İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


OYNATMAYAN BİZ DEĞİLİZ

OYNATMAYAN BİZ DEĞİLİZ

Tarih 11 Kasım 2020, 16:52 Editör İskender Kordu

İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükürden flaş açıklamalar geldi. Pandemi sonrası süreci değerlendiren Tanrıyaşükür, liglerin oynanması ya da oynanmaması ile ilgili kararı kendilerinin vermediğini, Ocak ayında yapılacak olan değerlendirmede de kararın bilim kurulu ve sağlık kurulunun görüşleri ışığında verileceğini, kendilerinin lig oynanacakmış gibi hazırlık yaptıklarını söyledi.

“OYNATMAYAN BİZ DEĞİLİZ”

 

İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali  Tanrıyaşükür’den flaş açıklamalar geldi. Pandemi sonrası süreci değerlendiren Tanrıyaşükür, liglerin oynanması ya da oynanmaması ile ilgili kararı kendilerinin vermediğini, Ocak ayında yapılacak olan değerlendirmede de kararın bilim kurulu ve sağlık kurulunun görüşleri ışığında verileceğini, kendilerinin lig oynanacakmış gibi hazırlık yaptıklarını söyledi.

 

“OYNANMASI İÇİN HAZIRLIKLARI YAPIYORUZ”

Tanrıyaşükür “Söylüyorum şayet bu pandemi müsaade ederse hepsi oynanacak A takımların. Müsaade etmezse oynanmayacak. Çünkü biz oynanması için hazırlıklarımızı yapıyoruz her türlü. Kitapçığın çıması çıkması için de çaba sarf ediyoruz. Tabi kulüplerimizin de transfer yapacağı için gerekli evrakları tikapçık ile birlikte hazırlıyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde ilan edeceğiz zaten. Hep beraber göreceğiz olayları.” İfadesini kullandı.

“GİZLİ BİR DÜŞMANLA SAVAŞIYORUZ”

Devletin  de pandemi  nedeniyle çeşitli önlemler aldığını ifade eden Tanrıyaşükür “22.00’da işyerleri  kapanıyor. 60 yaş üstünde insanlar evde. Gizli bir düşmanla savaşıyoruz. Bazı arkadaşlarımızın oynayacağız, oynamak istiyoruz demesine mana veremiyorum. Ben de istiyorum  ama herşey normal anlayış gelmesi halinde oynanır. Bugün oynanmasına karar verilen 3.Ligde maçlar iptal oluyor. İşin özü şu: İnşallah herşey normale döner, biz de oynatır ve oynattığımız müsabakaları izlerken zevk alırız. Futbolu özledik. Futbol adamlarını özledik. Bu özlem içerisinde temennimiz oynanması ama bu Covid 19’dan dolayı oynanmıyorsa da bizim yapacağımız bir şey yok.” Diye konuştu.

“BÜYÜK HAKSIZLIK YAPIYORLAR”

Liglerin oynanıp oynanmayacağı ile ilgili nihai  kararı Ali Düşmez’in vermediğini, bu konuda yaratılan  algının  da doğru olmadığını  kaydeden Tanrıyaşükür “Oynatmayan da biz değiliz. Futbolcuların  bir çoğu sanki bu maçları Ali Düşmez oynatmıyor, isterse oynatır ihtivasıyla eşitli düşüncelerle sosyal  medyadan mesaj  veriyorlar. Büyük haksızlık yapıyorlar. Hiç hoş değil. Buna kararı bilim  ve sağlık kurulu karar veriyor. Bunun en somut örneği TFF Süper Ligde maçların yüzde 30 seyirci ile oynatacağız demesine rağmen oynatamadı. Anılan  kurullar buna müsaade etmedi. Bunun farkında bile değiller. Bu kararlar bir kişinin emrinde, hegomanyası altında değil. Bu bir yönetimin anlayışıyla yönetime de yön verecekkurullar. Yönetim de ben oynatacağım  demekle oynatamıyor. Burada ince nokta var.” İfadesini kullandı.

“ALİ DÜŞMEZ VE YÖNETİMİ TESTLER KONUSUNDA ÇALIŞIYOR”

TFF 3.Ligde maçların  oynandığını, ancak kulüplerin  ekonomik sıkıntılar içinde ayakta kalmaya çalıştığını dile  getiren Tanrıyaşükür “TFF de kulüplerine  para veremiyor. Kulüpler zora giriyor. Profesyonel ortamı dahi yönetirken güçlükler çekiliyor. Buna binaen amatörlerin hiçbir gelir kaynağı yok. Dolayısıyla bir de sağlıklı ortam yok en önemlisi. Sahalarımızın  durumunu çok iyi biliyorsunuz. Ne soyunma odaları, ne tuvaletler hijyenik. Dolasıyla kendi çocuklarımızın bu bilinç içerisinde bir teste tabi  tutulması mümkün değil. Ama buna rağmen hepsinin araştırması yapılıyor. Gerekirse oynanmasına müsaade edildiğinde test sorununu Ali Düşmez ve yönetim kurulunun halledeceği  çalışmalar var. Amatörleri düşünüyor, oynanmasını istiyoruz. Ama amatörler bunu hissetmiyor. Buna üzülüyorum.” Şeklinde konuştu.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 1331 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

PAŞADAN KIZILAYA ÖRNEK KAN BAĞIŞI

PAŞADAN KIZILAYA ÖRNEK KAN BAĞIŞI Avcılar ilçesinin amatör kulüplerinden Mustafakemalpaşaspor kulübünden örnek bir kan bağışı geldi.

KARDEŞE SON GÖREV

KARDEŞE SON GÖREV Mono Elektrik B.Çekmece Tepecikspor Başkan Vekili Hüseyin Hamza Çebinin kardeşi Ahmet Hamza Çebi son yolculuğuna uğ...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi