İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KÜNYE

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


BU KİRLİ OYUNUN BİR PARÇASI OLMADIK

Tarih 11 Mayıs 2024, 14:08 Editör İskender Kordu

Beylikdüzüspor yönetimi K.Çekmece Ufuk maçının ardından yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Yayınlanan açıklamada sezon boyunca hakem hataları, ligdeki kalite ve etik değerler ile bağdaşmayan uygulamalar nedeniyle Türk futbol camiasında bir çiviyi daha çıkardığını ifade edildi.

“BU KİRLİ OYUNUN BİR PARÇASI OLMADIK”

 

Beylikdüzüspor yönetimi K.Çekmece Ufuk maçının ardından yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Yayınlanan açıklamada sezon boyunca hakem hataları, ligdeki kalite ve etik değerler ile bağdaşmayan uygulamalar nedeniyle Türk futbol camiasında bir çiviyi daha çıkardığını ifade edildi.  

 IMG-99-1

Beylikdüzüspor yönetimi tarafından yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi “Saygıdeğer kamuoyu; bugün kısıtlı imkanlarla spora olan bağlılığımız adına özveri ile geçen sezon boyunca yaşadığımız deneyimleri ve gözlemlerimizi paylaşmak istiyoruz. Sporun özünde olan etik değerlerin ve adil rekabetin önemine vurgu yapmak adına üzüntüyle belirtmek isteriz ki, tüm sezon boyunca hakem hataları ve ligdeki kalite ve etik değerler ile bağdaşmayan uygulamalar, futbol camiasında bir çiviyi daha çıkarmıştır.

“BU PİSLİĞİN İÇİNEE BULAŞMADAN MÜCADELEMİZİ TAMAMLADIK”

Müsabaka dışındaki pazarlıklar ve spor dışındaki kokuşmuş etkinliklerin bizi yaraladığının farkındayız. Ancak, bu pisliğin içine bulaşmadan mücadelemizi tamamladık ve hiçbir zaman bu kirli oyunun bir parçası olmadık. Temiz ve adil spor için yılmadan mücadele etmeye devam edeceğimizi ve sporun gerçek ruhunu yaşatmaya kararlı olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isteriz.

“TEMİZ VE ADİL BİR ORTAMDA MÜCADELE ETMEK, TÜM SPOR CAMİASININ SORUMLULUĞUDUR”

Kulübümüz sahada sadece futbol oynamakla kalmadı, aynı zamanda bu entrikalarla mücadele etti. Ancak, son maçta yorgun düşerek şampiyonluktan mahrum kaldı. Bu durum bir futbol maçının sonucu değil, sporun ve rekabetin ne olduğunu hatırlatan bir öğretisi de olmalıdır. Temiz ve adil bir ortamda mücadele etmek tüm spor camiasının sorumluluğudur.

“SPORUN GERÇEK RUHUNU YAŞATMAYA DAVET EDİYORUZ”

Bizler, gelecek sezonlarda daha adil ve şeffaf bir ortam için çaba göstermeye devam edeceğiz. Sporu sevgi, saygı ve adil rekabet temelinde ilerletmek için elimizden geleni yapacağız. Tüm sporseverleri, bu değerlere sahip çıkmaya ve sporun gerçek ruhunu yaşatmaya davet ediyoruz.

Sporcularımızı, kulüp yöneticilerimizi, Türk futbolunu yönetenleri ve taraftarları ile birlikte tüm spor camiasını, Atatürk’ün ifade ettiği gibi zeki, çevik ve özellikle ahlaklı olmaya davet ediyoruz. Ancak ve ancak bu değerleri yaşatarak, temiz ve adil bir spor ortamını birlikte oluşturabilir ve gelecek nesillere güçlü bir miras bırakabiliriz. Teşekkür ederiz. Beylikdüzüspor Kulübü.”

Bu haber 396 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BÖLGESEL AMATÖR LİG

OSMANİYE İSTİKLAL ÖZALPLE YENİDEN

OSMANİYE İSTİKLAL ÖZALPLE YENİDEN Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Osmaniye İstiklalsporun yeni sezonda da yoluna Atilla Mustafa Özalp ile devam edec...

K.ÇEKMECESPORUN HOCASI İMZAYA KALDI

K.ÇEKMECESPORUN HOCASI İMZAYA KALDI Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden K.Çekmecesporda teknki direktör bilmecesi büyük ölçüde çözüldü.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi