YAÇTAN BÜYÜK FEDAKARLIK


Açıklama: Yeni sezonda 2.Amatör Küme ekiplerinden Özörenciksporu çalıştıracak olan Mithat Yaçın büyük bir fedakarlığı ortaya çıktı.
Kategori: 2.AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 08 Kasım 2013
Geçerli Tarih: 19 Nisan 2024, 15:28
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=20801


 YAÇ’TAN BÜYÜK FEDAKARLIK

 

Yeni  sezonda 2.Amatör Küme ekiplerinden Özörencikspor’u çalıştıracak olan Mithat Yaç’ın büyük bir fedakarlığı ortaya çıktı.

 

Tecrübeli çalıştırıcının kulüp yönetimin kendisine sunduğu kontratta verilecek ücreti fazla bulduğu, bunun yerine yeni bir kontrat isteyerek boş mukaveleye imza attığı kaydedildi.

 Yaç’ın bu kararı almasındaki nedenin kulübün kısıtlı bir gelirle lige girmesi, yöneticilerin de kulübü çay satarak ayakta tutmaya çalışmalarının etkili olduğu kaydedildi. Yaç’ın sözleşmedeki ücret kısmını silerek sezon sonuna kadar bedelsiz olarak görev yapmayı kabul ettiği bildirildi.

 Yaç’la birlikte gelen oyuncuların da hiçbir ücret talep etmediği, yöneticilerin kulübü ayakta tutmak için gösterdiği çabanın hem teknik direktör Yaç’ı hem de futbolcuları derinden etkilediği ifade edildi.

Yaç ve futbolcuların bu davranışı yöneticileri de derinden etkiledi. Yöneticilerin buna rağmen hem teknik direktör Yaç’ı hem de futbolcuları mağdur etmemek için ellerinden geleni yapacakları ifade edildi.

Haber: İskender KORDU