İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


AMATÖR MAÇLAR İPTAL

AMATÖR MAÇLAR İPTAL

Tarih 26 Kasım 2022, 00:17 Editör İskender Kordu

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yapılan açıklamada cumartesi, Pazar, Salı ve Çarşamba günü oynanacak olan Süper Amatör, 1.Amatör, U 14 ve U 16 müsabakaların iptal edildiği belirtildi.

AMATÖR MAÇLAR İPTAL

 

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yapılan açıklamada cumartesi, Pazar, Salı ve Çarşamba günü oynanacak olan Süper Amatör, 1.Amatör, U 14 ve U 16 müsabakaların iptal edildiği belirtildi.

 

Gerekçe olarak tüm uyarılara rağmen son haftalarda hakemlere karşı artan şiddet görüntülerinin etkili olduğu kaydedildi. İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi “Son zamanlarda özellikle amatör müsabakalarımızda görmeyi hiç istemediğimiz şiddet olaylarına üzülerek tanık olmaktayız. Hiç biz zaman spor ve şiddet kelimelerinin yan yana olmasını kabul etmediğimiz gibi bunun hiç istendik bir durum olmadığını da sürekli dile getirmekteyiz.

Tüm bu iyi niyet mesajlarına, şiddet karşıtı alınan karar ve yaptırımlara rağmen maalesef sahalarımızda görülen istenmeyen şiddet olayları hepimizi derinden üzmektedir. Bilhassa toplumumuzun ilgi duyduğu futbol müsabakalarında görev yapan hakemlerimize, saha komiserlerimize, sporcularımızın birbirine karşı onur kırıcı, taciz edici eylemlerde bulunarak darp etmek girişimleri kabul edilemeyeceği gibi, ülkemizde gelişmesini arzu ettiğimiz spora da büyük darbe vurmaktadır.

Bir kaç gün önce konu ile ilgili kamuoyuna duyuru niteliğinde bir yazı yayınlayarak bu tür olayları kınamış olmamıza, kulüplerimiz, yöneticilerimiz, antrenörlerimiz, sporcularımız ve spor camiamız için üzücü sonuçlara sebep olabileceğini belirtmemize rağmen şiddet olayları halen devam etmektedir.Müsabakalara misafir takımın seyirci getirmemesine ilişkin  karar alınmasına rağmen bir çok takım maçlara seyircileri ile  giderek bir takım olayların vukuu bulmasına zemin hazırlamıştır. Arzumuz; sporun izlenebilir hale gelebilmesi, arkadaşlık dostluk hukuku içerisinde oynanarak spora yakışmayan çirkin olayların son bulmasıdır. Yaşanan elim verici olaylar neticesinde, amatör müsabakalarda hakemlerimize, saha komiserlerimize, antrenör ve sporcularımıza karşı kullanılan şiddet olaylarından ötürü bu hafta 26-27-29-30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde oynanması planlanan Süper Amatör, 1. Amatör, U16 ve U14 Amatör Lig Müsabakalarının Durdurulmasına karar verilmiştir. Bu gibi olaylar karşısında İl Disiplin Kurulu en üst düzeyde ceza ve yaptırım uygulayacaktır.

Sporun görsel bir etkinlik olduğu, antrenörlerimizin bu anlayış ile sporcularını müsabakalarına hazırlamaları, yöneticilerimizin maçlarda bir araya gelerek, taraftarlarına dostluk kazansın mesajını vermeleri, müsabaka sonrası herkesin birbiri ile tokalaşarak, sahalardan ayrılmaları temennisiyle yaşanan şiddet olaylarını ve çirkin davranışları kabul edilemez bularak bir kez daha kınıyoruz. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunuyoruz.”

Bu haber 517 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

ÇORLUSPOR 1947DEN DEV YARDIM

ÇORLUSPOR 1947DEN DEV YARDIM Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Çorluspor 1947 yönetimi değeri 150 Bin Lirayı bulan kazak, bere ve eldiven desteği...

ÇANTADAN SEFERBERLİK

ÇANTADAN SEFERBERLİK Silivrinin amatör kulüplerinden Çantaköyspordan deprem bölgesine ulaştırılmak üzere düzenlenen yardım kampanyasına ...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi