UFUKTA ŞAMPİYONLUK GÖRÜNDÜ: 3-1


Açıklama: Amatör 1.Küme 5.Grupta lider Yeni Ufukspor, uzun süre zorlandığı maçta Kadırgasporu ikinci yarıda bulduğu gollerle 3-1 mağlup ederek şampiyonluk yolunda dev bir adım daha attı.
Kategori: 1.AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 02 Aralık 2019
Geçerli Tarih: 22 Eylül 2020, 09:50
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=52831


UFUK’TA ŞAMPİYONLUK GÖRÜNDÜ: 3-1

 

Amatör 1.Küme 5.Grupta lider Yeni Ufukspor, uzun süre zorlandığı maçta Kadırgaspor’u ikinci  yarıda bulduğu gollerle 3-1 mağlup ederek şampiyonluk yolunda dev bir adım daha attı.

 IMG-6343

 Yeşilova  Kemal Aktaş Stadı’nda oynanan maçta ilk gol konuk takımdan geldi. Maçın ilk düdüğüyle birlikte rakip kaleyi adeta abluka altına alan evsahibi ekip kaleci Mehmet’i geçemedi.

IMG-6345

 Fatih Tutar ve Aytaç’la net fırsatları  değerlendiremeyen ev sahibi ekip Kadırgaspor’un kontrataklarına  da engel olamadı. Temponun bir dakika bile düşmediği maçta konuk Kadırgaspor 16. Dakikada Hüseyin Yüksel’in golüyle 1-0 öne geçti.

IMG-6401

 Bu gole bir dakika sonra sahanın flaş isimlerinden Fatih Tutar’la yanıt veren ev sahibi ekip ilk yarının son dakikasına kadar rakip kaleyi abluka altında tutmasına rağmen ikinci golü bulamadı. İlk yarı boyunca savunmada bekleyerek kontrataklarla gol aramaya  çalışan konuk ekip devreye 1-1’lik sonuçla gitti.

IMG-6423

 İkinci yarıda baskısını daha da arttıran K.Çekmece temsilcisi 75. Dakikada günün çalışkan ismi Fatih Tutar’la bir gol  daha bularak 2-1 öne geçti.

IMG-6424

 89. Dakikada Sezer Zengiligil’in kırmızı kart görmesiyle sahada 10 kişi kalan ev sahibi ekip aynı dakika içinde Abdullah Dalkılıç’la bir gol daha bularak skoru perçinledi: 3-1.

Haber: İskender KORDU