K.ÇEKMECE TOYLA GÜZEL: 2-1


Açıklama: Amatör 1.Küme 3.Grupta ilk haftayı lider kapatan K.Çekmecespor kendi sahasında ve seyircisinin önünde ecel terleri döktüğü maçta Esenlersporu son dakika golüyle 2-1 mağlup ederek ikide iki yaptı.
Kategori: 1.AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 06 Ekim 2018
Geçerli Tarih: 26 Haziran 2019, 05:51
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=48333


K.ÇEKMECE TOY’LA GÜZEL: 2-1

 

Amatör 1.Küme 3.Grupta ilk haftayı lider kapatan K.Çekmecespor kendi sahasında ve seyircisinin önünde ecel terleri döktüğü maçta Esenlerspor’u son dakika golüyle 2-1 mağlup ederek ikide iki yaptı.

 

 K.Çekmece Metin Oktay Stadı’nda oynanan maç baştan sona nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu. Ortasaha mücadelesi şeklinde geçen ilk yarıda iki takım da yüksek tempoda oynadı.

 İlk yarı boyunca Esenler kanatlardan, K.Çekmece ise merkezden rakibinin üzerine giderek sonuca gitmeye çalıştı. Ancak ilk yarı boyunca iki takım da üçüncü bölgede istediği alanları ve genişliği  bulamayınca pozisyonun kısır olduğu ilk yarı golsüz kapandı.

İlk yarıdaki yüksek tempo ikinci yarıda da devam edince ortaya da mükemmel bir mücadele çıktı. 62. Dakikada penaltı kazanan K.Çekmecespor öne geçme fırsatını kullanamadı. Penaltı atışında topun başına geçen Semih kaleci Abdullah’ı geçemeyince golsüz eşitlik devam etti.

71. Dakikada konuk takımın golü geldi. Esenlerspor Muhammet’in attığı golle öne geçti.

 Bu golün ardından arka arkaya değişiklikler yapan K.Çekmecespor Teknik Direktörü Halil İbrahim Toy’un değişiklikleri maça adeta damgasını vurdu.

 Toy’un ikinci yarıda oyuna aldığı  oyunculardan Agit 81. Dakikada skoru 1-1’e getirirken Berke de 89. Dakikada attığı golle ev sahibi ekibe galibiyeti getiren isim oldu: 2-1. Bu sonuçla K.Çekmecespor puanını 6’ya yükselterek zirvedeki yerini sağlamlaştırırken Esenlerspor iyi bir mücadele ortaya koyduğu maçtan puansız ayrılarak ikinci hafta sonunda da puan hasretine son veremedi.

Haber: İskender KORDU