Y.ESENYURTUN GURUR TABLOSU


Açıklama: Amatör 1.Kümede elde ettiği şampiyonluğun ardından Süper Amatör Kümeye yükselen Yeşilesenyurt U 19 A Liginde de şampiyonluğunu haftalar öncesinden ilan ederek gövde gösterisi yaptı.
Kategori: U 19 LİGİ 1.AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 14 Mart 2019
Geçerli Tarih: 23 Mayıs 2019, 09:13
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=50666


Y.ESENYURT’UN GURUR TABLOSU

 

Amatör 1.Kümede elde ettiği şampiyonluğun ardından  Süper Amatör Kümeye yükselen Yeşilesenyurt U 19 A Liginde de şampiyonluğunu haftalar öncesinden ilan ederek gövde gösterisi yaptı.

 

Bu sezon  elde ettiği şampiyonluklarda adından söz ettiren Yeşil Beyazlılar gözünü şimdiden Türkiye Şampiyonasına  dikti. Geçtiğimiz sezon da Türkiye Şampiyonasında boy gösteren Esenyurt temsilcisi 1 Milyon nüfuslu Esenyurt ilçesini yeniden temsil etmek için geri sayıma başladı.

 Bir yandan lig maçlarına  devam eden bir yandan da Türkiye Şampiyonası için hazırlıklarını sürdüren Yeşilesenyurt hafta sonunda oynayacağı lig maçının son çalışmasını da Çarşamba akşamı yaptı. Abbas Duman yönetiminde yapılan çalışmayı başkanı Hasan Demir de başından sonuna kadar takip etti.

Antrenman sonrası sorularımızı yanıtlandıran teknik direktör Abbas Duman U 19 takımında forma giyen 5 oyuncunun A takımında da banko forma giydiğini belirterek amaçlarının önümüzdeki sezon da Süper Amatör Kümede mücadele edecek olan A takımın iskeletini genç oyunculardan oluşturmak olduğunu söyledi. Duman “5  tane oyuncumuz A takımda oynuyor. Banko oynayan 5 kişi. Bu genç takımın yarısından fazlasını  seneye A takım kadrosunda tutacağız. Bundan sonra ligde de daha az forma şansı bulan oyunculara şans vererek Türkiye Şampiyonası için hazırlıklarımızı sürdüreceğiz.” Diye konuştu.

Yeşilesenyurtspor Kulüp Başkanı Hasan Demir güzel bir jenerasyon yakaladıklarını söyledi. Demir “Güzel bir jenerasyon yakaladık. Burada elde ettiğimiz başarıyı Türkiye Şampiyonasında göstereceğini de umut ediyorum.  1 Milyon nüfuslu Esenyurt’u temsil edecek takımımıza Türkiye Şampiyonasında futbolseverlerden de destek bekliyoruz.” İfadesini kullandı.

Haber: İskender KORDU