ORMANLI CAN HAVLİYLE: 2-1


Açıklama: Amatör 2.Küme 2.Grupta hem şampiyonluk hem de ikincilik yarışını yakından ilgilendiren maçta Ormanlıspor ilk yarısını 1-0 yenik kapattığı maçta sahadan 2-1 galip ayrılarak hem ikincilik hem de şampiyonluk şansını son haftaya taşımış oldu.
Kategori: 2.AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2018
Geçerli Tarih: 21 Eylül 2019, 21:23
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=46590


ORMANLI CAN HAVLİYLE: 2-1

 

Amatör 2.Küme 2.Grupta hem şampiyonluk hem de ikincilik yarışını yakından ilgilendiren maçta Ormanlıspor ilk yarısını 1-0 yenik kapattığı maçta sahadan 2-1 galip ayrılarak hem ikincilik hem de şampiyonluk şansını son haftaya taşımış oldu.

 

 

 

Şampiyonluk fırsatını kullanamayan Subaşı, geçtiğimiz hafta gruptan çıkmayı garantilemesinin ardından turu haftaya Anadolu Esenyurt deplasmanına bıraktı.

Taraftarların ve sporseverlerin büyük bir ilgi gösterdiği maç adeta nefesleri kesti. Tam bir taktik savaşını andıran maçın ilk yarısında rakibini sahasında karşılayan, ortasahada topun arkasına geçen Subaşı büyük bir taktik disiplin içinde oynadı. Anadolu Esenyurt ilk yarı boyunca organize olmakta, pozisyon üretmekte zorladı. Sahaya çok iyi yerleşen, hatlar arası mesafeleri iyi kuran, kaymaları da doğru yapan Subaşı hem hücumda hem de savunmada doğru bir planla oynadı.

 İlk yarıdaki tek gol de Subaşı’ndan geldi. Yeşil Beyazlılar 41. Dakikada Çağatay’ın golüyle 1-0 öne geçerek soyunma odasına da önde gitti.

İkinci yarı da ilk yarıdaki görüntü gibi başladı. Ormanlıspor uzun süre Subaşı önünde özellikle üçüncü bölgede üretken bir oyun ortaya koyamadı. Maçın ikinci yarısında oyunda zaman zaman yaşanan gerginlikler Serdar Taş ve Tolga’nın karşılıklı gördüğü kırmızı  kartla sonuçlanınca iki takım daha dikkatli oynamaya başladı.  Akan oyunda rakibine pozisyon vermeyen, kalesinin önünü kapatan Subaşı 71. Dakikada penaltı pozisyonuna engel olmadı.

O ana kadar istediği alanları bulamayan, çabukluğunu da kullanamayan Candaş penaltıda topun başına geçerek düzgün ve soğukkanlı bir vuruşla skoru 1-1 yaptı. Bu golle maça da büyük bir heyecan geldi. Son bölümde maçta büyük gelgitler yaşandı. Subaşıspor 90. Dakikada bir kez daha öne geçmek için gole çok yaklaştı. Metin karşı karşıya pozisyonda kaleci Ozan Çelik’i geçemezken bu pozisyon bir anlamda Ormanlıspor için kırılma noktası oldu. Kalesinde çok net bir fırsat atlatan Ormanlıspor belki de maçın son fırsatlarından birinde ikinci kez penaltı kazandı.

 Penaltı atışında yeniden topun başına geçen Candaş Ormanlıspor adına maçın skorunu belirledi: 1-2. Kalan sürede başka gol olmayınca Ormanlıspor sahadan 3 puanla ayrılarak hem ikincilik hem de şampiyonluk şansını son maça taşımış oldu. Maçtan önce alacağı en az 1 puanla şampiyonluk turu hesapları yapan Subaşı son dakikada yediği penaltı golüyle büyük bir şok yaşarken şampiyonluk turunu önümüzdeki haftaya bıraktı.

Haber: İskender KORDU