BEYLİKGÜCÜ AKADEMİ GİBİ ÇALIŞIYOR


Açıklama: Geçtiğimiz sezon federe olarak altyapı kategorilerinde liglerde boy göstermeye başlayan Beylikgücüsporda altyapıda sporcuların ciddi bir eğitimden geçtiği öğrenildi.
Kategori: U 13 LİGİ
Eklenme Tarihi: 21 Kasım 2013
Geçerli Tarih: 01 Nisan 2020, 09:00
Site: İSTANBUL AMATÖR
URL: http://www.istanbulamator.com/haber_detay.asp?haberID=21084


BEYLİKGÜCÜ AKADEMİ GİBİ ÇALIŞIYOR

 

Geçtiğimiz sezon federe olarak altyapı kategorilerinde liglerde boy göstermeye başlayan Beylikgücüspor’da altyapıda sporcuların ciddi bir eğitimden geçtiği öğrenildi.

 

Kulüp başkanlığını Kenan Güzelordu’nun yaptığı Beylikdüzü temsilcisinin sadece yaş gruplarında değil kurmuş olduğu futbol okuluyla da 8 yaşından itibaren sporculara eğitim vermeye başladığı kaydedildi. Futbol okullarıyla birlikte 250 sporcuya eğitim veren Beylikgücüspor kulübünün sporcuların sadece futbol eğitimleriyle değil beslenme alışkanlıkları ve sosyal yaşamlarıyla da ilgili olarak destek verdiği ifade edildi. Beylikgücü kulübünün bünyesinde lisanslı olarak 80, futbol okulunda ise 170 öğrencinin eğitim aldığı kaydedildi. Kulübün en büyük gurur kaynakları ise henüz yeni bir kuruluş aşamasında olunmasına rağmen Galatasaray altyapısına verilen iki sporcu. Altyapıda forma giyen oyunculardan 2003 doğumlu Yusuf ve İbrahim Çağrı’nın Beylikgücü’nde aldıkları 2 yıllık eğitimin ardından Galatasaray’a verildikleri bildirildi. İki oyuncunun da Galatasaray bünyesinde altyapı eğitimini almaya devam edecekleri ifade edildi.

Kulüp Başkanı Kenan Güzelordu sporcuların altyapıda ciddi bir eğitimden geçtiğini söyledi. Güzelordu “Altyapıda sporcularımıza çok ciddi bir eğitim veriyoruz. Sporcularımızı her 3 ayda bir bazı bilimsel testlerden geçiriyoruz. Sporcularımızın idmandan ve derslerden sonra kalan boş zamanlarını birlikte düzenliyoruz. Bütün sporcularımızın verilerini bilgisayar ortamında topluyoruz. Uygulamalarımızdan velilerimiz de çok memnun.” diye konuştu. Futbolcuların eğitiminde altyapı antrenörleri Erçin Taşdemir ve Sacit Yılmaz’ın büyük emeği olduğunu ifade eden Güzelordu “Emek verdiğimiz sporcuların iyi yerlere gelmesi bizler için büyük bir gurur kaynağı olmaktadır. Bunda da altyapı hocalarımızın büyük emeğinin olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

Beylikgücüspor Altyapı Antrenörü Erçin Taşdemir de gazetemize yaptığı açıklamada altyapıda oyuncu gelişimine büyük önem verdiklerini söyledi.

 Taşdemir miniminik yaş grubu çalışmalarının ardından yaptığı değerlendirmede “Bu yaş grubunda koordinasyona çok büyük önem veriyoruz. Oyuncuların özellikle el ayak uyumlarına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Temel amaç oyuncuların algılama yönlerini güçlendirerek futbol tekniklerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır.” diye konuştu.

Beylikgücüspor Altyapı Antrenörü Sacit Yılmaz da bu yaş gruplarında amaçlarının sporculara futbolun temel eğitimini vermek olduğunu söyledi. Yılmaz “Burada sporcularımıza futbolun temel kurallarını öğretiyoruz. Sporcularımızda önce spor kültürü oluşturup futbolu bir oyun olarak sevdirmeye çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Haber ve fotoğraf: İskender KORDU