimiz yok. Hiçbir kulüp başkanının haberi yok. Siz neden bahsediyorsunuz? Önce tüzük değişikliği yapmak lazım. 15 sene önceki tüzükle devam ediyoruz. Kişilerin değil kurumların temsil edilmesi lazım. Ulaşım için yılda 70 Bin Lira ödüyoruz. Bu sadece benim değil tüm kulüplerin sorunu. Yusuf Başkan burada en masum olanı. Sıkıntı akıl hocalarında. Benim  söylediğim kişiler de kendilerini biliyor zaten. Herkes hayatından memnun. Sporun siyasete bu kadar alet edildiği bir dönem bilmiyorum. İki tane doğru yok. Bunu 3 yıl önce de, 6 yıl önce de söyledim. Şöyle bir toplantı yapıp biraraya gelemedik. Niye? Çünkü herkesin tuzu kuru. Rahatlar. Kulüpler olarak en büyük sorun adam yerine konulmamamız. Bu bizim acizliğimizdir. Böyle mi olacak kulüpler birliği? Bir tane havuz oluşturamıyorsunuz. Zor şeyler mi bunlar? Değişen bir şey olmayacak. Umudum yok. Üzülerek söylüyorum çoğumuzun mekanı yok. Bazı kulüpler gibi şanslı değiliz. Bazı kulüpler gibi sizleri ağırlayacağımız bir yerimiz yok. Ama havuz olayına katkı sağlamayı canı gönülden istiyorum. Bunun mutlaka olması gerek.” İfadesini kullandı. 

CANBAZ: BÖYLE Mİ OLMASI LAZIM

Güzelcespor Kulüp Başkanı Tamer Canbaz da yaptığı konuşmada kulüplerin üye olmasının sağlanmasının ve tüzük tadilatının gerektiğini düşündüğünü söyledi.

IMG-5315-Kopya
Canbaz “Kulüplerin derneğimize üye olmasını sağlamalıyız. Ayrıca tüzük tadilatı gerektiğini düşünüyorum. Amatör spor kulüpleri olarak samimi değiliz. Sevgi eksik. Benim de eksik kaldığım yönler var. Ben de kongre yaptım. Herkesi çağırdım. Bir tek Mustafa Uçar geldi. Böyle mi olması lazım?” şeklinde konuştu.
POLATOĞLU: O KILAVUZLARDAN BİRİ DE BENİM

Canbaz’dan sonra söz alan B.Çekmece Belediye Başkanı Spor Danışmanı ve yönetim kurulu üyesi Aslan Polatoğlu Mustafa Uçar’ın sözlerine atıfta bulunarak Yusuf Baycan’ın kılavuzlarından birinin de kendisinin olduğunu söyledi.

IMG-5334-Kopya

POLATOĞLU: O KILAVUZLARDAN BİRİ DE BENİM

Polatoğlu “O kılavuzlardan biri de benim. B.Çekmece gençliği için burada olmak, birlikte görev yapmak bizim için şereftir. Yusuf Baycan da böyle önemli bir görev üstlenmiştir. Kendisini de tebrik ediyorum. Bizler burada amme hizmeti yapıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 427 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

ERÖZKAN TEKLİFLERE AÇIK

ERÖZKAN TEKLİFLERE AÇIK Geçtiğimiz sezon B.Çekmece Mimarsinanspor altyapısında görev yapan Gürşat Erözkanın yeni sezon öncesi tekliflere aç...

ERAN PAYLAŞILAMIYOR

ERAN PAYLAŞILAMIYOR Zeytinburnuspor Kaleci Antrenörü Erkan Erana yeni sezon öncesi teklif yağıyor.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi