ŞİLE YILDIZ STOPERLERİYLE PATLADI: 3-1


Açıklama: Süper Amatör Küme maçında Şile Yıldız ile Albayrak kozlarını Şile Şehir Stadında paylaştı. Zirveyi de yakından ilgilendiren maçta ev sahibi Şile Yıldız sahadan 3-1 galip ayrılarak Play Off yolunda önemli bir adım attı.
Kategori: SÜPER AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2013
Geçerli Tarih: 28 Mayıs 2024, 19:56
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=21037


ŞİLE YILDIZ STOPERLERİYLE PATLADI: 3-1

 

Süper Amatör Küme maçında Şile Yıldız ile Albayrak kozlarını Şile Şehir Stadı’nda paylaştı. Zirveyi de yakından ilgilendiren maçta ev sahibi Şile Yıldız sahadan 3-1 galip ayrılarak Play Off yolunda önemli bir adım attı.

 

Geçtiğimiz hafta kendi sahasında Ramispor’a beklenmedik bir şekilde 3 puan kaptıran Şile Yıldız hırsını Albayrak’tan çıkardı. Karşılaşmaya da çok hızlı başlayan ev sahibi ekip ilk dakikadan itibaren gol için yüklendi. 10. dakikada duran bir top organizasyonunda ileriye çıkan stoper Cihan’ın harika aşırtma vuruşunda top çatal tabir edilen yerden filelerle buluşarak Şile Yıldız adına ilk gol oldu: 1-0.

 Bu dakikadan sonra üstün bir oyun ortaya koyan Şile Yıldız bu kez 20. dakikada 25 metreden serbest vuruş kazandı. Topun başına geçen Can çok sert vurdu. Köşeye giden topu kaleci çeldi. Dönen topu çok iyi takip eden diğer stoper Ömer takımı adına ikinci golü Albayrak filelerine bıraktı: 2-0.

 Bu dakikadan sonra farkı indirmek isteyen Albayrak canlanmaya başladı. Bu da maça heyecan ve hareket getirdi. Ancak Şile Yıldız bu baskıya rağmen üçüncü golü bulan taraf oldu. Kaptan Ragıp attığı golle ilk yarının skoru belirledi: 3-0.

İkinci yarıda da müthiş konsantrasyon ile çıkan ev sahibi Şile Yıldız oyunu kendi sahasında kabul ederek 3-0’lık sonucun avantajını korumaya çalıştı. Kontrataklarla tehlikeli olan Şile Yıldız bir çok net fırsattan da yararlanamadı. Maçın 80. dakikasında Albayrak serbest vuruş sonrasında farkı ikiye indirmesine rağmen başka gol olmayınca ev sahibi Şile Yıldız sahadan 3-1 galip ayrılarak haftayı karlı kapattı.