ESENYURTTA DEV FİNAL PAZAR GÜNÜ


Açıklama: Esenyurt Íl Dernekler Birligi ve Esenyurt Belediyesinin birlikte organize ettiği 8. Esenyurt İl Dernekler Birliği Futbol Turnuvasında önceki gün oynanan yarı final maçları sonrasında finalin adı belli oldu.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 02 Mayıs 2019
Geçerli Tarih: 06 Temmuz 2020, 20:50
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=50912


ESENYURT’TA DEV FİNAL PAZAR GÜNÜ

 

 Esenyurt Íl Dernekler Birligi ve Esenyurt Belediyesi’nin birlikte organize ettiği 8. Esenyurt İl Dernekler Birliği Futbol Turnuvasında önceki gün oynanan yarı final maçları sonrasında finalin adı belli oldu.

 

Yarı finalin ilk maçında son iki senenin şampiyonu Kars Derneği normal süresi 1-1 biten maçta Tokat Derneği’ne penaltı atışlar sonunda 6-5 yenilerek havlu atarken Tokat Derneği de bu sonuçla ilk kez final oynamaya hak kazandı.

Yarı finalin diğer ayağında ise normal süresi 0-0 sonuçlanan maçta Ardahan Kültürevi, Erzurum Federasyonu’nu penaltı atışları sonunda 9-8 mağlup ederek finale yükselen ikinci takım oldu.

 Nefes kesen yarı final sonrası Tokat Derneği ile Ardahan Kültürevi’ni finalde karşı karşıya getirecek olan mücadelenin 5 Mayıs Pazar günü saat 19.00’da Esenyurt Belediye Şehir Stadı’nda oynanacağı belirtildi. Bu maçtan önce de Kars Derneği ile Erzurumlular Federasyonu’nu karşı karşıya getirecek üçüncülük ve dördüncülük maçının da saat 17.00’da başlayacağı kaydedildi.

Bu arada final maçı öncesi spor komisyonu Esenyurt İl Dernekler Birlik Başkanı Bahri Gökmen başkanlığında toplandı. Spor Komisyonu Başkanı Ersoy Yağmurdereli’nin de hazır bulunduğu toplantıya Esenyurt Rumeliler Derneği Başkan Vekili Vejdi Vatansever, Ardahan Kültürevi Müdürü Güven Avşar, futbol turnuvası organizasyon sorumlusu Zafer Aras katılarak final öncesi son rötuşları yaptı.

 Toplantı sonrası gazetemize bir açıklamada bulunan futbol turnuvası organizasyon sorumlusu Zafer Aras Esenyurt ilçesinde bulunan tüm sporseverleri Pazar günü oynayacakları final maçına davet etti.