MURATBEYSPOR TESİS İSTİYOR


Açıklama: Muratbeyspor Genel Kaptanı Hikmet İlhan, kulüp olarak yalnız bırakıldıklarını, hiçbir gelir olmadan kendi imkanlarıyla ayakta kalmaya çalıştıklarını söyledi. İlhan yaptığı açıklamada devlet büyüklerine de seslenerek Muratbeye tesis istedi.
Kategori: 2.AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2013
Geçerli Tarih: 22 Mayıs 2024, 01:02
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=20663


MURATBEYSPOR TESİS İSTİYOR

 

Muratbeyspor Genel Kaptanı Hikmet İlhan, kulüp olarak yalnız bırakıldıklarını, hiçbir gelir olmadan kendi imkanlarıyla ayakta kalmaya çalıştıklarını söyledi. İlhan yaptığı açıklamada devlet büyüklerine de seslenerek Muratbey’e tesis istedi.

 

“ACİL BİR SAHA İSTİYORUZ”

Altyapıda yaklaşık olarak 110 sporcuya hizmet verdiklerini, amaçlarının mahallelerindeki gençleri kötü alışkanlıklardan kurtararak sosyal hayata kazandırmak olduğunu dile getiren İlhan “Toplantı yapacak yerimiz dahi yok. Buraya acil bir saha istiyoruz. 1971’de kurulan bir kulübün hala kafasını sokacağı bir yeri yok. Binamız belediye oldu. Belediye gidince yardım da kesildi. Kendi imkanlarımızla çocukları antrenmanlara götürüp getiriyoruz.” diye konuştu.

“FUTBOL İKİNCİ PLANDA”

Kendileri için sporun yanında eğitimin  de büyük önem taşıdığını, sporcularına önce iyi birer öğrenci olmalarını öğütlediklerini dile getiren İlhan “Bizim için futbol ikinci planda. Önce okuyacaklar. Sokak aralarında dolaşmayacaklar. Devlet büyüklerimize sesleniyorum: 110 çocuğa hizmet veriyoruz. Bize imkanlar verilsin buradan daha nice Musa’lar çıkarırız. Yeter ki arkamızda olsunlar.” şeklinde konuştu.

“ÇOK FAZLA ŞEY İSTEMİYORUZ”

Muratbey’de 58 tane fabrika olduğunu, ancak kulüp olarak 1 kuruş gelirlerinin olmadığını kaydeden İlhan “Muratbey’de 58 tane fabrika var. Çok değil her fabrika ayda ufak bir destek yapsa bu kulüp çok iyi yerlere gelir.  Çok fazla şey istemiyoruz.” dedi.

Fotoğrafı daha büyük görmek için linke tıklayın! http://4.bp.blogspot.com/-CSmHy2P-uR4/UnPwX_eRPtI/AAAAAAABR7w/npN2iGsc-AU/s1600/DSC_0725.JPG

“FENER BEYLİKDÜZÜ’NÜ ÖRNEK ALIYORUZ”

Geçtiğimiz hafta Beylikdüzü Fener ile altyapıda oynadıkları maçta kendisini çok duygulandıran bir olay yaşadıklarını dile getiren İlhan, “5-1 kaybettiğimiz maçtan sonra Beylikdüzü Fener’in bütün oyuncuları kendi hocalarına doğru değil bizim yedek kulübemize doğru geldiler. Orada galip geldikleri için bizi en ufak rencide edecek harekette dahi bulunmadılar. Çok güzel bir şekilde ağırlandık. Fener Beylikdüzü’nün bu anlamda örnek bir takım olduğunu düşünüyorum. Biz de Muratbeyspor olarak ileride Fener Beylikdüzü’nü örnek alarak böyle bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. İkinci yarıdaki maçta da biz burada onları en iyi şekilde ağırlayacağız.” şeklinde konuştu.

Haber ve fotoğraf: İskender KORDU