İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


AMATÖRLÜK ÇÖKÜYOR

AMATÖRLÜK ÇÖKÜYOR

Tarih 27 Eylül 2022, 10:20 Editör İskender Kordu

Alipaşaspor Kulüp Başkanı Yadigar Ural altyapısı olmayan kulüplerin tek teker kapanma noktasına gelmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

“AMATÖRLÜK ÇÖKÜYOR”

 

Alipaşaspor Kulüp Başkanı Yadigar Ural altyapısı olmayan kulüplerin tek teker kapanma noktasına gelmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

 IMG-9496-Kopya

“ALTYAPIYA ÖNEM VERECEĞİZ”

Ural “Günümüzde ne profesyonel tat veriyor ne amatörler. İyi ki spor yazarları var. Onları hareketlendiriyor sporu. Sizin yazılarınızla sanki hoş bir şey oluyormuş gibi gözüküyor ama günden güne bilhassa amatörlük çöküyor. Altyapısı olmayan kulüpler teker teker kapanmaya mecburlar. Maddiyat nereye kadar? Mesela ben 3 yıllığına 2.Amatör, 1.Amatör, Süper Amatöre kadar gelebilirim. Ama dayanacak güç yok. Ondan sonra da 10 yıl kulübün ismi dahi kalmaz. Şimdi biz de bugünden sonra kararımızı altapıya önem vermekten yana koyduk. Araştırdığım kadarıyla U 15’e kadar olan gruplar tüm hocaların eline geçmiş. Onlardan da bize geçmesi çok zor şimdilik. Kulübüne küsmüş, elinden tutulmamış, okulda, 2004’ten 2007’e kadar olan yaş gruplarını U 18 çıkarmaya karar verdim. Bunun da tek nedeni hemen hızlı bir şekilde 2.Amatör takımına oyuncu yetiştirmek. Bunun arkası da gelecek artık. Bundan sonra Alipaşaspor kulübü Yadigar Ural oldukça altyapıdan başlayıp çıkarabilirsek 2.Amatörde devam edeceğiz. Şu takım 2.Amatörde bir dahaki sene oynayabilir diyorum. 5-10 oyuncuyla irtibat halindeyim. Kasım ayının ilk haftasında antrenmanlarımıza başlayacağız. 20 futbolcuya ulaşacağız. Ondan fazlasını istemiyorum. Bununla beraber 10 Aralık’ta da ligimiz başlıyor. U 18 Ligi 26 Şubat’ta bittiğine göre 25 Şubat’ta da bizimkiler başlıyor. Bizim 2.Amatöre en az buradan 10 tane futbolcu yetiştirirsek bunun yanında 5 de ağabey buluruz başlarına. Rahat ederiz gibime geliyor.” İfadesini kullandı.

IMG-9503-Kopya

“FUTBOLCULARIN AHLAKLI VE SAYGILI OLMALARINA ÖNEM VERİYORUZ”

Ekonomik olarak iyi durumda olduklarını dile getiren Ural “Görevimde ben devamlılıktan yanayım. Kulüp olarak da  maddi ve manevi olarak iyi durumdayız. Benim bulunduğum yerde sıkıntı olmaz. Ona göre de yönetimlerle geliyorum göreve. Yönetime nasıl titizlikle bakıyorsam futbolcularımızı da seçerken ahlaklı ve saygılı olmalarına da önem veriyoruz. Buradan sizin vasıtanızla da tüm kulüplere de yeni sezonun hayırlı olmasını diliyorum.” Diye konuştu.

 
IMG-9508-Kopya

“AMATÖRLÜK BİR HAYLİ İLERİ GİTMİŞ”

Son 10 yıllık süreçte amatörlüğün gerçek anlamını yitirdiğini kaydeden Ural “Amatörde 10 yıldan beri çok büyük bir değişiklikler olmuş. O zamanki gençlerimiz amatörse amatör lig gibi biliyordu. Şimdi öyle değil. Ama ben burada daha çok yöneticilerde buluyorum kabahati. Nasıl ki bir ailede çocuk yetiştirme çok önemli birşeyse sporda da önce ahlak ondan sonra birlik beraberlik gelir.

 IMG-9511-Kopya
Amatörlüğü ben şu şekil biliyorum. Bir; futbolcu sağlığıyla ilgilenecek bir. Gıda desteği verirsin. Bir de harçlık olarak bilirim amatörlüğü. Ama amatör biraz ileriye gitmiş. Sanki profesyonellik gibi. Nasıl ki profesyonel kulüplerimiz borç batağına girdiyse amatör kulüplerimiz de aynı yolda gidiyor gibi görüyorum. Sonuçta altyapıya önem verilmezse çok kulübün kapısına kilit vurulur.” Diye konuştu.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 564 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

2.AMATÖR KÜME

BAYINDIRDAN MÜJDELİ HABER

BAYINDIRDAN MÜJDELİ HABER Özörencikspor 2.Başkanı Süleyman Bayındırdan müjdeli haber.

ALİPAŞA MUTLU MU MUTLU

ALİPAŞA MUTLU MU MUTLU Silivri amatör kulüplerinden Alipaşasporun futbol tesisi son halini almaya başladı. Sahanın zemini serilince ortaya...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi