İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


ÇOCUK SESİNİ ÇOK ÖZLEDİK

ÇOCUK SESİNİ ÇOK ÖZLEDİK

Tarih 24 Şubat 2021, 14:38 Editör İskender Kordu

Esenkent Gençlikspor Teknik Direktörü Bilgin Saykolundan özel açıklamalar. Gazetemize sessizliğini bozan Saykolu pandemiden amatör futbola, kariyerinden kulüpteki geleceğine kadar her konuda dobra dobra konuştu.

"ÇOCUK SESİNİ ÇOK ÖZLEDİK"

 img_6163 - kopya.jpg

Esenkent Gençlikspor Teknik Direktörü Bilgin Saykolu'ndan özel açıklamalar. Gazetemize sessizliğini bozan Saykolu pandemiden amatör futbola, kariyerinden kulüpteki geleceğine kadar her konuda dobra dobra konuştu.

 img_6182 - kopya.jpg

"DEVLETİMİZİN TESİSLERİ AÇMASINI BEKLİYORUZ"

Saykolu, pandemi sürecinde özel dersler vererek ayakta kaldıklarını belirterek pandemi nedeniyle bir çok meslektaşının mağdur durumda kaldığını, devletten de bir an önce tesisleri açarak hem antrenörlerin hem de sporcuların futbolla buluşmasını dilediğini söyledi.

img_6190.jpg
Saykolu "Pandemi sürecinde birebir özel derslerle imkanlar dahilinde sporcularımızı aktif tutmaya, onları çalıştırmaya özen gösteriyoruz. Grup anlamında takım anlamında yasak olduğu için birşey yapamıyoruz. Süreç aslında hepimizi etkiledi.
img_6193.jpg
 Bu süreçte biz yine bir şekilde çalışma fırsatı buluyoruz ama çalışamayan, bu imkanı bulamayan antrenör arkadaşlarımız var. Biz de sağdan soldan duyuyoruz çok mağdur olan antrenör arkadaşlarımız var. Yani ailesini geçindirmekte zorlanan bir çok antrenör arkadaşımız var. Bir an önce devletimizin tesisleri antrenmanlara açmasını, antrenörlerin sporla, çocuklarla, futbolla buluşmasını temenni  ediyoruz."
img_6216.jpg

"CERRAHPAŞA SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ'NDEN DESTEK ALIYORUZ"

Tesisler kapalı olduğu için birebir eğitimlere ağırlık verdiklerini, bunu da bilimsel veriler ışığında yaptıklarını kaydeden Saykolu "Birebir eğitim yapıyoruz. Sporcularımızı belli aralıklarla İstanbul Ünversitesi Cerrahpaşa Spor Bilimleri Fakültesi'nde doktor Mustafa Şahin kontrolünde performans testine tabi tutuyoruz ortalama 40 günde bir.

img_6246 - kopya.jpg
Bu konuda üniversiteden destek alıyoruz. Ve bu testlerin sonucuna göre sporcuların gelişimini takip ediyoruz. Yine üniversiteden destek alarak test sonuçlara göre öğrencilerimizin yaş gruplarına göre gelişimlerini, antrenman programlarını 40 günde bir gözden geçiriyoruz." şeklinde konuştu.
img_6212 - kopya.jpg

"BAYRAĞI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ"

Esenkent Gençlikspor kulübündeki görevinin devam ettiğini belirten Saykolu "Şu anda Esenkent Gençlik kulübünde görevim devam ediyor. Hocamız Metin Ülgen'den aldığımız bayrağı daha yüksek noktalara  taşıyarak kulübü iyi bir seviyeye getirip arkadan gelen nesillere kulübü sağlıklı bir şekilde bayrağı teslim edip kulübün varlığını korumaya özen göstereceğiz. Bana bu görevi veren başta kulüp başkanımız Ali Ekşi olmak üzere, Metin Ülgen ve yönetim kurulu üyelerine bugüne kadar verdikleri destekler ve duydukları güven için teşekkür ederim. Kulüp Başkanımız Ali Ekşi gerçekten futbolun etik değerlerine bağlı, altyapıya her zaman önem veren, bizlere de her zaman tecrübeleriyle bir ağabey gibi sürekli bizim yanımızda olan, bize yol gösteren çok değerli bir insan. Kulüpte çok emekleri var. Metin Hocamızın da bize futbolculuk kariyerimizde ve antrenörlük kariyerimizde çok büyük katkıları olmuştur. Olmaya da devam etmektedir. Kendisi örnek aldığımız, saygı duyduğumuz bir hocamızdır. Her zaman zorlandığımız ve takıldığımız yerlerde bize tecrübesiyle ve bilgi birikimiyle her zaman yol göstermiştir. Kendisine kulübümüze ve bizlere kattığı değerler için teşekkür ediyorum." diye konuştu.

img_6251.jpg

"DAHA FAZLA GENCE FAYDALI OLMAK İSTİYORUM"

Kariyeri ve geleceği için de konuşan Saykolu "Şu anda antrenörlükte de 4 yılı geride bıraktım. Kariyerimizle ilgili planlarımızda birinci önceliğimiz daha fazla gence, daha fazla insana faydalı olmak. Daha çok insanı spora yönlendirmek ve sporun içinde tutmak. Yani bununla birlikte de kendi gelişimimizi de sürekli eğitimlerle, araştırmalarla, seminerlerle ve okuyarak sürekli güncelliyoruz. Antrenörler olarak bizler  ne kadar kendimizi geliştirirsek gençlere, sporculara o derece fazla faydalı olacağımızı düşünüyorum." dedi.

 

Futbolu ve çocuk sesini çok  özlediklerini ifade eden Saykolu "Ligler oynanmasa bile çocuklarımızın kaybolmaması, toparlanma süreçlerinin zorlaşmaması nedeniyle antrenmanlar için tesislerin bir şekilde açılması, pandemi kuralları dahilinde sporcularımızın eğitimlerini antrenörler nezaretinde kontrollü bir şekilde başlamasını devlet büyüklerimizden talep  ediyoruz. Spor tesislerinde artık çocuklarımızın seslerini duymak istiyoruz. Düdük sesini ve çocuk sesini çok özledik." ifadesini kullandı.

Haber ve fotoğraflar: İskender KORDU

Bu haber 449 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

NURTEPE STADI YENİDEN HİZMETE AÇILDI

NURTEPE STADI YENİDEN HİZMETE AÇILDI Kağıthanenin emektar sahalarından Nurtepe Stadı yenilenerek yeniden hizmete açıldı.

GÜZELCESPORDAN ERZAK KAMPANYASI

GÜZELCESPORDAN ERZAK KAMPANYASI Amatör 1.Küme ekiplerinden Güzelcespordan örnek kampanya.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi