İŞTE TÜRK MESSİ


Açıklama: İşte huzurlarınızda Türk Messi. Alibeyspor U 19 takımında forma giyen genç Şükrü 17 yaşında olmasına rağmen futbol zekasıyla adından sıkça bahsettiriyor.
Kategori: U 19 LİGİ 2.AMATÖR KÜME
Eklenme Tarihi: 05 Mayıs 2017
Geçerli Tarih: 02 Temmuz 2020, 09:50
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=40935


İŞTE TÜRK MESSİ

 

İşte huzurlarınızda Türk Messi. Alibeyspor U 19 takımında forma giyen genç Şükrü 17 yaşında olmasına rağmen futbol zekasıyla adından sıkça bahsettiriyor.

 

Son olarak Çarşamba günü İstanbul Genç Yıldızlar’la oynanan maçta 2 gol ve 2 asistle yıldızlaşan genç yetenek pasları, çalımları ve golleriyle de adeta tek başına resital yaptı. Top daha ayağına gelmeden ikinci hareketi düşünen, hem oynayan hem de takım arkadaşlarını oynatan genç Şükrü’nün şimdiden bir çok profesyonel kulübün kıskacında olduğu belirtildi.

 Futbol hikayesi 9 yaşında Alibeyspor kulübünün kapısından girerek başlayan genç oyuncu geçtiğimiz sezon da 1.Amatör Kümede mücadele eden Alibeyspor’da teknik direktör İlhan Tekin tarafından şans bulan genç oyuncunun Alibeyspor’un altyapısına girdikten sonra bütün yaş gruplarında forma giydiği, şu anda da Silivrispor scuatları tarafından da yankıdan takip edildiği ifade edildi.

 Yönetimin de transfer konusunda önceliği Silivrispor’a verdiği, daha ciddi bir teklif gelmesi halinde de bunu masaya koyacağı kaydedildi. Futbol stiliyle Messi’yi andıran genç yıldızın en büyük avantajı ise top tekniğinin yüksek olmasına rağmen mücadeleden de kaçmaması. Büyük yıldızlar gibi sadece top ayağındayken değil top rakipteyken de baskı yaparak takım savunmasına yardımcı olan genç oyuncunun önü açık.

2000 doğumlu olan genç oyuncunun Alibeyspor’da da ilk olarak teknik direktör İlhan Tekin tarafından A takımda şans verildiği ifade edildi. Şu ana kadar da Alibey genç takım formasıyla 5 gole imza atan Şükrü’nün yeni sezon öncesi yuvadan uçmasına ise artık neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Başta Silivrispor olmak üzere bir çok kulübün de genç oyuncuyu izlettiği, sezon sonunda da Alibeyspor yönetiminin kapısını çalacağı elimize ulaşan duyumlar arasında.

“ADIM ADIM GİTMEK İSTİYORUM”

İstanbul Genç Yıldızlar maçının ardından geleceği ile ilgili olarak Haber Ekspres Spor Servisi’ne konuşan genç oyuncu basamak basamak ilerlemek istediğini söyledi. Hedefinin 3.Ligden başlayarak basamak basamak Süper Lige yükselmek olduğunu, bunun için de çok çalıştığını dile getiren genç Şükrü “Şu anda en azından kendimi geliştirebileceğim, forma bulabileceğim bir takımda forma giymek istiyorum. Benim elimden tutacak birileri olması lazım. Şu anda çok büyük takımlar olmasa da bir takımın benimle ilgilenmesi önemli olan. Şu anda hedefimi büyük tutmuyorum. Önce 3.Lig, oradan 2.Lig, oradan Süper Lige taşımak istiyorum kendimi. Geliştire geliştire, üstüne koya koya çıkmak istiyorum.” ifadesini kullandı.

Bu arada Alibeyspor Altyapı Sorumlusu Bülent Alacakapı’nın da genç oyuncuyla yakından ilgilendiği, üzerine adeta titrediği kaydedildi.

Haber: İskender KORDU