3.LİGE 11 TAKIM MI ÇIKACAK?


Açıklama: TFF 2.Lig ve 3.Ligle ilgili Play Off kararı vermeye hazırlanan Türkiye Futbol Federasyonunun Bölgesel Amatör Ligle ilgili olarak da çıkacak takımlarla ilgili karar vermekte zorlandığı, ancak genel eğilimin pandemi başladığında ligin durduğu haftadan tescil ederek birinci sırada yer alan takımları 3.Lige yükseltmek olduğu ifade edildi.
Kategori: BÖLGESEL AMATÖR LİG
Eklenme Tarihi: 08 Temmuz 2020
Geçerli Tarih: 27 Şubat 2021, 15:15
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=54911


3.LİGE 11 TAKIM MI ÇIKACAK?

 

TFF 2.Lig ve 3.Lig’le ilgili Play Off kararı vermeye hazırlanan Türkiye Futbol Federasyonu’nun Bölgesel Amatör Lig’le ilgili olarak da çıkacak takımlarla ilgili karar vermekte zorlandığı, ancak genel eğilimin pandemi başladığında ligin durduğu haftadan tescil ederek birinci sırada yer alan takımları 3.Lige yükseltmek olduğu ifade edildi.

 5d85367eae298b572462a378

Federasyonun konuyla ilgili  kararını büyük bir olasılıkla önümüzdeki hafta arasında açıklayacağı elimize ulaşan duyumlar arasında. Çıkacak takım konusunda karar  vermekte zorlanan Federasyonun diğer olasılıklara soğuk baktığı, şimdilik masada duran en önemli seçeneğin grup birincilerinin  doğrudan 3.Lige çıkarılması yönünde olduğu belirtildi. TFF 2.Lig ve 3.Ligden de sezon başındaki statüye göre takım çıkarmaya hazırlanan Federasyonun sezon başında 9  takım çıkacağını açıkladığı Bölgesel Amatör Lig’den de ligin kalan haftasını oynatmayacağı için 9 yerine 11 takımı 3.Lige yükselterek probleme nokta koymak düşüncesinde olduğu ifade edildi.

Haber: İskender KORDU