SAYIMOĞLUNDAN GÜZELCEYE ÇIKARMA


Açıklama: AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Sedat Sayımoğlu önceki gün Güzelce Turgay Şeren Stadını ziyaret ederek kurmaylarıyla birlikte U 13 Liginde oynanan Güzelce- Silivri Mimarsinan maçını takip etti.
Kategori: AKTÜEL
Eklenme Tarihi: 08 Haziran 2018
Geçerli Tarih: 23 Mayıs 2019, 21:14
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=46749


SAYIMOĞLU’NDAN GÜZELCE’YE ÇIKARMA

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Sedat Sayımoğlu önceki gün Güzelce Turgay Şeren Stadı’nı ziyaret ederek kurmaylarıyla birlikte U 13 Liginde oynanan Güzelce- Silivri Mimarsinan maçını takip etti.

 

 Maç sonunda da sahaya inerek her iki takımın oyuncularıyla resim çektiren Sayımoğlu daha sonra da sporcularla sohbet ederek kazanan Güzelcespor’u tebrik etti, kaybeden Silivri Mimarsinanspor’u da teselli etti. Sayımoğlu her iki takım oyuncularına da futbolun üç sonuçtan oluştuğunu, galibiyetin de, mağlubiyetin de, beraberliğin de bu oyunun bir parçası olduğunu, her sonucu hazmetmeleri gerektiğini söyledi.

 Daha önce Esenyurtspor’da da bir dönem ikinci başkanlık görevi yapan, amatör sahalardan gelen Sayımoğlu maç sonunda da stat ziyareti boyunca kendisine eşlik eden Güzelcespor Onursal Başkanı Tamer Canbaz ile birlikte tesisleri gezdi.

Güzelce Turgay Şeren Tesisleri’ne hayranlığını gizleyemeyen Sayımoğlu “Türk futbolu ve gençliği için bir tuğla diken herkesten Allah razı olsun.” Dedi.

Sayımoğlu ziyaret sonrasında da gazetemize bir açıklamada bulunarak B.Çekmece ilçesini gezi programım içine Güzelce- S.Mimarsinan U 13 maçını da alarak geleceğin futbolcularıyla içiçe olmak istedim. Gerçekten de Güzelce Turgay Şeren Stadı’nda dolu dolu ve eğlenceli 2 saatlik bir zaman geçirdik. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı sokaklar yerine futbol sahalarında doğru ellerde olduğunu görmek beni gelecek adına bir kez daha umutlandırmıştır. Çocuklarımıza bu hizmeti karşılıksız olarak veren hem Güzelcespor kulübümüzü hem de Silivri Mimarsinanspor kulübümüzü, yöneticilerini ve antrenörlerimizi çocuklarımızı bu kadar ahlaklı, terbiyeli, çevresine saygılı ve duyarlı bir şekilde yetiştirdikleri için minnettarız. Bizler her vesile ile halkın içinde olmaya çalışıyoruz. Genç sporcularımızla birarada olmaktan da büyük bir keyif aldığımı söyleyebilirim.” Dedi.

Ziyaret sonrası bir açıklama da Silivri Mimarsinanspor Kulüp Başkanı Mehmet Şirin Aksu’dan geldi. Aksu “Öncelikle vekilimize buraya kadar gelerek hem maçımızı izleyip hem de maç sonrası sorunlarımızı dinlediği için bir spor kulübü başkanı olarak teşekkür ediyorum. Sayın Vekilimizin bu jesti bizleri gelecek adına yapacağımız işlerde daha da kamçılamıştır. Burada kendisiyle paylaştığımız sorunlarımızı yukarıya taşıyacağından da endişemiz yok. Kendisi artık kulübümüzün onursal üyesidir.” Diye konuştu.

Ziyaret boyunca Sayımoğlu’na eşlik eden Bedir Gürses de bir açıklamada bulunarak “Bugünkü ziyaretimizde sayın vekil adayımız Sedat Sayımoğlu ile birlikte günümüzün önemli bir bölümünü burada gençlerle birlikte içiçe geçirmekten dolayı son derece mutlu olduk. Bu gençlerimizin spor yapmaları için ön ayak olan, gecelerini gündüzlerine katarak büyük fedakarlıklarla kulüplerini ayakta tutan tüm yönetici kardeşlerimizden Allah razı olsun. Spor kulüplerini çok önemsiyoruz. Sayın Vekilimiz de daha önce Esenyurtspor’da ikinci başkanlık yaptığı için sporun içinden, kalbinden gelen birisi. Bu vesile ile de hem gençlerimizle birlikte olduk hem de kulüplerimizin sorunlarını ve sıkıntılarını birinci ağızdan dinlemiş olduk.” Şeklinde konuştu. Bu arada ziyaret boyunca Sayımoğlu’na eşlik eden Güzelcespor Fahri Başkanı ve AK Parti B.Çekmece İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Zekai Bıyıklı da ziyaretin ardından tesislerden ayrılarak B.Çekmece turuna devam etti.

Haber: İskender KORDU