İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


SELİMPAŞAYA OLUMSUZ YANIT!

SELİMPAŞAYA OLUMSUZ YANIT!

Tarih 01 Aralık 2022, 20:49 Editör İskender Kordu

Amatör 1.Küme ekiplerinden Selimpaşasporun Gökçealisporla oynadıkları maçta rakiplerinin 5 oyuncu değişiklik hakkını oyunu 4 kez durdurarak yapması nedeniyle yaptığı kural hatası başvurusuna olumsuz yanıt geldi.

SELİMPAŞA’YA OLUMSUZ YANIT!

 

Amatör 1.Küme ekiplerinden Selimpaşaspor’un Gökçealispor’la oynadıkları maçta rakiplerinin 5 oyuncu değişiklik hakkını oyunu 4 kez durdurarak yapması nedeniyle yaptığı kural hatası başvurusuna olumsuz yanıt geldi.

 nevzat-lk-seven

Konuyla ilgili olarak dosyayı inceleyen federasyonun yapılan ihlalin maç sonucunu doğrudan etkilemediğine karar vererek maç sonucunun tesciline karar verdiği belirtildi. Bu karar üzerine de Selimpaşaspor yönetimi ayağa kalktı. Kulüp başkanı Nevzat Ülküseven tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “Kulübümüz 2022- 2/23 futbol sezonunda 1.Amatör Lig müsabakası İhsaniye Stadı’nda Selimpaşaspor ve Gökçeali müsabakası sonucunda İASKF web sayfasında yayınlanan ve hakem raporunda olan Gökçealispor kulübünün oyuncu değişiklikleri, oyunun durdurma kuralını ihlal etmiştir. İlgili maç için yaptığımız itiraz kurul tarafından anlamsız ve TFF’nin kendi koyduğu kural sonucuna uymadığı ortadadır. Verilen kararda yapılan oyuncu değişikliklerinin sonucu etkilemediği gerekçe gösterilmiş, traji komik bir yaklaşım ve yanlı bir tutumdan ibaret olmuştur. Bu alınan karar bir örnek teşkil edeceği için oyuncu değiştirme kuralına bundan sonra hiçbir takımın uymayacağı ve bizlerin de uymayacağını tarafınıza bildiririz. İl tertip komitesinin almış olduğu karar TFF’nin yayımladığı kitapçıktaki kurala uymamakla beraber yanlı ve anlamsız bir karar olarak adlettiğimiz durumun tekrar bir üst kurulda görüşülerek tertip komitesinin kararının iptalini ve TFF kitapçığında açıkça belirtilen kurala göre işlemin tescil edilmesini beklemekteyiz.”

Bu haber 196 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

1.AMATÖR KÜME

İKİTELLİ KÖYİÇİ DEPREMZEDELERİN YANINDA

İKİTELLİ KÖYİÇİ DEPREMZEDELERİN YANINDA Amatör Küme ekiplerinden Başakşehir İkitelli Köyiçispordan depremzedelere anlamlı destek.

KUMBURGAZ DEPREMZEDELER İÇİN TEK YÜREK

KUMBURGAZ DEPREMZEDELER İÇİN TEK YÜREK Amatör 1.Küme ekiplerinden Kumburgazspor depremzedeler için tek yürek oldu.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi