Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster


16 TAKIM DA BÖLGESEL AMATÖR LİGDE


Açıklama: Pandemi nedeniyle 2.haftasında yarıda kalan SAL Klasman Gruplarındaki 16 takım da Bölgesel Amatör Lige yükseldi.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 14 Ağustos 2020
Geçerli Tarih: 02 Temmuz 2022, 20:18
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=55113


16 TAKIM DA BÖLGESEL AMATÖR LİGDE

 

Pandemi nedeniyle 2.haftasında yarıda kalan  SAL Klasman Gruplarındaki 16 takım da Bölgesel Amatör Lige yükseldi.

 

Konuyla ilgili olarak dün son olarak toplanan Amatör Kurul kesin kararını verdi. SAL Klasman A ve B Grubunda mücadele eden toplam 16 takım önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Ligde oynamaya hak kazandı. Konuyla ilgili  açıklama İstanbul Futbol İl  Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür’den geldi. Düşmez “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen Koronavirüs pandemisi nedeniyle bir anlamda hayatın bile durma noktasına geldiği son derece kötü günler yaşadık. Hayatın her alanında olduğu gibi futbolumuz da bu durumdan son derece olumsuz bir şekilde etkilendi ve amatör liglerimizin devam etmesi mümkün olmadı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun yetkili kurulları tarafından futbolun geleceği ile ilgili aşamalı olarak kararlar alınırken tamamlanamayan Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3.Ligine yükselecek takımlar geçtiğimiz haftalarda açıklanarak Genel Başkanımız Ali Düşmez’in önderliğinde Amatör İşler Kurulu ve konfederasyonumuzun temsilcileri tarafından Bölgesel Amatör Lig’e yükselecek ve düşecek takımların belirlenmesi için yapılan çalışmalar sonucunda ilimizde Süper Amatör Lig Klasman Grubu’nda yer alan 16 takımımızın da Bölgesel Amatör Lig’e yükselmesine karar verildi.

Bilindiği üzere ilimizde Süper Amatör Lig tamamlanmış ve sekizerli iki grup halinde 16 takımımız Klasman Grubunda yer almıştı. Liglerin bitmesine karar verilmiş olması sonrasında 3 Puanlık sistem göz önünde bulundurulduğunda 16 takımımızın hepsinin de kalan beş maçta yükselme ihtimalleri bulunduğundan hareketle bu takımlarımızın mağdur olmamaları için amatör kurul tarafından yapılan müzakere neticesi Bölgesel Amatör Lig’e alınmalarına karar verilmiştir. Verilen bu karara göre İstanbul’daki takımlarımızın Bölgesel Amatör Lig adı altında değil yerel Bal Ligi adı altında iki grup halinde oynaması kaçınılmaz görülmektedir. Hem Bölgesel Amatör Lig hem de İstanbul yerel amatör ligleri ile ilgili planlama önümüzdeki günlerde açıklanacak olup alınan kararların hayırlı olmasını dileriz.” Dedi.

Haber: İskender KORDU


Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat | Resimleri Göster