SPORA KADIN ELİ!


Açıklama: Medicell İstanbul Mimarobaspor Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Bengü Devellioğlu Oturdan Haber Ekspress Spor Servisine samimi açıklamalar. Sporda kadın unsurunun önemli olduğunun altını çizen Otur, spordaki kadın unsurunun daha çok artması gerektiğini söyledi.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 10 Ekim 2018
Geçerli Tarih: 17 Eylül 2019, 12:20
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=48387


SPORA KADIN ELİ!

 

Medicell İstanbul Mimarobaspor Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Bengü Devellioğlu Otur’dan Haber Ekspress Spor Servisi’ne samimi açıklamalar. Sporda kadın unsurunun önemli olduğunun altını çizen Otur, spordaki kadın unsurunun daha çok artması gerektiğini söyledi.

 

Otur “Sporda bayan unsurunun da bu süreçte olması gerektiğine inanıyorum. Sıfat önemli değil. Ancak bayanların bulunduğu ortama çok ciddi anlamda pozitiflik kattığını düşünüyorum. Buna kesinlikle inanıyorum. Bayanın olduğu bir ortamda birşeylerin daha çok saygı çerçevesinde geliştiğini görüyorsunuz. Bayanlar daha özverili ve disiplinli yapıyorlar işlerini. Bu da bir gerçek.” Dedi.

“EMEKLEMEDEN KOŞAMAYIZ”

Medicell İstanbul Mimarobaspor kulübünde sadece sportif başarılar hedeflemediklerini, sosyal anlamda da önemli projelerin altına imza atmak istediklerini ifade eden Otur “Ağaç yaşken eğilir. En büyük hedefimiz sağlıklı bir altyapı oluşturup öyle koşmaya başlamak. Emeklemeden koşamayız. Ayrıca Türk futbolu adına yeni değerler kazandırmak, kendi değerlerimizi yaratmak, kulübü dışa bağımlı olmaktan kurtarmaktır.” Diye konuştu.

“BİR SÜRÜ PROJELERİMİZ VAR”

Kulüp olarak bir sürü projelerinin olduğunu, bunları da zamanla hayata geçirmek istediklerini ifade eden Otur “Bir sürü projelerimiz, hedeflerimiz var. Şimdilik bunları paylaşmayacağız. Bu projelerimizi de belediye ile birlikte gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bunları sosyal sorumluluk projeleri adı altında toplayabiliriz. Ben bu kulübün tamamen sosyal gelişimini sağlayarak sosyal sorumluluk projelerinin sürdürülebilir hale getirilmesinde varım.” Şeklinde konuştu.

“KADIN ELİ DEĞİNCE İŞ TAMAMEN DEĞİŞTİ”

Aynı zamanda İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bünyesinde kurulan Kadın Komisyonunda da aktif olarak görev yaptığını kaydeden Otur “Geçen sene kurulmuş olan Kadın Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapıyorum. Bir çok etkinlikle Federasyonumuzu temsil ettik. Federasyonun böyle bir komisyon kurmasının nedeni de kadın elinin değdiği herşeyin daha da güzellik kazanması. Bunun en somut örneği de geçen sene kız çocuklarının liginin kapanışını biz yaptık ve şölen halinde kapattık. İki sene evvel çevik kuvvetler eşliğinde kapatılmış bir organizasyonun ardından bayan elinin değdiği bir finalde değişimi çok rahat görebiliyorsunuz. Kadın eli değince  iş tamamen değişti. Kadınlar Komisyonu olarak da amacımız şu; spor camiasında bu tür sempozyumlar yaparak, bilinçlendirme toplantılarına imza atarak gelen talep ve isteklere anında yanıt vermek. Ve elimizden geldiğince de bize gelen talepleri anında yanıtlandırıyor, dönüş yapıyoruz.” Dedi.

Haber: İskender KORDU