GÜREŞTE YILDIRAY PALA MUCİZESİ


Açıklama: Çatalca Belediyespor Güreş Takımında forma giyen Yıldıray Pala'nın kısa süredeki gelişimi ağızları açık bıraktı.
Kategori: DİĞER SPOR DALLARI
Eklenme Tarihi: 11 Ağustos 2021
Geçerli Tarih: 25 Şubat 2024, 18:34
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=56566


GÜREŞTE YILDIRAY PALA MUCİZESİ

 2222

Çatalca Belediyespor Güreş Takımında forma giyen Yıldıray Pala'nın kısa süredeki gelişimi ağızları açık bıraktı.

 2223

 11 yaşında kapısından girdiği kulüpte 19 yaşında Türkiye rekoru kırarak Edirne Kırkpınar Yağlı Başpehlivan Güreşleri'nde büyük orta başaltı olan Pala kısa sürede bütün Türkiye'nin dikkatlerini üzerine çekti.

2229
 
2333
 
2224
Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner'in de büyük destek verdiği yağlı güreş takımında 6 yıldan beri forma giyen Yıldıray Pala bir güreş yılı takviminde 4 kategori birden yükselerek deste büyükten küçük orta küçükboya, küçük orta küçükboydan büyükorta başaltına  terfi etti.
2226
 Pala'nın önümüzdeki yıl da katılacağı Edirne Kırkpınar Yağlıpehlivan Güreşlerinde ilk dörtte yer alırsa başpehlivan olmaya hak kazanacağı ifade edildi. Pala'nın bu başarısıyla Cumhuriyet tarihinde de ilk kez bir güreşçi 19 yaşında başaltında başpehlivan olma eşiğine kadar geldi.
2228

Çatalca Belediyespor Güreş Antrenörü Gökhan Akçen de büyük bir gurur sahibi. Akçen Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner'in büyük desteğini arkalarına aldıklarını, Altınorduspor'un futbolda neyse Çatalca Belediyespor Güreş takımının da güreşte aynı yolda ilerlediğini söyledi. Akçen "Altınordu futbolda neyse biz de güreşte aynısıyız." ifadesini kullandı.

2336

Bu arada başpehlivan olmak için gün sayan Yıldıray Pala'nın aynı zamanda U 23 Güreş Milli Takımının da formasını giydiği elimize ulaşan bilgiler arasında.

Haber: İskender KORDU