İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KÜNYE

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


CENNET İÇİNDE CENNET

Tarih 03 Haziran 2023, 09:01 Editör İskender Kordu

Cennet Mahallesinin mazisi oldukça eskilere dayanan şirin bir takımı Cennet Barbaros.

CENNET İÇİNDE CENNET

 

Cennet Mahallesi’nin mazisi oldukça eskilere dayanan şirin bir takımı Cennet Barbaros.

 IMG-3900-Kopya

Yıllarca Türk futboluna hizmet veren, uzun yıllardan beri de sadece altyapılarda mücadele ederek bir çok oyuncuyu Türk futboluna kazandıran Cennet Barbarosspor kulübünü ziyaret ederek kulüp başkanı Tahsin Özgül’le biraraya geldik. Öncelikle tesislere uzun süre sonra ilk girdiğimde halısahanın görüntüsü hoşuma gitti. Gençler için böyle bir tesisin mahallenin içinde korunması ve gençlere hizmet vermeye devam etmesi çok değerli. En azından altyapı antrenmanları için ideal bir tesis. Enine ve boyuna biraz daha genişletilebilirse de kimse hayır demez buna. Elindeki dev tesislerin önemli bir bölümünü mahkemelerle kaybetmesine rağmen kendi kafasını sokabilecek bir alanı koruyabilen, kulüp işlerinin görülebileceği, misafirlerin ağırlanabileceği, depo olarak kullanılabilecek bir alanın kalması da tamamen kulüp başkanı Tahsin Özgül’ün yıllardan beri vermiş olduğu hukuk mücadelesinin bir sonucu.

 IMG-3902-Kopya
Cennet Mahallesi ve K.Çekmece spor camiası verdiği bu mücadele için Tahsin Özgül’e ne kadar teşekkür etse azdır. Halısahanın yanısıra mahalledeki lisanssız çocukların, okuldan çıkıp spor yapmak isteyen çocukların da ilk adresi Cennet Barbaros kulüp kapısının karşısındaki 15’e 30’luk mini saha. Küçük deyip geçmeyin çünkü mahalledeki tüm çocuklar okul çıkışlarında ve hafta sonlarında aileleriyle birlikte soluğu burada alıyorlar. Cennet Barbaros kulübü sayesinde hem enerjilerini atıyorlar hem de kötü alışkanlıklardan uzak durarak Tahsin Babalarının kendilerine sunduğu tüm imkanları sonuna kadar kullanıyorlar mahallenin çocukları.
IMG-3910-Kopya
Tahsin Özgül onlara sadece başkanlık değil babalık da yapıyor aynı zamanda. Biz de bu noktadan sonra sözü daha fazla uzatmadan Özgül'e bırakıyoruz. Bu eserin mimarı Özgül’ün de teşekkür edeceği isimler var. Bunların en başında da aynı zamanda Cennet Barbarosspor eski Kulüp Başkanı ve K.Çekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’den başkası değil.

IMG-3892-Kopya
“KEMAL ÇEBİ ELİNDEN GELENİ YAPMIŞTIR, YAPMAYA DA DEVAM ETMEKTEDİR”

Özgül “Kemal Çebi eski başkanımız. Şimdiki Belediye Başkanı. Aynı zamanda mahallesinin de takımı Cennet Barbaros. Çocukların daha rahat imkanlarla spor yapması için elinden geleni yapmıştır, yapmaya da devam etmektedir. Bir kere ona teşekkür ederiz. Cennet Mahallesi’nde, burada 6-7 tane okul var. Okul çocuklarının tek nefes aldıkları yer alan olarak zayıf da olsa, dar imkanlarla da olsa burasıdır. Tesisimiz her ne kadar yeterli olmasa da mahallemizdeki çocukların nefes aldıkları tek alan büyük bir ihtiyaca da cevap vermektedir. 7’den 77’ye herkese spor yapma imkanı sunulduğu için 3-4 yaşındaki çocuklar da anne ve babalarıyla beraber buraya gelip hem eğleniyorlar hem de enerjilerini atıyorlar. Bugün için bu imkanları bize sağlayan belediye başkanımız Sayın Kemal Çebi’ye, ilgili kurum ve kuruluşlara da sizlerin aracılığınızla bir kez daha teşekkür ediyorum.

IMG-3905-Kopya

TURAN BEDİRHANOĞLU’NA  ÖZEL TEŞEKKÜR

 Bu  vesileyle de anmadan geçemeyeceğim bir isim de eski Kaymakamımız ve şu an Bitlis Milletvekili Turan Bedirhanoğlu. Kendisine de Türk gençliğine verdiği değerden, buraya sahip çıkarak gençlerin elinde kalmasını sağlamak için elinden geleni yaptığı için ayrıca teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Haber ve röportaj: İskender KORDU

Bu haber 248 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

DEMİRTAŞ ÖZNAKKAŞA VEDA EDİYOR

DEMİRTAŞ ÖZNAKKAŞA VEDA EDİYOR Amatör Küme ekiplerinden Öznakkaşsporda bir devrin sonu geldi.

HAZIRLIK MAÇI PROGRAMI

HAZIRLIK MAÇI PROGRAMI Kulüplerin hazırlık maçı programları netlik kazanmaya başladı


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi