SİLİVRİ MUĞLAYA GÜRLEDİ: 2-1


Açıklama: TFF 3.Lig 4.Grupta ligde kalma mücadelesi veren Silivrispor, kendisi gibi düşme hattından kurtulmak isteyen Muğlasporu zorlu bir 90 dakika sonunda 2-1 mağlup ederek erteleme maçında gülen taraf oldu. Temsilcimiz 4 maç sonra galibiyeti hatırlarken düşme hattının da 2 puan gerisine kadar geldi.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2021
Geçerli Tarih: 23 Eylül 2021, 20:50
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=55609


SİLİVRİ MUĞLA’YA GÜRLEDİ: 2-1

IMG-1406 

TFF 3.Lig 4.Grupta ligde kalma mücadelesi veren Silivrispor, kendisi gibi düşme hattından kurtulmak isteyen Muğlaspor’u zorlu bir 90 dakika sonunda 2-1 mağlup ederek erteleme maçında gülen taraf oldu. Temsilcimiz 4 maç sonra galibiyeti hatırlarken düşme hattının da 2 puan gerisine kadar geldi.

 IMG-1435

Silivri Stadı’nda oynanan maçta kartlar havada uçuşurken ev sahibi ekibe 3 puanı getiren golleri 42. Dakikada Ardahan Gündoğdu ile 69. Dakikada Tufan Deniz Gelen attı. Konuk takımın tek golü ise 56. Dakikada Süleyman Çelik’ten geldi.

IMG-1436

Maça iki takım da birbirini tartarak oynamaya başladı. Dakikalar ilerledikçe mücadelede tempo da yükseldi. Tam bir taktik savaşı şeklinde oynanan maçta iki takım da galibiyete ihtiyacı olduğu için açık bir oyun tercih edince ortaya da iki kale arasında gidip gelen bir maç çıktı.
IMG-1443
42. Dakikada sahneye çıkan Ardahan Gündoğdu şık bir kafa vuruşuyla skoru Silivrispor lehine 1-0 yapan isim oldu. Ev sahibi ekip soyunma odasına skor avantajıyla gitti. İlk yarıda diri, agresif ve savaşçı bir takım kimliği ortaya koyan Silivrispor ikinci yarıya tutuk başladı.
IMG-1449
 Muğlaspor ikinci yarının başlama vuruşuyla birlikte oyunu rakip sahaya yıktı. İkinci bölgeyi ele geçiren misafir ekip arka arkaya kaçırdığı net fırsatların ardından 56. Dakikada Süleyman Çelik’in golüyle skorda dengeyi sağladı: 1-1. Golden sonra maçta tansiyon yükselirken tempo da hiç düşmedi. Muğlaspor’un etkili olduğu dakikalarda gol Silivrispor’dan geldi.
4444
 Mavi Kırmızılar 69. Dakikada Deniz Tufan Gelen’in golüyle ikinci kez öne geçti: 2-1. Golden sonra Muğlaspor  beraberlik golünü bulmak için iyice açılırken Silivrispor da kontrataklardan üçüncü goülü bulmaya çalıştı. Maçın son bölümlerinde Muğlaspor baskıyı arttırmasına rağmen sonucu değiştirecek golü bulamayınca 2-1’lik sonuçla sahadan 3 puanla ayrılan taraf Silivrispor oldu.
5555
HAKAN  SAYAR KIZARDI

Maçın 89. Dakikasında kırmızı kart gören Hakan Sayar Silivrispor’u sahada 10 kişi bıraktı. Son dakikaları oldukça elektrikli geçen maçın uzatma bölümlerini bir kişi eksik oynayan Silivrispor buna rağmen cansiperane bir oyun ortaya koyarak skoru korumayı başardı.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU