İSTANBUL TAKIMLARI BALDA 4 GRUP OLMALI


Açıklama: İASKFnin Ağustos ayında yapacağı genel kurul öncesi adaylığını açıklayan Fikret Sivriden flaş Bölgesel Amatör Lig çıkışı geldi. Sivri İstanbul takımlarının mağdur olmaması için 16 takımın tamamının Bölgesel Amatör Lige alınması gerektiğini belirterek İstanbul için bir grup daha oluşturulabileceğini söyledi.
Kategori: BÖLGESEL AMATÖR LİG
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2020
Geçerli Tarih: 25 Şubat 2021, 11:12
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=54990


“İSTANBUL TAKIMLARI BAL’DA 4  GRUP OLMALI”

 

İASKF’nin Ağustos ayında yapacağı genel kurul öncesi adaylığını açıklayan Fikret Sivri’den flaş Bölgesel Amatör Lig çıkışı geldi. Sivri İstanbul  takımlarının mağdur olmaması için 16 takımın  tamamının Bölgesel Amatör Lige  alınması gerektiğini belirterek İstanbul için bir grup daha oluşturulabileceğini söyledi.

 111123556-3289846304407634-859718323292213919-n

"1.5 TAKIMIN ÇIKACAĞI YERDE 4 TAKIMI ÇIKARTMADIK"

Kulüpler ile yaptığı toplantıda bu sözlerine açıklık getiren Başkan Adayı Sivri, şunları kaydetti: "Biz, birilerinin yaptığı gibi 1 buçuk takımın çıkacağı yerde 4 takımı çıkartmaktan söz etmiyoruz Bu ifadeler seçimle ilgili değil… Benim amacım, İstanbul’un Bölgesel Amatör Ligdeki mağduriyetine bir nebze de olsa giderilmesi içindi. 16 takımın BAL’a çıkması mevcutlar ile birlikte yaklaşık 28 takımın 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Ligde yer alması demektir. Burada şöyle bir uygulama yapılabilir. 28 İstanbul takımı 4 Gruba dağıtılır, 3 Grup diğer gruplarda yer alır, bir grup ise sadece İstanbul takımlarından oluşur. İstanbul grubunda deplasman gideri, otel gideri gibi konular da olmayacağı için bu uygulamanın TFF’ye bir masrafı da, yükü de olmayacaktır. Oynanan maçlar Play-Off sistemi oynatılacak. Bu hesaplanmamış bir konu değil. 2.Amatör Ligdeki her gruptan 4 takımı bir üst lige çıkartan zihniyet, gelecek sezon maçları nerede oynatacağını acaba düşündü mü? Hesap çok basit, sadece BAL’a bir grup eklenecek.

"HİÇ OLMAZSA İSTANBUL’A BİR HİZMETİ GEÇMİŞ OLUR"

TASKK bunu kabul eder mi? sorumuz üzerine de Fikret Sivri, "Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) bunu neden kabul etmesin! TASKK Başkanı Ali Düşmez, İstanbul ASKF Başkanı Ali Düşmez, Amatör Kurul Başkanı, TFF’de Amatörlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Ali kabul etmeyecek de kim kabul edecek! Kurulu istediği gibi yapıyor, 3 kişiyi çağırıp Kurul yapmasını biliyor, İstanbul’da 20 tane saha yaptıracağım diyebiliyor, Beyoğlu’na bile stat yaptıracağını iddia ediyor… Bunlar söylemiyor mu? Böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum ama bunların yanında İstanbul’da BAL takımlarının 28 takım olması çok zor değildir… Aslına bakarsanız, İstanbul’da bir grup daha yapıp BAL takımlarının yaşadığı mağduriyeti gidermek bence daha kolay. Hiç olmazsa İstanbul’a bir hizmeti geçmiş olur…

"PERŞEMBE STATÜ İLAN EDİLDİ, CUMARTESİ LİG BAŞLADI"

100 takımın lig oynayıp 16 takımın Play-Off oynadığı bir ilde, yıllardır da mağdur olan İstanbul’u savunacak kimsenin olmadığı Kurul’un Başkanı da Ali Düşmez. Ben de bir defa Kurula gittim. Bir defasında BAL takımları İstanbul’a 4 Gruba dağıtıldı, onun da cezasını çok takım düşürerek verdiler. Bakın araştırın, Perşembe günü statüsü ilan edip, Cumartesi BAL maçı oynatan bir Kuruldan söz ediyoruz. Neden bu kadar kısıtlı süre? Çünkü burada amaç kulüplerin itirazına engel olmak. Kulüpler itiraz ederse maçlar durur, oynanmaz.

"RAHMETLİ HASAN DOĞAN İLE NASIL ÇALIŞMIŞ?"

Ben 16 takım alınsın diye söylerken, kendi takımımın olmadığı bir ligden söz ediyorum. Benim takımım mı çıkacak? Bu bir çözüm önerisi. 3 aydır bu takımları tuttular, halen de ne olacağı belli değil. 4 takımın 2’sini düşürmek hangi akla sığar. Bir lig oynatıyorsunuz, her takımın çıkma ve düşme ihtimali aynı olması lazım. İstanbul’un çok takımı var kabul tamam ama oranlar yaklaşık olmalı. Lige giren takımın %50 düşme ihtimali var. Diğer takımın da baraj oynaması kesin. Böyle bir lige para harcayıp takım yapıp girmenin mantığı var mı? Böyle bir mantık olmaz. Bu ligde sıkıntılar var diye defalarca söylendiği halde ciddiye almadılar. Hiçbir hazırlıkları yok, benim bu işte benim emeğim var diyor. Rahmetli Hasan Doğan ile birlikte bu ligin kurulmasında emeğim var diyor. Rahmetli Hasan Doğan ile nasıl çalışmış? Bölgesel Amatör Lig 2010 yılında başladı, biz 2011 yılında seçildik.”