BURAK ŞARLA FUTBOLDAN İŞ DÜNYASINA


Açıklama: İsmi Feriköysporla özdeşleşen biri isim o: Burak Şar. Bu sezon iş hayatına atılarak patronu olduğu Şar Lokantasını işlettiği ve yeterli zamanı olmadığı için herhangi bir takımla anlaşmadı. Onun için şu an öncelik futbol değil ekmek parası.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2014
Geçerli Tarih: 20 Nisan 2024, 14:05
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=22808


BURAK ŞAR’LA FUTBOLDAN İŞ DÜNYASINA

 

İsmi Feriköyspor’la özdeşleşen biri isim o: Burak Şar. Bu sezon iş hayatına atılarak patronu olduğu Şar Lokantası’nı işlettiği ve yeterli zamanı olmadığı için herhangi bir takımla anlaşmadı. Onun için şu an öncelik futbol değil ekmek parası.

 

Yaşı henüz 33. Futbolu da sürdürmek istiyor her ne kadar yoğun bir şekilde ekmek kavgası verse de. En büyük dileği ise futbolu renklerine aşık olduğu F.Karagümrük forması altında bırakmak. Uzun yıllardan beri futbol oynasa da hayatının en önemli parçası onun için meşin yuvarlak peşinde koşmak.

Tecrübeli oyuncuyu Sirkeci’de sahibi olduğu Şar Lokantası’nda ziyaret ederek uzunca bir sohbet ettik. Kariyerinde bir çok profesyonel ve amatör takımda forma giyen tecrübeli kramponla uzun sohbetimizin arasında ilginç de bir söyleşiye imza attık. İsmi son dönemde forma giydiği Feriköy’le özdeşleşen Burak Şar’a bırakıyoruz şimdi de sözü:

“FERİKÖY’ÜN YERİ AYRI”

“Hayatımda her kulüpte en fazla bir sene oynadım. Her yıl kulüp değiştirdim. İlk defa bir kulüpte 4 sene forma giydim. İsmim Feriköyspor’la özdeşleşti. Taraftarlar da özdeşleştik. Son olarak Karagümrükspor’a o büyük taraftarın önünde bir kez daha oynamak istiyorum.”

“BU DAHA ZOR”

“İş nedeniyle bu sene futbola ara vermek zorunda kaldım. Futbol bizim mesleğimiz. Bu iş daha zor. Yeniden 20 yaşına döneyim 10 Trilyon borcum olsun. Yüzde yüz 4 büyüklerde oynardım. Sakatlıklar beni mahvetti. Hayatımı sakatlıklarla geçirdim. Karagümrük’te bile 14 hafta oynayabildim sakatlıklar yüzünden. Futbol sayesinde bir çok iyi insanlar tanıdım. Muhabbeti, gülmeyi futbol sayesinde öğrendim.”

“SEYFETTİN SELİM OLMASAYDI DÖNMEZDİM”

“Hadımköyspor’da en iyi dönemimde oynadım. Seyfettin Selim başkandı. Rahmi ağabey vardı. Seyfettin Başkanın bana çok yardımları dokundu. İlk amatöre Hadımköy’de döndüm. Seyfettin Selim olmasaydı dönmezdim.”

FUTBOL SAHALARINDAN İŞ HAYATINA

Sirkeci’de patronluğunu yaptığı Şar Lokantası’nda sulu yemek çeşitleriyle Türk mutfağının lezzetini müşterilerine sunan Burak’ın yeri turistlerin de yoğun bir ilgisiyle karşılaşıyor. Yaklaşık olarak 5 ay önce işletmeye başladığı lokantasıyla iş hayatına atılan tecrübeli oyuncunun zaman zaman eski oynadığı takımlara da burada ev sahipliği yaptığı öğrenildi.

Haber ve fotoğraf: İskender KORDU