İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


ESENYURT KULÜPLERİ STATSIZ KALDI

ESENYURT KULÜPLERİ STATSIZ KALDI

Tarih 30 Eylül 2022, 13:21 Editör İskender Kordu

Esenyurt ilçesindeki amatör spor kulüpleri yeni sezon öncesi stat tehlikesiyle karşı karşıya.

ESENYURT KULÜPLERİ STATSIZ KALDI

 1

Esenyurt ilçesindeki amatör spor kulüpleri yeni sezon öncesi stat tehlikesiyle karşı karşıya.

 3

Esenyurt kulüplerinin geçtiğimiz sezon kullandığı Esenyurt Belediye Stadı bakımsızlık nedeniyle adeta çürümeye terkedilmiş durumda. Stattaki sıkıntılar nedeniyle yeni sezon öncesi antrenmanlarını Akçaburgaz’daki tesislerde sürdüren kulüplerin lig maçlarını da stat yeni sezona yetişmeyeceğinden dolayı çevre ilçelerin statlarında oynayacağı kaydedildi.

2
Esenyurt takımları Akçaburgaz’daki antrenman tesislerinde çalışmalarına rağmen lig maçları için bu sahaların nizami olmaması, Esenyurt Belediye Stadı’nın da uzun bir süre daha kapalı olacak olması nedeniyle kulüpleri bekleyen stat sıkıntısı da kapıda. Esenyurt Belediye Stadı’nın durumu belirsizliğini korurken İstanbul Gençlik ve İl Spor Müdürlüğü’ne devri yapılan stada mevcut durumda çivi bile çakılamadığı için prosedürler gereği ihalenin yapılması ve sonuçlanmasının beklendiği kaydedildi.
4
Konuyla ilgili gelen son haberler ise hiç de iç açıcı değil. Esenyurt Belediye Stadı’nda İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün kiracısı olan kulüpler de şu anda tam anlamıyla mağdur durumda. Esenyurt Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği yönetiminin de bugüne kadar İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile yaptığı görüşmelerden sonuç alamadığı, muhatap bulmakta da güçlük çektikleri ifade edildi. Esenyurt ilçesinde faaliyet gösteren 17 futbol kulübü birden mağdur durumda.
5
Kulüplerin bir çoğu da stadın mevcut durumu nedeniyle bazı kategorilerde ligden çekilmek konusunda karar aşamasında. Nüfusu 1 milyonu aşan Esenyurt ilçesinde bir tane maç oynanacak stadın olmaması kara kara düşündürüyor spor kamuoyunu da. Statta sorunlar da dizboyu. Esenyurt Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği yönetimi de konuyu diyalogla çözmekten yana olduğu için bugüne kadar sessizliğini korumaya devam ediyor. Esenyurt kulüpleri de stadın ihalesi ile ilgili gelecek müjdeli bir haber için iki kulağı da İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde. Ancak şunu da ifade etmek gerekir ki kulüpler için bıçak kemiğe dayanmış durumda. Kulüpler statla ilgili muhatap bulamadığı gibi stadın ihale süreci ile ilgili olarak sağlıklı bilgi edinememekten şikayetçi. Esenyurt Belediyesi’nin de stadın İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne devri nedeniyle olayları sessizlik içinde izlediği elimize ulaşan duyumlar arasında.

 

Bu haber 438 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

HÜSAMETTİN KARAMAN KURSU BAŞLADI

HÜSAMETTİN KARAMAN KURSU BAŞLADI TFF ve TÜFAD işbirliğiyle düzenlenen Hüsamettin Karaman Antrenör Eğitim Programı resmen başladı.

B.ÇEKMECEDE KARADENİZ RÜZGARI

B.ÇEKMECEDE KARADENİZ  RÜZGARI B.Çekmece Genç Karadenizliler Derneğinden Sümela Akçaabat Köfte ve Karadeniz Pideye çıkarma.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi