İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


SESİMİZİ YÜKSELTECEĞİZ

Tarih 22 Ocak 2022, 11:50 Editör İskender Kordu

Avcılar ilçesine yeni bir kulüpler birliği daha geldi. Avcılar Amatör Spor Kulüpleri Derneği düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtımını yaptı.

“SESİMİZİ YÜKSELTECEĞİZ”

 IMG-9010-Kopya

Avcılar ilçesine yeni bir kulüpler birliği daha geldi. Avcılar Amatör Spor Kulüpleri Derneği düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtımını yaptı.

 IMG-8988-Kopya

 Derneğin kurucu başkanı Ufuk Güneş yeni oluşumun Avcılar ilesinde sadece futbol kulüplerine değil tüm branşlara destek vereceğini, ana hedeflerinin Avcılar ilesine yeni tesisler kazandırılmasına ön ayak olmak olduğunu söyledi. Güneş “Avcılar’da 7-8 yıl önce kurulmuş olan bir kulüpler birliği var. Biz de kulüpler birliğinin üyesi olarak bu derneğin içinde bulunduk. Fakat bu süre içerisinde herhangi bir şeyin yapılmadığını, Avcılar’da spor adına bir arpa boyu yol bile gidilmediğine şahit olduk. Buna bütün kulüplerimiz de şahittir.” Dedi.

IMG-8993-Kopya

“BİZ BU İŞLERLE DERTLİYİZ, DERTLENECEĞİZ”

Avcılar’ın nüfusunun 450 Bine yaklaştığını, buna rağmen ilçenin ne profesyonel liglerde ne de Bölgesel Amatör Ligde bir temsilcisinin olmadığını belirten Güneş “Burada 450 Bine yaklaşan Avcılar’ın bugün 1.Liglerden vazgeçtik, 2, 3.Lig, Bölgesel Amatör Ligde oynayan bir tane kulübü yok. Burada yanıbaşımızda Çatalcaspor 3.Ligde, Tepecikspor 3.Ligde, Silivrispor yıllarca profesyonel liglerde oynadı. Beylikdüzü’nde 2.Ligde oynayan basketbol kulüpleri mevcut. Avcılar’ın neden yok? Bu nedenle biz bulunmuş olduğumuz kulüpler birliğinin içinde bunun mücadelesini verdik. Fakat maalesef burada yeterli anlamda biz bu işi başaramayacağımıza kanaat getirdik. Arkadaşlarımızla birlikte bu kulüpler birliğinin dışında asıl Avcılar Amatör Spor Kulüpleri Birliği olarak bu işin merkezinde olacak bir derneği kurduk. Bu kendimizin, arkadaşlarımızın değil tüm Avcılar’ın derneği olacak. Spor adına  Avcılar buna şahit olsun yakın zamanda profesyonel kulüplerin olması için gayret içinde olacağız. Derneğin kuruluş amacı da bu olacak. Burada hiçbir siyasi menfaat içinde olmayan, tek derdi spor olan arkadaşlarımızla beraber bu oluşumunu kurduk ve bunun kuruluşunu yaptık. Yakın bir zamanda da bunun genel kurulu olacak. Bu genel kurulda da bizimle birlikte devam etmek isteyecek bir çok kulüpler olacak. Biz bu işlerle dertliyiz, dertleneceğiz. Bizim derdimiz var arkadaşlar.  Benim arkadaşlarım da dertli. Biz Avcılar’ın bir tane stada mahkum edilmiş bir çok kulübümüzün antrenman yaptığı bir yerde bununla ilgili hiçbir çaba göstermeyen, gayret göstermeyen kulüpler birliğinin parçası olamayız. Bizler kulüpler birliği olarak sesimizi yükselteceğiz. Elimizden ne geliyorsa ardımıza bırakmaksızın, bunun mücadelesini vereceğiz. Avcılar’da bu işler ile ilgili yapılması gereken ne varsa onun mücadelesini hep beraber vereceğiz. Gelin, beraber birilerinin değil kendi kulüplerimizle Avcılar’a hizmet edecek, Avcılar’da spor adına sesini yükseltebilecek derneğin içinde olalım. Buradan derneğimize gelip bizimle birlikte hareket etmek, beraber olacak arkadaşlara da şimdiden davet ediyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte kulüplerimiz daha da artacak. Bir çok kulüpteki arkadaşlarımızla görüşmeler yaptık. Yakın zamanda bu kulüpler birliği sadece Avcılar’da değil İstanbul’da örnek bir kulüpler birliği olacaktır.” Şeklinde konuştu.

IMG-8996-Kopya

“BURADA KAZANAN AVCILAR OLACAK”

İçlerinde spora hizmet dışında farklı amaçlar içinde olan insanların yer almadığını kaydeden Güneş “Bizim derdimiz spor adına Avcılar’a katkı sağlamak. Avcılar’da katkı sağlayacak tüm kulüplerimize de başımızın üstünde yeri var. Tek derdimiz spor adına Avcılar’da fayda sağlamak. Burada kazanan Avcılar olacak. Bir gün Avcılar’da tüm kulüplerle yollarımız birleşecek. Buna gönülden inanıyorum. Bizim kulübümüz sadece futbol kulüplerine hizmet eden bir dernek değil. Amatör olarak buna hizmet eden derneklerimizin hepsini kapsayan bir birlik olarak kurulduk. Sadece futbol kulüplerine hizmet edelim mantığıyla değil. Bunun içinde futbolun dışında basketbol, atletizm, güreş, binicilik, atıcılık, uzak doğu sporları da dahil olmak üzere amatöre hizmet eden tüm kulüpleri kapsıyoruz. Bizim üst kimliğimiz Avcılarlı olmamız. Avcılar için yapmamız gereken ne varsa onu yapma gayreti içinde olacağız. Ben bu işe gönül veren arkadaşlarımızla birlikte yakın bir zamanda Avcılar’da amatör spor kulüpleri olarak Avcılar’ın sporda olması gerektiği yerde olmasına katkı sağlayacağımıza yürekten inanıyorum.” Diye konuştu.

IMG-8972-Kopya

“EVLATLARIMIZI GÖZ ARDI EDEMEZLER”

Avcılar ilçesinde aktif olarak spor yapan bir çok kardeşlerinin olduğunu, kuruluş amaçlarının da bu gençlere spor yapabilecekleri alanlar yaratmak olduğunu kaydeden Güneş “Avcılar’da amatör spor kulüplerinde faaliyet gösteren bir çok kardeşimiz ve evladımız var. Bu evlatlarımızı göz ardı edemezler. Böyle bir lüksleri yok. Belli yerlerde olan kişiler bunun değerlendirmesini yapacaklardır. Sesimizi yükseltebileceğimiz kadar yükselteceğiz. Bununla ilgili ne yapılması gerekiyorsa bunun gayreti içinde olacağız.” İfadesini kullandı.

IMG-8999-Kopya

ÇOBAN: SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ

Avcılar’ın ünlü iş ve spor insanı Adnan Çoban da kısa bir açıklamada bulunarak yeni kulüpler birliği oluşumunu desteklediğini söyledi. Çoban “Kardeşimizde bu enerji var. Sonuna kadar da arkasındayız.” Dedi.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU

Bu haber 275 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

19 MAYIS KUTLU OLSUN/ ELVAN ARSLAN

19 MAYIS KUTLU OLSUN/ ELVAN ARSLAN Esenyurt Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Elvan Arslan Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının...

KIRLANGIÇ GENÇLİK FESTİVALİNDE 19 MAYIS COŞKUSU

KIRLANGIÇ GENÇLİK FESTİVALİNDE 19 MAYIS COŞKUSU 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 103. yılında Beylikdüzünde dopdolu etkinliklerle kutlandı.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi