B.ÇEKMECEDE OTİZMLİLERE ÖZEL MERKEZ KURULDU


Açıklama: B.Çekmece Belediyesi tarafından hayata geçirilen B.Çekmece Belediyesi Otizm Spor Eğitim Merkezi hizmete başladı.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2024
Geçerli Tarih: 22 Mayıs 2024, 01:10
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=71141


B.ÇEKMECE’DE OTİZMLİLERE ÖZEL MERKEZ KURULDU

 

B.Çekmece Belediyesi tarafından hayata geçirilen B.Çekmece Belediyesi Otizm Spor  Eğitim Merkezi hizmete başladı.

 IMG-3613-Kopya

B.Çekmece Atatürk Spor Kompleksi’nde faaliyet gösteren Otizm Spor Merkezi’nin pazartesi gününden Perşembe gününe kadar hizmet verdiği kaydedildi. 3 ile 6 yaş arasında eğitim veren B.Çekmece Belediyesi Otizm Spor Merkezi’nin ücretsiz olarak açıldığı ifade edildi.

KIRAY: GELİŞİMLERİNE YARDIMCI OLUYORUZ

B.Çekmece Belediyesi Spor İşleri Müdürü Ufuk Kıray 3 ile 6 yaş arasındaki otizmli çocuklara spor eşliğinde gelişimlerini sağlamaya yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi. Kıray “3-6 yaş arasındaki çocuklara spor yaptırıyoruz. Aslında gelişimlerine yardımcı oluyoruz. Koordinasyon, dikkat ve motorik özellikleri arttırmak için destek veriyoruz. Burada bir çocuğumuz haftada iki gün 1’er saat eğitim alıyor. Şu anda kayıtları devam ediyor. Çocuklarımızı psikologlarımız ve hocalarımızın ön mülakatları sonucunda kabul ediyoruz. Değerlendirme sonunda çocuğumuzu gerekirse özel eğitime ve diğr ihtiyaç duyduğu eğitim merkezine yönlendiriyoruz.” Dedi.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU