ZİRVE SULTANMURATIN: 2-0


Açıklama: Amatör 1.Küme 12.Grupta hem zirve hem de düşme mücadelesini yakından ilgilendiren maçta Sultanmurat ilk yarıda zorlandığı maçta Etiler Kartalı ikinci yarıda bulduğu gollerle 2-0 mağlup ederek maç fazlasıyla liderlik koltuğunun yeni sahibi oldu.
Kategori: 1.AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 02 Aralık 2019
Geçerli Tarih: 19 Eylül 2020, 03:02
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=52826


ZİRVE SULTANMURAT’IN: 2-0

 IMG-6610

Amatör 1.Küme 12.Grupta hem zirve hem de düşme mücadelesini yakından ilgilendiren maçta Sultanmurat ilk yarıda zorlandığı maçta Etiler Kartal’ı ikinci yarıda bulduğu gollerle 2-0 mağlup ederek maç fazlasıyla liderlik koltuğunun yeni sahibi oldu.

IMG-6636 

Sefaköy Kartal Stadı’nda oynanan maçta konuk Etiler Kartal kalesinde etten bir duvar örerek savunmada müthiş bir disiplinle oynadı. Kapanan rakibini açmakta uzun süre zorlanan ev sahibi Sultanmurat ilk yarıda yaptığı denemelerden  sonuç alamadı.

IMG-6702

 İlk yarısı golsüz kapanan maçın  ikinci yarısının başlarında da kapanan rakibini açamayan Siyah Beyazlılar yoğun baskı kurduğu  rakibi önünde 68. Dakikada penaltı atışı kazandı. Penaltı atışında topun başına geçen Abdülmuttalip klas bir vuruşla skoru 1-0 yaptı.

IMG-6676
IMG-6677

 Golden sonra kapanarak kontrataklarla beraberlik golünü arayan konuk Etiler Kartal savunmadaki başarısını ve direncini ikinci bölgede ve üçüncü bölgede gösteremedi. Maçın ikinci yarısında oyuna ağırlığını koyan kaptan Abdülmuttalip 75. Dakikada sahalarda ender görülen güzellikte bir gole daha imza atarak skoru 2-0 yaptı.

IMG-6687

 İki farklı öne geçtikten sonra oyunun ve topun tek hakimi olan Sultanmurat son bölümlerinde top çevirdiği maçı 2-0 kazanarak maç fazlasıyla  da liderlik koltuğunun sahibi oldu.

Haber: İskender KORDU