NE ÇUBUKLU NE Y.ESENYURT: 2-1


Açıklama: U 19 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe İstanbul Grup Merkezinde oynanan grup maçında Yeşilesenyurtspor favori olarak çıktığı maçta Çubukluspora 2-1 yenilerek grubu 7 puanla tamamlayan Bağlarbaşı ile penaltılara kalma şansını değerlendiremedi.
Kategori: U 19 LİGİ 1.AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 08 Mayıs 2018
Geçerli Tarih: 24 Mayıs 2019, 13:26
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=46364


NE ÇUBUKLU NE Y.ESENYURT: 2-1

 

U 19 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe İstanbul Grup Merkezi’nde oynanan grup maçında Yeşilesenyurtspor favori olarak çıktığı maçta Çubukluspor’a 2-1 yenilerek grubu 7 puanla tamamlayan Bağlarbaşı ile penaltılara kalma şansını değerlendiremedi.

 

Çubukluspor da galibiyete rağmen 6 puana yükselerek 7 puanlı lider Bağlarbaşıspor’un arkasında kalarak evine dönmek zorunda kaldı.

Bakırköy Şenlikköy Stadı’nda oynanan maça Yeşilesenyurt tutuk başladı. Rakibi önünde etkili bir ilk yarı performansı ortaya koyan Çubukluspor gruptaki en etkili oyununu oynadı. Bağlarbaşı- Reşitpaşa maçından önce oynanan maçta ilk yarıda tek gol Çubukluspor’dan geldi.

 Beykoz temsilcisi 22. Dakikada Aziz Demir’in golüyle 1-0 öne geçti. İlk yarı boyunca tutuk bir görüntü ortaya koyan Yeşilesenyurt bu gole yanıt veremeyince devre 1-0 Çubuklu’nun üstünlüğüyle sonuçlandı. İkinci yarıda beraberlik için bütün riskleri alan Yeşilesenyurt kendi birinci bölgesinde de rakibine kontratak fırsatları verecek geniş alanlar bıraktı.

 Çubukluspor 49. Dakikada Oğuzhan Seyitoğlu ile bir gol daha bulunca Yeşilesenyurt tam anlamıyla soğuk duş etkisi yaşamaya başladı: 2-0. Golden sonra çabuk toparlanan, hem kanatlardan hem de merkezden rakibinin üzerine etkili bir şekilde giden Yeşilesenyurt 62. Dakikada Abbas’ın attığı golle umutlandı: 2-1.

Golden sonra Çubuklu tamamen savunmaya yaparak son düdüğe kadar sahasına çekilerek kontrataklarla üçüncü golü bulmaya çalıştı. Ancak son yarım saatlik bölümde tek yönlü bir maç izledik. Yeşilesenyurt bastırdıkça bastırdı Çubuklu direndikçe direndi.

 Yeşilesenyurt 2-1’den sonra altıpas içinde çok net bir fırsatı değerlendiremeyerek ayağına kadar gelen beraberlik fırsatını kullanamadı. İlk yarıda etkili bir oyun ortaya koyan Çubukluspor’da ikinci yarıda yorgunluk belirtileri başlarken Yeşilesenyurt da skoru çevirmek için ikinci yarıda ekstra bir oyun ve performans ortaya koydu.

 Son dakikaya kadar yaptığı baskıdan sonuç alamayan Yeşilesenyurt belki de her oyuncunun iki kişilik bir performans ortaya koyduğu maçta ilk yarıdaki kötü performansının kurbanı oldu.

 90 dakika sonunda bu sonuçla Çubukluspor da 6 puana yükselmesine rağmen 7 puanlı Bağlarbaşı’nın ardında kalarak Yeşilesenyurtspor’la birlikte elendi.

Haber: İskender KORDU