CİHANGİRİN GELECEĞİ GARANTİDE


Açıklama: Amatör 2.Küme ekiplerinden Avcılar Cihangir kısa bir süre önce kurduğu futbol okuluyla büyük bir ilgi görmeye başladı.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 02 Aralık 2019
Geçerli Tarih: 19 Eylül 2020, 01:29
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=52835


CİHANGİR’İN GELECEĞİ GARANTİDE

 IMG 6529 Kopya

Amatör 2.Küme ekiplerinden Avcılar Cihangir kısa  bir süre önce kurduğu futbol okuluyla büyük bir ilgi görmeye başladı.

 IMG 6519

 

 

Avcılar temsilcisinin 6  ile 14 yaş arasında organize ettiği futbol okuluna şu ana kadar 60’ın üzerinden kayıt gerçekleştiği belirtildi.

IMG 6525

 Avcılar Maraton Halısaha Tesisleri’nde cumartesi ve Pazar günleri çalışmalarını sürdüren futbol okulunda biri kaleci antrenörü olmak üzere toplam 4 antrenörün eğitim verdiği kaydedildi.

IMG 6528

 

Aykut Vargün’ün direktörlüğünde oluşturulan teknik heyette ayrıca Semen Yıldırım, Okan  Şen ve Ersin Erden’inde görev yaptığı ifade  edildi.IMG 6540 Kopya

IMG 6564

“ALTYAPIYA DAHA FAZLA ÖNEM VERECEĞİZ”

 Öğrenci velilerinin de büyük bir ilgi gösterdiği futbol okulunda birbirinden yetenekli futbolcular mevcut. Avcılar Cihangirspor kulübü çatısı altında düzenlenen futbol okulunda eğitim gören bazı  oyuncuların Galatasaray  tarafından yakından takip edildiği, kulüp  başkanı Yunus Yıldırım’ın da oyuncuların önlerini açmak için profesyonel kulüplerin altyapılarından gelen teklifleri ciddi olarak değerlendirdiği belirtildi.

IMG 6553
 

IMG 6540 Kopya

Avcılar Cihangirspor Kulüp Başkanı Yunus Yıldırım yaptığı  açıklamada bundan sonra altyapıya daha fazla  önem vereceklerini  söyledi. Yıldırım  “Bundan  sonra kesinlikle altyapıya  daha fazla önem vereceğiz. U 11’den U 19’a kadar, gerekirse A takım yaparak altyapımızdanç çıkan çocuklarımızı  burada oynatacağız.” İfadesini kullandı.

IMG 6582

“ŞU ANDA ÇOK MUTLUYUM”

Yıldırım, daha önce futbol okulu kurmadıkları için de pişman olduğunu söyledi.

IMG 6599

 Yıldırım “Kesinkes pişmanım daha önce futbol okulu kurup altyapıya önem vermediğim için. Şu anda çok mutluyum böyle bir ortam kurduğumuz için. Yöneticilerden de şu anda yanımda olan iki arkadaş var. Avcılar Cihangir Mahalle Muhtarı Ergun Çoban, diğeri de genel kaptanım Güray Sağlam. Bizlere ne zaman istesek, arasak yardımcı oluyorlar. Biz burada çocuklarımızı sokaktan  kurtarırsak topluma o kadar hayırlı bir evlat, nefer yetiştirmiş oluruz. Futbol kulüplerine sahip çıkılmasını istiyoruz. Bir yere gidip ‘sponsor ol’ dediğimiz zaman bizim onlardan para istediğimizi zannediyorlar. Biz kulüplerimize malzeme yardımı yapılmasını istiyoruz. Bu  söylediğim bütün kulüpler için  geçerlidir.” Şeklinde konuştu.

IMG 6557

YILDIRIM’IN SAĞ KOLU ESER

Avcılar Cihangir Futbol Okulu’nun gönüllü çalışanları da yok değil. Taha  ve Keremcan’ın velisi Nezaket Eser en az Yunus Yıldırım kadar mesai  yapıyor futbol okulunda. Sporcuların bütün sorunlarıyla yakından ilgilenen, diğer öğrencileri kendi çocuklarından ayırt etmeyen Eser gazetemize yaptığı açıklamada da futbol okulundan çok memnun olduğunu söyledi. Eser “Yunus Hocamın çocukların sporcu kimliklerinden daha çok derslerine önem vermesi benu çok memnun etti. Çocuklarımın davranışlarında da çok var spor okulundan önce ve sonra. Derslerine daha çok çalışıyorlar. Çocuklarımızın boş zamanlarında enerjilerini doğru  bir şekilde harcamaları da bizi memnun  eden diğer konu. Söylediklerim bütün veliler için geçerli. Ben de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.” İfadesini kullandı.

Haber: İskender KORDU