ALLAH RIZASI İÇİN YAPIYORUZ


Açıklama: Avcılarda amatör sporun duayenlerinden Avcılar Zabıta Müdürü Mehmet Güvenden Haber Ekspres Spor Servisine flaş açıklamalar.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 18 Haziran 2019
Geçerli Tarih: 15 Aralık 2019, 22:32
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=51092


“ALLAH RIZASI İÇİN YAPIYORUZ”

 

Avcılar’da amatör  sporun duayenlerinden Avcılar Zabıta Müdürü Mehmet Güven’den Haber Ekspres Spor Servisi’ne flaş açıklamalar.

 

“YALNIZ KALDIĞIN ZAMAN GÜCÜN BİTİYOR”

 Daha önce Mecidiyeköy Tayfunspor’da kulüp başkanlığı, Denizköşkler ve M.K.Paşaspor’da da yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Güven iş yoğunluğundan dolayı  zamanı kalmadığı için spor yöneticiliğine ara vermek zorunda kaldığını söyledi. Uzun bir aradan sonra sessizliğini bozan Güven yöneticiliğin zor bir iş olduğunu, bu işi yapmak için zaman ayırmak gerektiğini belirterek “Bu işler zor. Zamanım yok. Bu geniş zamanlı ilgilenmeyi gerektiren sürdürülebilir bir hizmettir. Bu noktada yalnız kaldığın zaman gücün bitiyor, siz de yoruluyorsunuz. Biz bu işi Allah rızası için, spora hizmet olarak, sosyal bir sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Topluma karşı bir görevimiz. Spor toplumun tabanına ulaşmak için en önemli araçlardan bir tanesidir. Spor aynı zamanda gençlerin sağlıklı düşünmesini sağlayan, zihinsel ve fiziksel olarak gelişime katkı sağlayan bir araçtır. Bilinçli yönetici, bilinçli hoca ve aile üçgeni ile beraber büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı sporcuların yetişmesi öncelikli görevimizdir. Toplumsal görevlerini  yerine getiren bir sporcu ahlakı geliştirmek  tüm idarecilik yapan insanların olmazsa olmazıdır. Yeni sezonda  mücadele edecek tüm profesyonel ve amatör kulüplerimize başarılar getirmesini diliyorum.” Diye konuştu.