BAŞARISIZ OLMA LÜKSLERİ YOK


Açıklama: Güzelcesporda 4 yıllık başkanlık döneminin ardından hafta sonunda yapılan genel kurulda görevi Tamer Canbaza devreden Hüseyin Aydın kongre sonrası sessizliğini Haber Ekspres Spor Servisi için bozdu. Aydın kulübü 4 yılda iyi bir noktaya getirdiklerini, yeni yönetimin başarısız olma gibi bir lüksünün olmadığını söyledi.
Kategori: 1.AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2019
Geçerli Tarih: 05 Ağustos 2020, 01:07
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=51001


“BAŞARISIZ OLMA LÜKSLERİ YOK”

 

Güzelcespor’da 4 yıllık başkanlık döneminin ardından hafta sonunda yapılan genel kurulda görevi Tamer Canbaz’a devreden Hüseyin Aydın kongre sonrası sessizliğini  Haber Ekspres Spor Servisi için bozdu. Aydın kulübü 4 yılda iyi bir noktaya getirdiklerini, yeni yönetimin başarısız olma gibi bir lüksünün olmadığını söyledi.

 

“HERŞEYİ BAŞKAN YAPAR MANTIĞIYLA BU KADAR OLUYOR”

HABER EKSPRES: 4 yıllık görev süreniz boyunca yaptıklarınızı ve  yapamadıklarınızı bizimle paylaşır mısınız? Sizden sonra gelen yönetime nasıl bir Güzelcespor bıraktığınızı söyleyebiliriz?

HÜSEYİN AYDIN: En büyük işimiz  lige 9 kategoriye çıkarmak  oldu. Sonra belediyenin desteğiyle hayata geçirdiğimiz tesis. Belediyemiz yaptı. Biz de yol göstericisi olduk. O bizim şansımızdı. Kafeteryamızı tesisin içinde faaliyete geçirdik. Yüzde yüz kapasitede olmasa da oraya gelen taraftarlara ve kulübümüze hizmet eder hale gelmiştir. Bununla birlikte paradan çok yöneticilerin, hocaların ve futbolcuların daha  fazla gönül işi olarak bakması gerektiğini konusunda hareket etmeye gayret ettik. Çünkü amatörlüğün sürdürülebilir olması için paraya dayanmaması lazım. Amatörde amaç öncelikle gençleri spora yönlendirebilmek, yetenekli olanları da yukarı  doğru çıkartmak. Bizim hedefimiz de bu oldu. 4 yıllık süreç içinde de bunu başardığımızı düşünüyorum. Genel anlamda çok büyük yapamadığımız yok ama muhakkak başarı anlamında daha iyi olunabilir miydi olunabilirdi. Tesis  yönetimi anlamında, hoca anlamında daha iyi şeyler yapılabilir miydi yapılabilirdi. Ama bunda da oluşturduğunuz yönetim kadrosunun yüzde yüz görev bölümü alıp herkesin sorumluluğunu paylaşmamasından kaynaklanan sıkıntılar etkili oldu. Herşeyi başkan yapar mantığıyla bu kadar oluyor.

“KİMSE SORUMLULUK ALMAK İSTEMİYOR”

HABER EKSPRES: Kongrede yeni kulüp başkanı Tamer Canbaz’ın da sizin başkanlığını yaptığınız yönetime bazı eleştirileri oldu. Bu  konuda neler söyleyeceksiniz?

HÜSEYİN AYDIN: Tamer Başkanın sözleri normal. Bu her yönetimde olabilecek sıkıntılar. Onda da yapamadıklarımız anlamında söylediğim yönetimdeki herkes sorumluluk almayınca herşeyi başkan yapmaya çalışınca muhakkak bazı yerlerde eksik kalabiliyoruz. O eleştiriyi de zaten kendimiz kendimize yapıyoruz. Üye sayısının düşmesiyle alakalı da bunların arasında  vefat edenler oldu. Hepsine rahmet diliyoruz. Ayrılmak isteyenler oldu aidatlarını ödenmesinin zor gelmesinden dolayı. Diğer taraftan da dediğim gibi görev almadaki eksiklikten dolayı yenilerini ilave etme şansımız olmadı. Zorlamadıkça  da kimse ben üye olayım  diye talep etmiyor. Kimse sorumluluk almak istemiyor. En büyük sıkıntı da aslında bu.

“GÜCÜMÜZÜ AŞARAK  ORAYAÇIKARSAK KALICI OLMAYACAĞINA İNANIYORUM”

HABER EKSPRES: Tamer Canbaz kongrede ‘Güzelcespor için artık bir üst lige çıkma vakti geldi’  dedi. Siz buna katılıyor musunuz?

HÜSEYİN AYDIN: Güzelcespor’un altyapısın kullanarak imkanları dahilinde üst kategoriye çıkabiliyorsak her zaman hedef bu olmalıdır zaten. Ama kendi gücümüzü kullanarak gücümüzü aşarak oraya çıkarsak kalıcı olmayacağına inanıyorum.

“GÜZELCE BİZİM İÇİN HEP  VAR OLACAK”

HABER EKSPRES: Güzelcespor’da sadece başkanlık döneminde değil daha önceki yönetimlerde ve futbolcu olarak da yıllarca  hizmetleriniz oldu. Bu kongre  sizin için ne ifade ediyor? Bundan sonra Güzelcespor’un hayatınızdaki yeri ne olacak?

HÜSEYİN AYDIN: Güzelcespor bizim için hep olacak. Geçmişte  de vardı, gelecekte de olacak. Çünkü bizim Güzelce’ye sahip çıkmak özümüzde var. Bir tek kulüp anlamında  değil her anlamda Güzelce’ye sahip çıkmak en büyük hedefimiz. Yöneticilik anlamında bundan  sonra olmasa bile görev alacakların da destekçisi olacağız. Aynı zamanda da başarılı olup  olmadıklarının da denetleyicisi olacağız.

“ÖNEMLİ OLAN YAPTIKLARIMIZLA ÖN PLANA ÇIKMAK”

HABER EKSPRES: Gerek kongre öncesi  söylemlerinizle  gerekse de kongredeki duruşunuzla çok mütevazi bir görüntü  ortaya koydunuz. Tamer Canbaz ve yeni yönetime saygınızı da açıkça ortaya gösterdiniz. Diğer camialarda bu görüntülere pek rastlayamıyoruz.

HÜSEYİNAYDIN: Kişisel olarak ön plana çıkmayı  seven biri değilim. 30 yıldır B.Çekmece ilçesinde siyasi anlamda, ticari anlamda, sportif anlamda her türlü faaliyete bulunuyorum. Önemli olan yaptıklarımızla ön plana çıkmak.. Biz kendimizi ön plana çıkarmasak da yaptıklarımız, başarılarımız, ahlakımız, duruşumuz değişmeyecek.

“HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ”

HABER EKSPRES: Peki yeni  yönetim kuruluna 4yıldan beri başkan olarak görev yapan birisi olarak tavsiyeleriniz  nelerdir? Bu konuda başkan Canbaz’la da bir görüşmeniz oldu mu?

HÜSEYİN AYDIN: Tamer Başkanla irtibatımız her zaman var. Tamer Başkan  tecrübesindeki bir başkana tavsiyede bulunmak doğru bir şey değil ama bizim Tamer Başkandan devralıp 4 yılda kendi görüşüme göre kulübü iyi bir yere getirdik. Bizden sonra başarısız olma lüksleri yok. Artı Tamer Başkanın  tecrübesinde birine başarısız olma lüksü hiç yok. Tabi bizim de üzerimize düşen bir görev olursa her zaman destek olacağız. Çünkü Tamer Başkan da bizi hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Desteğim üzerlerinde olacak.

HABER EKSPRES: Son olarak camiaya mesajınızı alabilir miyiz?

HÜSEYİN AYDIN: 4 yıllık görev süremizde başta spora ve kulübümüze verdiği desteklerden dolayı Büyükçekmece Belediye Başkanı  Dr. Hasan Akgün’e ve birim amirlerine, Güzelce Mahalle Muhtarımız Sevil Günay’a, Tamer Canbaz’a, Selim Pazarlı’ya, Hasan Kılıç’a, hocalarımıza, isimlerini telaffuz etmeyi unuttuğumuz bizi destekleyenlere Enver Katrancı başta olmak üzere yönetimde görev alan, 4 yılda bizimle beraber görev alan tüm arkadaşlarımıza, ayrıca  bizi yalnız bırakmayan yerel basınımızın güzide temsilcilerine teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Ayrıca yeni dönemde göreve gelen Tamer Canbaz ve yönetim kuruluna da kendim ve birlikte görev yaptığım yönetim kurulu arkadaşlarım adına başarılar diliyorum.

Haber: İskender KORDU