İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


AMATÖRLER ATANIN İZİNDE

Tarih 17 Mayıs 2022, 15:03 Editör İskender Kordu

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Atatürkün Kurtuluş Savaşını başlatmak için İstanbuldan Samsuna hareket edişinin 103. Yıldönümünde Sarayburnundaki Atatürk Anıtının önüne çelenk bıraktı.

AMATÖRLER ATA'NIN İZİNDE

 IMG-5605-Kopya

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için İstanbul’dan Samsun’a hareket edişinin 103. Yıldönümünde Sarayburnu’ndaki Atatürk Anıtının önüne çelenk bıraktı.

 IMG-5618-Kopya

Yatla İstinye’den Arıburnu’na çıkarma yapan İASKF yönetim kurulu Ali Düşmez başkanlığında Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkması öncesi 16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıktığı Arıburnu’nda buluştu.

IMG-5378-Kopya
 
 

IMG-5387-Kopya
 
IMG-5401-Kopya
 
IMG-5412
 
IMG-5421
 
IMG-5423
 
IMG-5430-Kopya
 
IMG-5431
 
IMG-5432-Kopya
 
IMG-5437-Kopya
 
IMG-5529-Kopya
 
IMG-5455-Kopya
 
 
IMG-5524-Kopya
 
 
İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez ve yönetim kurulunun tam kadro halinde hazır bulunduğu törende bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. İASKF’nin kurucularından ve İASKF Onur Kurulu Üyesi Kemal Bektaş’ın önerisiyle 1978 yılında ilk kez organize edilen ve o tarihten itibaren geleneksel hale gelen 16 Mayıs Yol Koşusu’nun töreni bu yıl Sarayburnu’ndaki Atatürk Anıtının önünde yapıldı.
IMG-5729-Kopya
 
IMG-5737-Kopya
 
IMG-5746-Kopya
 
IMG-5748-Kopya
 
IMG-5761-Kopya
 
IMG-5782-Kopya
 
IMG-5766-Kopya
 
IMG-5794-Kopya
 
IMG-5805-Kopya
 
IMG-5820-Kopya
 
IMG-5813-Kopya
Törenin ardından düzenlenen basın toplantısında ilk konuşmayı İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez yaptı. Düşmez sözlerine bu organizasyona kurulduğu tarihten bugüne kadar aralıksız olarak destek veren İASKF Kurucularından İASKF Onur Kurulu Üyesi Kemal Bektaş’a teşekkür ederek başladı.
IMG-5550-Kopya

DÜŞMEZ: UFACIK DA OLSA BİR MESAJ VERİYORUZ

Düşmez “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı Samsun’a adım atmadan önce 16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıktığı Arıburnu’nda hem Atatürk’ü anlamak hem de Kurtuluş Savaşı ruhunu yeniden yaşamak için bu törende biraraya gelmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle de 40 senedir bize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen onur kurulu üyemiz Kemal Bektaş’a teşekkür ediyorum. Bu etkinliğin manevi yönü bizim için çok daha önemli. Bu vesileyle Türkiye’ye ufacık da olsa bir mesaj veriyoruz. Bizim yaptığımız kıvılcımla güzel renkler, güzel resimler oluşsun istiyoruz. 16 Mayıs Yol Koşusu bu bakımdan çok değerli ve önemli. Biz burada ufak bir kıvılcım ortaya koyuyoruz. Kulüplerimiz, camialarımız da bu düşünceleri paylaşsın ki bunu büyütelim. Bu yurdun bize öyle havadan kalmadığını herkesin kafasına nakşedelim.” İfadesini kullandı.

IMG-5557-Kopya

TANRIYAŞÜKÜR: BANA YARDIMCI OLUN

Düşmez’den sonra söz alan İASKF Başkan Vekili ve İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür de futbolda artık şiddetin bir son bulması gerektiğini belirterek amatör futbolda polisin, tomanın, spor şubenin, çevik kuvvetin ne işi var diye düşündüğünü söyledi. Tanrıyaşükür “Spordaki amaç şampiyonluktan ziyade gençlerin önünü açmak olmaktır. Şampiyon olursunuz, küme düşersiniz ama önemli olan amaç sporcu çıkarmaktır kulübü değil. Kulüp kendini zaten kabul ettirir. Bana göre başarı futbolcu yetiştirmekten geçiyor. Ne olur önce antrenörlere sahip çıkalım. Sonra taraftarı ıslah etmenin anlayışı içinde olalım. Maçları bir seyir haline getirebilecek bir anlayış içinde sağlıklı oynatıp bitirmeyi düşünelim. Bu konuda sizlerden yardım istiyorum. Bana yardımcı olun.” İfadesini kullandı.

IMG-5562-Kopya

BEKTAŞ: ATATÜRK’Ü ANLAMAK LAZIM

İASKF Kurucularından ve İASKF Onur Kurulu Üyesi Kemal Bektaş da Atatürk’e olan sevgidisinden dolayı 1978 yılında böyle bir organizasyona başladıklarını, günümüze kadar da getirdiklerini söyledi. Bektaş “Bu, benim Atatürk’e olan sevgimdendir, yaptıklarındandır. Atatürk demekle bu iş olmaz. Atatürk’ü anlamak lazım. Atatürk son yüzyılın gelmiş geçmiş en büyük adamıdır. Biz geçmişimizi bilmezsek geleceğimiz olmaz. Bizim dedelerimiz dünyaya gelmiş geçmiş en güçlü ve şevkatli insanlardır. Onlara layık olalım. Birbirimizden ayrılmayın. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum.” İfadesini kullandı.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU

Bu haber 156 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

K.ÇEKMECEDE ÜÇLÜ MASA TOPLANTISI

K.ÇEKMECEDE ÜÇLÜ MASA TOPLANTISI K.Çekmecespor Kulüp Başkanı Ahmet Kurşun, K.Çekmece Metin Oktay Stadında maç oynama hakkı talep eden İstanbul Sinop...

KARAAĞAÇSPORUMUZU KUTLUYORUM/ NACİ HIZLAN

KARAAĞAÇSPORUMUZU KUTLUYORUM/ NACİ HIZLAN Karaağaçspor Onursal Başkanı Naci Hızlan bir mesaj yayınlayarak Süper Amatör Kümeye yükselen Karaağaçsporu kutladı


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi