ZOR İŞLERİ SEVİYORUM


Açıklama: Edirnesporu 18 yıl sonra yeniden 3.Lige taşıyan Adnan Toros sessizliğini bozdu. Edirnespora tarihi bir başarı yaşatan Toros gazeteci İskender Kordu ve İbrahim Keskinin sorularını yanıtlandırarak dobra dobra konuştu.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 04 Ağustos 2020
Geçerli Tarih: 27 Ekim 2020, 17:22
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=55062


“ZOR İŞLERİ SEVİYORUM”

 

Edirnespor’u 18 yıl sonra yeniden 3.Lige taşıyan Adnan Toros sessizliğini  bozdu. Edirnespor’a  tarihi bir başarı yaşatan Toros gazeteci İskender Kordu ve İbrahim Keskin’in sorularını yanıtlandırarak dobra dobra konuştu.

 IMG-3226

“EMEĞİ GEÇEN TÜM MAKAMLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Toros “Öncelikle böyle bir kararın altına imza atan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip  Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, TFF Başkanı Sayın Nihat Özdemir’e, Amatör Kurul Başkanı Sayın Ali Düşmez’e ve bu kararın alınmasında emeği geçen  tüm ilgili makamlara en içten dileklerimle  teşekkürü borç bilirim. Zorlu bir gruptan çıktık. Bu  zorlu yarışta her zaman yanımızda olan vefakar ve cefakar taraftarlarımıza da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Osmanlı İmparatorluğuna  başkentlik yapmış serhat şehrimiz Edirnespor’u 18 yıl sonra yeniden profesyonel lige  taşımanınhaklıonurunu ve gururunu taşıyorum. Bu konuda öncelikle Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp’a, Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan’a, Emniyet Müdürümüz Sayın Ali Kemal Kurt’a ve Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne vermiş oldukları destekten dolayı kendim ve teknik ekibim adına sonsuz teşekkür  ederim. Edirnespor’a gönül vermiş taraftarlara  da başta Batıkale, Serhad Çocukları ve  Sınırbeyi taraftar gruplarına, bizlere inanarak desteğini esirgemeyen tüm Edirne halkına  ayrıca  teşekkür ederim. Lige sebebini sonradan tespit ettiğimiz sorunlarımızı  da, sorunlu insanları da saf  dışı bırakarak onurlu mücadelemizi sonuna kadar sürdürmemiz sonucunda mutlu sona Allah’ın izniyle ulaştık.” Şeklinde konuştu.

“EN BÜYÜK PAY EVLADIM GİBİ GÖRDÜĞÜM FUTBOLCULARIMINDIR”

Çalıştığı takımlarda mutlak surette şampiyonluklar yaşadığını ifade eden  Toros “Bilindiği  üzere bütün çalıştığım takımlarda bir ve birden fazla mutlak surette şampiyonluklarım vardı.  Dolayısıyla İmparator  lakabını bana boşuna  verilmemiştir. İnşallah sağlığım ve ömrüm yettiği müddetçe bu başarının üzerine daha büyük başarılar  kazanmanın amacı ve hedefi içindeyim. Neticede yaptığım tüm işler Türk futbolunun daha  ileri seviyeye gitmesi için  verdiğim mücadeledir. Bu başarılarda gönülden destek vermiş, ilk adımımı Güzelcespor’da attığımı herkes biliyordur. Bir de yurt dışında İngiltere, Almanya ve İtalya’da gördüğüm  eğitimlerin çok büyük faydaları olmuştur. Bu başarılar bilgilerimi sürekli güncelleyerek, kendimi  yenileyerek, bilgi  haznemi  üst düzeylere getirmem sayesinde olmuştur. Ben zor olanları yapıyorum. Zor işleri seviyorum. Böyle mücadele ederek, zoru başararak mutlu sona  ulaşıldığı takdirde ben de en büyük ödülümü  almış oluyorum. Tabi bundaki en büyük pay da evladım gibi gördüğüm futbolcularımdır. Yönetimin inandığı teknik heyet, teknik heytein inandığı  futbolcular bir bütün oluşturduğu  takdirde, azimle, inanarak yapılan çalışmalar neticesinde bu başarıların gelmesi de tesadüf  değildir. Sadece futbolda değil her sektörde doğru çalışırsan başarı kendiliğinden  gelir.” Diye  konuştu.

IMG-3270

“DEVAM ETMEK İSTERİM”

Edirnespor’daki geleceği  için  de konuşan Toros “Devam  etmek  isterim ama şartlar elverişli olduğu  takdirde. Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan’la gerekli şartlar oluştuğu takdirde neden  çalışmayayım? Belki onu onlarca  hoca arıyorduk ama ben öyle hoca  olmadım hiçbir zaman. İlla ben bu takımı çalıştıracağım diye bir şey  empoze  etmedim. Davasına inandığım, doğru bildiğim insanlarla çalışırım. Çok teklif var özellikle Ege Bölgesinden. Önceliğim doğru bildiğim insanlarla ve yönetimle  çalışmak. Önce doğru  bildiğim insanların yönetiminde olduğu  kulüplerle çalışmak. Çünkü Türkiye’deki kulüplerde genelde kendilerine menfaat sağlamak için kulüplerde görev yapmış kişilerden oluşan bir topluluklar türemeye başladı  son yıllarda. Tüm liglerin hali ortadadır. Benim her zamanki sloganım benim çalıştığım takımda benim futbolcum her zaman parası kalmaz. Bu  düşünce içinde olan yöneticilerle yola çıkmak her zaman tercih  sebebimdir.” Dedi.

“EN BÜYÜK PAY BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN  RECEP  GÜRKAN’INDIR”

Halide Edip Adıvar’ı düştüğü  sene 3.Lige çıkararak, Edirnespor’u 18  yıl profesyonel lige  taşıyarak bir ilki başardığını dile getiren Toros “Çok sevinçliyim. Halide’de düştüğü sene TFF 3.Lige çıkan tek takım  oldu benimle birlikte. Edirnespor’u  da 18 yıl sonra 3.Lige çıkararak bir mucize yarattık. Güzelcespor’da da tarih yazdım. Yenibosna’da da tarih yazdım. Edirne’deki  şampiyonluk farklı. Her türlü engellemelere rağmen bu takımı 3.Lige çıkarmanın haklı gururunu ve onurunu yaşıyorum. Ve bütün futbolcularımın, malzemecisinden yemekhane  sorumlumuz Sebahat Hanım  da  dahil hepsinin alınlarından  öpüyorum bu mücadelede bana destek oldukları için. Tabi en büyük pay da çok değer verdiğim belediye başkanımız Sayın Recep Gürkan’dır.” Diye konuştu.

IMG-3279-Kopya
“HİÇBİR YÖNETİCİ NE ARADI NE  TEBRİK ETTİ”

Edirnespor’la 3.Lige çıktıktan sonra kendisini belediye başkanı Recep Gürkan dışında kimsenin arayıp  tebrik etmediğini  dile getiren Toros “Asıl üzücü  taraf  bir tek  belediye başkanımız Recep Gürkan aradı, tebrik etti. Bunun haricinde hiçbir yönetici  ne aradı, ne tebrik etti. Yorumu tüm Edirne halkına bırakıyorum.” Dedi.

“DOĞRUYU BÜKEMEZSİN”

Neden konuşmak için Edirne basınını değil de İstanbul  basınını tercih ettiğini açıklayan Toros “Edirne basınından bir talep  gelmedi. Gerçekleri az çok biliyorlar. Ama  kimse gerçeklerden bahsetmek istemiyor. Gerçekleri ne kadar saklarlarsa saklasınlar gerçekler bir gün gün yüzüne çıkmaya mahkumdur. Doğruyu bükemezsin. Yanlışlar her zaman bükülmeye mahkumdur. Benim Güzelcespor’da minik takımdan beri her zaman, her daim menfaat gözetmeksizin benim başarıma kendi başarısı gibi sevinen, her zaman  da fikirlerini yapıcı  olarak sundukları için değerli basınmensubu olarak gördüğüm  İskender Kordu ve  İbrahim Keskin kardeşlerimin röportaj tekliflerini geri  çevirmem imkansızdı. Kendileri de zaten bu röportajı yapmadan önce bana ‘İstanbul bölgesinde iki  tane takım çıkaran ender hocalardansınız. O yüzden nasıl biz sizi minik takımda ilk röportajı  yaptık burada da ilk olmanın haklı gururunu yaşamak istiyoruz’ diyerek röportaj tekliflerini canı gönülden kabul ettim.” İfadesini kullandı.

“BİZİ ENGELLEYECEKLERİNİ BİLİYORDUK”

3.Lige çıktıkları akşamında futbolcularla bir telefonla İstanbul’da toplandıklarını hatırlatan Toros “Biz bu yola çıkarken futbolcularımla, malzemecimizle, yemekhane  sorumlumuzla birlikte oturduk, toplantı yaptık. Bizi engelleyeceklerini biliyorduk. Birbirimize kenetlendik. Mutlu  sona ulaştık. Bununla ilgili ne kadar konuşsak, ne  kadar gurur duysak azdır.” Şeklinde konuştu.

Haber: İskender KORDU