BÖLGESEL AMATÖR LİG AYAĞA KALKTI


Açıklama: Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan kararla Bölgesel Amatör Ligden pandemi sürecinin ardından son 4 haftası oynanmayan Bölgesel Amatör Ligde başta şampiyonluk iddiası süren il takımları olmak üzere bir çok kulübün ayağa kalktığı öğrenildi.
Kategori: BÖLGESEL AMATÖR LİG
Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2020
Geçerli Tarih: 26 Şubat 2021, 21:11
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=54925


BÖLGESEL AMATÖR LİG AYAĞA KALKTI

 

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan kararla Bölgesel Amatör Lig’den pandemi sürecinin ardından son 4 haftası oynanmayan Bölgesel Amatör Lig’de başta şampiyonluk iddiası süren il takımları olmak üzere bir çok kulübün ayağa kalktığı öğrenildi.

 880027.jpg

Karar ligdeki iddiası süren kulüpler tarafından büyük bir tepkiyle karşılanırken kulüplerin Federasyonun aldığı kararı yeniden gözden  geçirmesi için büyük bir baskı uyguladığı belirtildi. Bitime 4 hafta kala çıkan bu kararın adaletsiz olduğunu savunan kulüplerin Federasyonun kapısını aşındırdığı, iddiası devam eden takımların haklarının iade edilerek  en adaletli kararın verilmesi için Federasyondan talepte bulunduğu elimize ulaşan duyumlar arasında. Federasyonun  da Türkiye genelinde artan yoğun tepkiler nedeniyle kararını yeniden gözden  geçirebileceği, birincilerin yanısıra iddiası devam eden diğer takımlar için de yeni bir düzenlemeyi masada seçenek olarak tuttuğu, ancak konuyla ilgili şu ana kadar somut bir adımın henüz gelmediği ifade edildi. Federasyonun tepkilere karşı nasıl bir tavır alacağı ise merak konusu oldu. Önümüzdeki günlerin yeni gelişmelere gebe olabileceği ileri sürüldü.