MÜJDAT GÜRSU HALA KALPLERDE


Açıklama: Türk futbolunun ve Silivrinin altın çocuğu Müjdat Gürsu vefatının 28. Yılında Silivri Belediyesi ve Silivri Kent Konseyinin birlikte organize ettikleri bir programla anıldı.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2022
Geçerli Tarih: 29 Eylül 2022, 03:58
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=61743


MÜJDAT GÜRSU HALA KALPLERDE

 IMG-9850-Kopya

Türk futbolunun ve Silivri’nin altın çocuğu Müjdat Gürsu vefatının 28. Yılında Silivri Belediyesi ve Silivri Kent Konseyi’nin birlikte organize ettikleri bir programla anıldı.

IMG-9755-Kopya

 

 IMG-9773-Kopya

 Fenerköy Stadı’nda yapılan organizasyona katılım büyük oldu.

IMG-9779-Kopya
 
IMG-9853-Kopya
 
IMG-9788-Kopya
 
IMG-9791-Kopya
 
IMG-9793-Kopya
 
IMG-9794-Kopya
 
IMG-9784-Kopya
 
IMG-9794-Kopya
 
IMG-9803-Kopya
1994 yılında elim bir trafik kazasında hayata gözlerini yuman Müjdat Gürsu’nun hayatı sinevizyon eşliğinde ekrana getirildi. Nefeslerin kesilerek izlendiği biyografik filmde önce Müjdat Gürsu’nun doğup büyüdüğü yıllara gidildi.
IMG-9809-Kopya
O dönemdeki yakın arkadaşlarının ağzından Müjdat Gürsu anlatıldı.
IMG-9807-Kopya
Silivrispor’la başlayan futbolculuk kariyeri, Bandırmaspor yılları ve ardından yıldızının parladığı Samsunspor’la kazanılan şampiyonluklar ve Ümit Milli Takım kariyeri o dönem birlikte futbol oynadığı isimlerin tanıklıklarıyla ekranda paylaşıldı.
IMG-9812-Kopya
 
IMG-9816-Kopya
O dönem birlikte forma giydiği Samsunsporlu futbolcuların yanısıra Samsunspor’un efsane başkanı İsmail Uyanık’ın Müjdat Gürsu ile ilgili düşünceleri de beyaz perdede izleyicilerle buluştu.
IMG-9839-Kopya
Yaklaşık olarak 1 saat 15 dakika süren sinevizyon gösterimine katılan ailesi de yeniden o günlere giderek kah duygulandı kah gözyaşları döktü kah gururlandı tıpkı anma programına gelen yüzlerce davetli gibi.
IMG-9832-Kopya
 
IMG-9834-Kopya
Fenerköy Muhtarı Muharrem Eren de Müjdat Gürsu’nun vefat anlarının anlatıldığı bölümde gözyaşlarını tutamadı. Belgesel tadında çekilen biyografik film sona erdiğinde herkes bir kez daha yaşadı Müjdat Gürsu’yu yarı mutlu yarı buruk bir şekilde. Ama Müjdat Gürsu’nun Silivri’ye yaşattığı gururu hissetmemek de imkansızdı kendisi adına düzenlenen anma gecesinde 28 yıl sonra bile. Yarım kalan bir aşk hikayesiydi Müjdat Gürsu’nun 23 yıla sığan hayatı. Fenerbahçe’nin, Beşiktaş’ın transfer etmek için adeta birbirleriyle yarıştığı bir transfer döneminde belki de nazar değdi Silivri’nin altın çocuğuna. Filmi izleyince içlenmemek elde değildi hiçkimse için. Belki de Türk futboluna uzun yıllar damga vuracak bir 6 numara olacaktı ancak herkesin içinde ukde kaldı Müjdat Gursu’nun futbol sahalarında bıraktığı izler.
IMG-9840-Kopya

Duygusal bir yoğunluğun yaşandığı gecede konuşma yapması için sahneye ilk davet edilen isim merhum Müjdat Gürsu’nun ağabeyi Müfit Gürsu oldu.

IMG-9822

AĞABEY GÜRSU TEŞEKKÜR ETTİ

 Kısa bir konuşma yapan Gürsu bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Gürsu’dan sonra sahneye Fenerköyspor Kulüp Başkanı Muharrem Eren geldi.   

IMG-9846

EREN“BİR YANDAN İÇİMİZ YANIYOR BİR YANDAN DA GURURLU VE MUTLUYUZ”

Eren bir yandan gururlandıklarını bir yandan da içlerinin yandığını söyledi.

 IMG-9826-Kopya
Eren “Bir yandan içimiz yanıyor bir yandan da gururlu ve mutluyuz. Rahmetli çok gençti. Hepimizin gururuydu. Sahada da hızlıydı. Onun hatırasını yaşatmak boynumuzun borcu. Bu vesileyle Volkan Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Bu statla birlikte nice Müjdatlar yetişecek buralardan.” İfadesini kullandı.

YILMAZ: GÖREVİMİZİ YAPTIK

Sahneye son olarak Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz geldi.

 IMG-9827-Kopya
Müjdat Gürsu’dan ‘Silivri’nin evladı, arkadaşlarının Miço’su, Silivri’nin sarı saçlı altın çocuğu’ olarak bahseden Yılmaz “Kendisini bu vesileyle bir kez daha rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun. Kendisi gençlerin örnek alması gereken bir sporcu. Bu eserin ortaya çıkmasında da en büyük emek Kamil Bilici ve ekibine aittir. Bizler sadece üzerimize düşen desteği yaptık. Görevimizi yaptık. Bu ilçeye hizmet eden kişileri ön plana çıkarmaya, ahde vefa duygularını yaşatmaya devam edeceğiz. Bizden sonra gelecek nesillere de değerlerimizi doğru şekilde anlatmalıyız.” İfadesini kullandı.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU