K.ÇEKMECEDE ÜÇLÜ MASA TOPLANTISI


Açıklama: K.Çekmecespor Kulüp Başkanı Ahmet Kurşun, K.Çekmece Metin Oktay Stadında maç oynama hakkı talep eden İstanbul Sinopspor ve Yükselen Mimarobaspor kulüp temsilcileriyle kahvaltıda biraraya geldi.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2022
Geçerli Tarih: 29 Eylül 2022, 22:45
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=61794


K.ÇEKMECE’DE ÜÇLÜ MASA TOPLANTISI

 

K.Çekmecespor Kulüp Başkanı Ahmet Kurşun, K.Çekmece Metin Oktay Stadı’nda maç oynama hakkı talep eden İstanbul Sinopspor ve Yükselen Mimarobaspor kulüp temsilcileriyle kahvaltıda biraraya geldi.

IMG-0160-Kopya 

DAVET AHMET KURŞUN’DAN GELDİ

Boss Man Kafe Restaurant’ta verilen kahvaltı programına K.Çekmece Sinopspor Kulüp Başkanı Rafet Orhan, K.Çekmece Sinopspor Genel Kaptanı Mehmet Sunay, Yükselen Mimarobaspor Kulüp Başkanı Rasim Yüksel, Yükselen Mimarobaspor Asbaşkanı Resul Kaya’nın yanısıra K.Çekmece Belediyesi Spordan Sorumlu Başkan Danışmanı Abdullah Kaya ve K.Çekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk katıldı.

Kahvaltının ardından basına da açık olarak yapılan toplantıda gündeme damga vuran konu K.Çekmecespor’un yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Yükselen Mimarobaspor’u sahasında konuk etmek için anlaşma yapması oldu.

KURŞUN: BÖYLE YÜREKLİ İNSANLARIN OLMASI LAZIM

Toplantı öncesi konuyla ilgili doğrulama K.Çekmecespor Kulüp Başkanı Ahmet Kurşun’dan geldi.

 IMG-0139-Kopya
Kurşun, Yükselen Mimarobaspor’un yeni sezonda kamp tesisi olarak kendi binalarını kullanacağını, maçlarını oynamak için de K.Çekmece Metin Oktay Stadı’ndan faydalanacağını, bu konuda da gerekli ödemelerin kendilerine yapıldığını söyledi.
IMG-0134
Yükselen Mimarobaspor tarafından yapılan ödemeler nedeniyle K.Çekmecespor olarak da rahat bir nefes aldıklarını, yeni sezon için de bütçe açtıklarını ifade eden Kurşun “Benim için K.Çekmece Sinop neyse K.Çekmece Yeşilova Esnaf da aynıdır. Ama Rafet ağabey için o çok büyük kulüptür. Şu anda bizden daha iyi konumdadır. Ama ben burada birlik ve beraberliğin sadece K.Çekmecespor üzerinden isterim. Bu da benim doğal hakkımdır. K.Çekmece üst seviyede oynayan bir takım için çok iyi tesislere sahiptir. Yarın biz 3.Lige çıkarsak herşeyimizle hazırız. Biz olmayanları temizleyemeyiz. Millet olmayanı yapacak. Bu konuda da Rafet Başkanımı cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Hayret ediyorum. Bu yaptığı trene kafa atmaktır. Böyle yürekli insanların olması lazım.” İfadesini kullandı.

GENÇTÜRK: K.ÇEKMECESPOR’UN ALMIŞ OLDUĞU BU KARARIN YANINDAYIZ

Toplantıya ilerleyen dakikalarda dahil olan K.Çekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk de yaptığı konuşmada K.Çekmece Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği olarak K.Çekmecespor’un aldığı kararın yanında olduklarını söyledi. Gençtürk “Bu konuda kulüpler birliği olarak K.Çekmecespor’un almış olduğu kararın yanındayız. İkinci aşama hemen nasıl oluyorsa fısıltı gazetesi K.Çekmece Sinop’a kapı kapanmış gibi bir algı oluşturmaya çalışmaktadır. Bu algının başlamadan bitmesi lazım. 12 yıldır kulüpler birliğinde neler yaptığımızı herkes biliyor. Bunları konuşan yok. Sporun çok önemli bir meşgale olduğunu bilim adamları da söylüyor, doktorlar da. Bu konuda Rafet Başkanın burada olması anlamlı. Şuna da bakmak lazım. K.Çekmece kulübünün durumu belli. Başkanla konuştuğumuzda da ‘Kulübün kapıları Sinop’a da açık, başka kulüplere de.’ Dedi. Bizler burada sadece belediyede değil spor bakanlığı eliyle de kimlere neler verildiğini biliyoruz. İlçemizde 6 stat var. Bu  statların Şenlikköy modeli olması gerekir. En büyük kazancımız tapu, yer sorunumuz yok. Bu eksikler neticesinde belediye başkanımızın kurdurduğu spor komisyonu var. Bu komisyonu Abdullah Bey’le birlikte yürütüyoruz. Burada amaç ilçeye hizmet etmek. İlçemizde maalesef başarılı olanları yukarı itmek yerine aşağı çekmek mantığı var. Kimse kimsenin başarılı olmasını istemiyor. Bir kıskançlık duygusu hakim. Ama biz K.Çekmece’de bugün biraraya gelerek de birlik ve beraberlik içinde hareket edebilme duygusunu harekete geçirdik. Bizim kimseye hesap verecek durumumuz yok. Başkanın da kendi iç yapısında aldığı ve alacağı kararlara saygımız var. Bize ne görev düşüyorsa iki kulübümüzü de burada misafir etmekten şeref duyarız. K.Çekmece Sinopspor’un da bu sene tamamlanamayan bir 3.Lig serüveni var. İnşallah bu sene bitirirsiniz. Burada kesinlikle K.Çekmece’yi ayağa kaldırmamız lazım. Tek dileğim istişare etmeniz. Herkes bu işi bozmak için algı yapıyor. Ne güzel biraraya gelindi. Bugün herkesin kafası rahat. Bir şekilde hem Kaymakamı arayanlara hem de Belediye Başkanını arayanlara bir cevap olacak. Rafet Başkanın katılmasıyla bu toplantının güzel olduğunu düşünüyorum.” Diye konuştu.

YÜKSEL: HEPİMİZE YETECEĞİNE İNANIYORUM

Toplantıda söz alan Yükselen Mimarobaspor Kulüp Başkanı Rasim Yüksel de K.Çekmecespor Kulüp Başkanı Ahmet Kurşun’a teşekkür etti.

IMG-0105-Kopya
Yüksel “Öncelikle Ahmet Başkana çok teşekkür ediyorum bizleri topladığı için. Ahmet Başkan bugüne kadar bize hep destek oldu. Benim amacım sadece A takımlarda değil altyapılarda da çocuklarımızın belirli kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istiyoruz. Bunun için de K.Çekmee Metin Oktay Stadı’nın K.Çekmece’ye de, K.Çekmece Sinop’a da, hepimize yeteceğine inanıyorum.  Kardeşlik, sevgi ve saygı içinde Kaymakamıyla, Belediye Başkanıyla, Kulüpler Birliği Başkanıyla biz de K.Çekmece ilçesinin takımı gibi hareket edip K.Çekmece esnafına, halkına ne gerekiyorsa, şartlar neyi gerektiriyorsa ona uyacağımıza, K.Çekmece ilçesine hava katacağımıza dair söz veriyorum. Ayrıştırıcı ve kırıcı değil, birleştirici olacağız. Yaşça ağabeylerimizden daha küçük, tecrübesiziz ama enerjimizle gelmiş olduğumuz ilçemize, semtimize hava katacağımızı belirtmek isterim.” Şeklinde konuştu.
IMG-0092-Kopya

ORHAN: GEÇEN SENE MAHMUTBEY’DE OYNADIK YİNE OYNARIZ

Toplantının sonunda söz alan K.Çekmece Sinopspor Kulüp Başkanı Rafet Orhan K.Çekmecespor’un aldığı karara saygı duyduklarını söyledi. Orhan “Burada büyüklerimiz böyle bir karar almışlar. Biz de bu karara saygı duyuyoruz. Bizler burada sadece K.Çekmece Sinop için değil K.Çekmece’nin tüm takımlarının birlik ve beraberliklerine katkı sağlamak için buradayız.

IMG-0151-Kopya
Ahmet Başkanımız ve Abdullah Başkanımız telefon açtığında bunu düşünerek, bu düşüncelerle masaya geldim.  Yeni arkadaşımızla da tanıştığımıza memnun oldum. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun. Bizim burada tasarrufumuz yoktur. Onun aldığı karar bizim dostumuz olduğu için bir sıkıntı değil. Geçen sene Mahmutbey’de oynadık. Yine oynarız. Ben bu masaya gelmeseydim burada çok daha farklı şeyler olacaktı. Bunların önüne geçmek için geldim. Ahmet Başkanın bu kararı kendisinindir. Benim değildir. Ahmet Başkanın kararına eyvallah demek durumundayım. Hayırlısı olsun.” Şeklinde konuştu.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU