GENÇLERE BIRAKMAK İSTİYORUM


Açıklama: Çiftlikköyspor 2.Başkanı Şahin Atakandan Haber Ekspres Spor Servisine sezon değerlendirmesi. Atakan, Çiftlikköyspor olarak şu an için daha üst liglerin hedef olarak düşünmediklerini, maddi olarak bunu kaldıracak güçlerinin olmadığını söyledi.
Kategori: 1.AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2019
Geçerli Tarih: 06 Temmuz 2020, 21:13
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=50949


“GENÇLERE BIRAKMAK İSTİYORUM”

 

Çiftlikköyspor 2.Başkanı Şahin Atakan’dan Haber Ekspres Spor Servisi’ne sezon değerlendirmesi. Atakan, Çiftlikköyspor olarak şu an  için  daha üst liglerin  hedef  olarak düşünmediklerini,  maddi olarak bunu kaldıracak güçlerinin olmadığını  söyledi.

 

“KADRO KURMAKTA SIKINTI  ÇEKTİK”

Atakan “Üst ligleri  düşünmek zor. Maliyet artıyor. O yüzden pek düşünemiyoruz.  Bu  sezon da bizim açımızdan sıkıntılı bir sezon geçirdik. Maddi olsun, sakatlıklarından dolayı  oynatamadığımız, verim alamadığımız oyuncular oldu. Aksilikler yaşadık. Kadro kurmakta sıkıntı çektik. Yeni sezonda amacımız gençleri yetiştirmek.  Gençleri kazanmak.” İfadesini kullandı.

“AMATÖRLER GÜN GEÇTİKÇE ZORLAŞIYOR”

U 13 yaş grubundan aldıkları grubu U 19 yaş  grubuna  kadar  taşıdıklarını  ifade  eden  Atakan “U 13 yaş grubunu kurulduğu günden bugüne kadar birarada oynatarak U 19 grubuna kadar getirdik. Ancak gençlerimiz büyüdükçe teknoloji bağımlısı haline geldi. Teknoloji gençlerimizi baya bağlıyor. Önümüzdeki sezon düşüncemiz yeniden U 13 yaş grubunu oluşturarak yeniden bir altyapı kurmak. Bunun için  de okul çağındaki öğrencilere yöneleceğiz. Bu seneki en büyük sıkıntılarımızdan biri de U 19 Liginde 8 takım olmasına rağmen 4 takımın ligden çekilmesi ve ligin 4 takım arasında oynanması. Bu  şekilde olacağını bilseydik U 13’ü sezon başında kurardık. Amatörler gün geçtikçe zorlaşıyor. Maddi ve manevi imkansızlıklardan dolayı  artık kulüpler yönetici bulmakta da zorlanmaya başladı. Ben de önümüzdeki sene son kez yöneticilik yapıp sonra gençlere bırakmak istiyorum. Elimizden geldiğince yine maddi ve manevi olarak yardımcı olacağım.” Şeklinde konuştu.

Haber: İskender KORDU