YENİ MÜMİN TALİPLER BULACAĞIZ


Açıklama: Güzelcespor Genel Koordinatörü Tunç Sürenoğlu Güzelcepor olarak altyapıda asıl amaçlarının Türk futboluna yeni Mümin Talip Pazarlılar yetiştirmek olduğunu söyledi.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 27 Kasım 2021
Geçerli Tarih: 25 Mayıs 2022, 08:03
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=58061


“YENİ MÜMİN TALİPLER BULACAĞIZ”

 

Güzelcespor Genel Koordinatörü Tunç Sürenoğlu Güzelcepor olarak altyapıda asıl amaçlarının Türk futboluna yeni Mümin Talip Pazarlı’lar yetiştirmek olduğunu söyledi.

 IMG-9521-Kopya

“ALTYAPIDAN A TAKIMA OYUNCU YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

 Altyapıda kesinlikle sonuç odaklı değil, yetiştirici bir düşünce ile hareket ettiklerini, sonuçların kendileri için ikinci planda olduğunu kaydeden Sürenoğlu, “Bizim hedefimiz Güzelcespor altyapısından yetişen oyuncuları A takıma kadar yükseltmek. Burada yaş gözetmeksizin A takımda görev vererek orada başarılı olmalarını sağlamak amaç. Bir diğer amacımız da içlerinden sivrilen oyuncuları profesyonel kulüplere kazandırarak önlerini açmak.” Diye konuştu.

“GENÇLERİ YENİDEN SAHALARA KAVUŞTURACAĞIZ”

Merhum Ercan Güven adına tertipleyecekleri futbol turnuvası için de bir açıklamada bulunan Sürenoğlu “Federasyonun pandemi koşulları nedeniyle 2007 doğumlu oyuncular zaten süre alamıyorlar. Yeterli zaman alamadıkları için de onların hem maç tecrübesi kazanması hem de oyundan uzaklaşmamaları için böyle bir turnuva tertip etmeyi düşündük. Bu turnuva 2007 doğumlu genç sporculardan oluşacak. Bölgemizdeki diğer spor kulüplerimizde de az süre alan sporcular olmak koşuluyla ve 2007 yaş doğumlu sporcuların şans bulacağı bu turnuvada amacımız pandemi nedeniyle yeşil sahalarda topla buluşamayan gençlerimizin ve çocuklarımızı yeniden sahalara kavuşturup mücadele etmelerini sağlamak.” Şeklinde konuştu.

“FATİH BADEM’İ KARAGÜMRÜK’LE İDMANA ÇIKARDIK”

Güzelcespor altyapısından çıkarak A takıma kadar yükselen, şu anda da 2.Lig takımlarından Erzincaspor’da forma giyen Mümin Talip Pazarlı gibi yeni yetenekleri Türk sporuna kazandırmak istediklerini kaydeden Sürenoğlu “Elimizde sporcularımıza sunacağımız en güzel örnek şu an 2.Ligde Erzincanspor forması giyen Mümin Talip Pazarlı. Mümin Talip Pazarlı da bizim altyapımızda forma giyip A takımımıza kadar yükselmiş, buradan çıkarak profesyonel liglerde boy göstermiştir. Geçen futbol okulumuzdan bir çocuğumuz Fatih Badem’i de Karagümrük’le idmana çıkardık. Bizim için şampiyonluk ikinci planda. Amacımız şampiyonluklardan ziyade öncelikle Güzelce A takımında oynayacak oyuncu kazandırmak. Hedefi Güzelcespor A takımında forma giymek olsun.” İfadesini kullandı.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU