SİLİVRİSPORA YAZIK OLDU: 4-5


Açıklama: TFF 2.Lige Yükselme Play Off 1.Tur maçında Silivrispor normal süresi golsüz sonuçlanan ve uzatmalara giden maçta 1-0 öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamayarak 1-1 sonuçlanan maçta penaltılarda rakibine 4-3 yenilerek 2.Lig rüyasını başka bir bahara bıraktı.
Kategori: PROFESYONEL LİGLER
Eklenme Tarihi: 02 Mayıs 2024
Geçerli Tarih: 24 Temmuz 2024, 20:25
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=71909


SİLİVRİSPOR’A YAZIK OLDU: 4-5

 IMG-8247-Kopya

TFF 2.Lige Yükselme Play Off 1.Tur maçında Silivrispor normal süresi golsüz sonuçlanan ve uzatmalara giden maçta 1-0 öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamayarak 1-1 sonuçlanan maçta penaltılarda rakibine 4-3 yenilerek 2.Lig rüyasını başka bir bahara bıraktı.

 IMG-8077-Kopya

İBB Müjdat Gürsu Stadı’nda oynanan maç tam anlamıyla nefesleri kesti. Maç iki takım adına gitti geldi. Silivrispor büyük bölümünde üstün oynadığı, rakibini adeta ezdiği maçta kendi ayağına kurşun sıktı.

Maça iki takım da kontrollü bir oyun anlayışıyla başladı. İlk dakikalarda iki takım da savunma anlayışını ön planda tutarak oynadı. Pozisyon açısından kısır, taktiksel anlamda da zengin bir ilk yarı izledik.

IMG-8088-Kopya
Takımlar ilk yarıda benzer bir oyun anlayışıyla mücadele ettikleri etti. Silivrispor taraftarları tribünleri tıka basa doldurarak ev sahibi ekibin adeta onikinci adamı gibi çalıştı.
IMG-8098-Kopya

Maçın ikinci yarısıyla birlikte daha agresif oynayan, ortasahayı adeta domine eden bir Silivrispor izledik. Silivrispor ortasahada Mehmet Aydın’ın insan üstü presiyle sahada adeta 12 kişi oynarken savunma tandeminde görev yapan Mehmet Uslu ve Kerim Bölük ikinci yarıda sıfır hata ile oynayarak Belediye Kütahya forvetlerine göz açtırmadılar adeta.

 IMG-8117-Kopya
Ortasahada inanılmaz pres gücüyle Belediye Kütahya ortasahasını adeta tek başına çökerten Mehmet Aydın ortasahadaki görevinin yanısıra hem savunmaya yardımcı oldu hem de hücuma büyük destek sağladı.
IMG-8127-Kopya
 İleri uçta ise Salih Adalı maç boyunca rakip savunmayı adeta hallaç pamuğu gibi attı. Maçın son bölümlerinde tempoyu iyice yükselten Silivrispor rakip kalede etkili fırsatlar yaratmasına rağmen sonuca gidemedi.
IMG-8133-Kopya
 İlk yarısı denk kuvvetlerin mücadelesine, ikinci yarısı ise Silivrispor’un ezici oyununa sahne olan 90 dakikadan gol sesi çıkmayınca turu geçecek takımın belirlenmesi için 15’er dakikadan oluşan iki uzatma devresine geçildi.
 

Maçın uzatma devrelerinde de Silivrispor baskılı oyununa devam etti. Belediye Kütahya rakibinin ortasahada ve birinci bölgesinde kurduğu yoğun pres ve baskı nedeniyle bir türlü oyuna giremediği için sürekli olarak savunmada kaldı. Silivrispor adına maçın yıldız ve çalışkan isimlerinden Salih Adalı 98. Dakikada sahneye çıkarak Silivrispor’u 1- öne geçiren isim oldu.

IMG-8154-Kopya
Golden sonra da oyunun kontrolü hep Silivrispor’da oldu. İlk uzatma devresi de ev sahibi ekibin 1-0 üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci uzatma devresinde de Silivrispor rüzgarı esti. Mavi kırmızılılar ikinci uzatma devresinin sonlarına doğru da üstünlüğünü sürdürdü.
IMG-8197-Kopya
 Silivrispor Teknik Direktörü Özgür Ergün 117. Dakikada Belediye Kütahya savunmasını felç eden, yerinden bile kıpırdatmayan Salih Adalı’yı oyundan alarak yerine bu sezon sadece 2 maçta 11’de çıkan tecrübesiz Efe Görgülü’yü oyuna dahil etti. Bu değişiklikle birlikte Belediye Kütahya savunması rahat bir nefes alırken kalan sürede de tüm hatlarıyla Silivrispor sahasına yerleşerek beraberlik golü için bütün riskleri aldı.
IMG-8184-Kopya
Son bölümde savunma üzerindeki baskı kalktığı için daha rahat gelen konuk takım 119. Dakikada köşe atışından gelen ortayı Doğancan Kılıç’ın gole çevirmesiyle beraberliği yakaladı.
IMG-8185-Kopya
Kalan sürede de başka gol olmayınca sonucu belirlemek için penaltı atışlarına gidildi.

İlk penaltı atışını Silivrispor kullandı. Mavi kırmızılılarda topun başına geçen Mehmet Uslu skoru 1-0 yaptı. Belediye Kütahya oyuna ikinci yarıda giren Murat Çaydemir’in vuruşuyla skoru 1-1 yaptı. Silivrispor’da ikinci penaltı atışı için topun başına stoper Kerim Bölük geçti. Tecrübeli oyuncu şık bir vuruşla skoru 2-1 yaptı. Belediye Kütahya da Burak Başkaya’nın vuruşuyla skorda yeniden dengeyi sağladı: 2-2. Silivrispor bu penaltı atışına Mustafa Aydın’ın mükemmel vuruşuyla cevap verince üçüncü kez öne geçti. Konuk takımda üçüncü vuruşta topun başına geçen Doğancan Kılıç topu dışarı atınca Silivrispor tur için büyük bir avantaj yakaladı. Ancak Silivrispor’da dördüncü penaltı atışının başına gelen Efe Görgülü topu kaleciye nişanlayınca skor yine 3-2’de kaldı. Belediye Kütahya dördüncü atışı Erol Zöngür’le gole çevirince skora denge geldi: 3-3. Silivrispor’da beşinci penaltıda topun başına maçın başarılı isimlerinden Ramazan Kallıoğlu geçti. Bu oyuncunun vuruşunda önce üst direğe sonra zeminin içine çarparak oyun alanına döndü. Hakem bu vuruşta golü vermezken Silivrisporlu oyuncular topun içeri girdiğini, golün geçerli olması gerektiğini belirterek uzun süre itiraz etti. Maçtan sonra yayınlanan dron görüntülerinde topun çizgiyi tamamen geçtiği görülürken maçın hakemi skandal bir kararla golü geçersiz saydı. Son penaltıyı gole çeviren Belediye Kütahya penaltı atışlarını 4-3 maçı da 5-4 kazanarak yarı final eşleşmesinde Kuşadası’nın rakibi oldu.

 IMG-8207-Kopya
Silivrispor mükemmel oynadığı, tura çok yaklaştığı, çizgiyi geçen bir penaltısının da geçersiz sayıldığı maçta penaltı atışlarıyla 2.Lig rüyasına veda etmek zorunda kaldı.
IMG-8213-Kopya
Maç boyunca takımı mükemmel yöneten, Belediye Kütahya’yı ezen Silivrispor özellikle 117. Dakikada yapılan Salih Adalı- Efe Görgülü değişikliğiyle galibiyete çok yaklaştığı maçı penaltılarla kaybetmek zorunda kaldı.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU