NEDEN BİZ OYNAMIYORUZ?


Açıklama: Alibeyköyspor Kulüp Başkanı Muammer Saka, bugün İstinye Amatörler Evi Toplantı Salonunda yapılan toplantıda söz alarak içini döktü. Saka şu ana kadar liglerin oynatılması gerektiğini, Ali Düşmezin hem İASKF Başkanı hem de TFFde Başkan Vekili olarak görev yaptığı için Federasyonla kulüpler arasında kaldığını söyledi.
Kategori: BÖLGESEL AMATÖR LİG
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2020
Geçerli Tarih: 20 Ocak 2021, 01:02
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=55303


"NEDEN BİZ OYNAMIYORUZ?"

 

Alibeyköyspor Kulüp Başkanı Muammer Saka, bugün İstinye Amatörler Evi Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda söz alarak içini döktü. Saka şu ana kadar liglerin oynatılması gerektiğini, Ali Düşmez'in hem İASKF Başkanı hem de TFF'de Başkan Vekili olarak görev yaptığı için Federasyonla kulüpler arasında kaldığını söyledi.

 

"PİRAMİTİN TABANI BİZİZ"

Saka, Düşmez'in amatörlere önemli hizmetler verdiğini, Pandemi sürecinde amatörler için verdiği mücadeleyi de takdirle takip ettiklerini ifade ederek "Ali Düşmez başkanımız Federasyonda yönetici olarak görev almasayldı şu anda ligi oynuyor olacaktık. Kendisi federasyonla kulüpler arasında kaldı. Gelişim Elit U 17, U 19 Ligi  oynanıyor, neden biz oynamıyoruz? Eğer Türk futbolunu bir piramite benzetirsek piramitin tabanı biziz. Futbol  dünyasında maalesef taban diye birşey yok. Öyle ya da böyle bu işin altından kalkabilirler. 2.Ligde, 3.Ligde kulüplerin İddaa'dan gelirleri var. Bize metelik yok. 3.Ligle BAL'ı karşılaştırdığınızda harcanan paranın farkı yok. 3.Lig de, 2.Lig de, BAL da tek devre oynansın. Biz de elimizden gelen tedbirleri alacağız. Bunu sadece koronaya bağlayıp geçiştiremeyiz. Maç sayılarını azaltarak, tedbirleri arttırarak Bölgesel Amatör Ligin de oynatılması taraftarıyım. 3.Lig oynuyorsa biz de oynamalıyız." şeklinde konuştu.

Haber: İskender KORDU