İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


BUNUN SONU BATAK

BUNUN SONU BATAK

Tarih 11 Kasım 2020, 09:35 Editör İskender Kordu

Silivrispor eski Kulüp Başkanı İhsan Atun pandemi sonrası yaşanan süreçte profesyonel kulüplerin zor bir süreçten geçtiğini belirterek kulüplerin bu süreci iyi yönetememeleri halinde sonlarının iyi olmayacağını söyledi.

“BUNUN SONU BATAK”

 

Silivrispor eski Kulüp Başkanı İhsan Atun pandemi sonrası yaşanan süreçte profesyonel kulüplerin  zor bir  süreçten geçtiğini belirterek kulüplerin bu süreci iyi yönetememeleri halinde sonlarının iyi olmayacağını söyledi.

 

“BÖYLE GİDERSE KULÜPLERİN YÜZDE 70’İ BATAR”

Atun “Bu zorlu süreçte Pandemi sonrası her takımın toparlanması güç durumda. Tüm takımlar için maddi ve manevi güç bir durum. Pandemiye ekonomik bakmak lazım. 3.Ligden Süper Lige kadar tüm takımların ekonomik olarak kendilerini kontrol etmeleri lazım. Yoksa bunun sonu batak. Yoksa 2 yıl daha aynı hızla giderse takımlar Süper Lig de dahil yüzde 70’i batar. Onun için hiçbirşey dünyanın sonu değil. Hep skor başarısı değil benim felsefem tesisleşmede gösterilen başarıdır. Artı  ekonomik borçlanmayı da aşağı düşürmektir.” İfadesini kullandı.

“DENK BÜTÇE İLE GİTMEN LAZIM”

Silivrispor’la ilgili görüşlerini  de paylaşan  Atun  şöyle  dedi “Bu aşamada bir yapılandırma var. Bu yapılandırmada peşin ödeme ile Silivrispor’un gerek vergi  borçlarını  daha  nasıl minimize  edilir onu da unutmamak lazım. Skor da çok önemli ama devre arasında 1 milyon transfere harcadığında nasıl ödeyeceksin eskileri, nasıl ödeyeceksin yenileri. Vergileri, SGK primlerini nasıl ödeyeceksin.Denk bütçe ile gitmen lazım. Denk bütçe ile gitmen lazım. Benim son yılımda yapmış olduğum gibi en son yıl bütçeyi düşürdüm, tüm giderlere tasarruf  getirdim, lojman yaptım, o lojman altıncı yılında devam ediyor. Ciddi bir tasarruftur. Yılda otele nereden baksan 1 Milyon lira para ödüyrodum. Bugün o 1 milyon  Silivrispor’un cebinde kalıyor. Stadın zeminini geldiğimin ilk yılı Metin Karakaş’ın  da ilçe başkanının  da çok büyük manevi destekleriyle yaptırdık. Sahildeki  lokali bu hale getirdim kafe vs. Bunları  da gelir kalemine koyduğun zaman büyük bir tasarruf yapmış olduk Silivrispor’da. Bu  yönetim ve bundan sonraki yönetimler 3 yıl denk bütçelerle gittiği zaman Silivrispor sürdürülebilir borçlarla yürür. Daha borçsuz yürür. Altyapılara daha fazla zaman ayırma  imkanı olur. Bugün hep altyapılar diyoruz ama altyapı  dediğimiz  de 5-6 tane hocadan aşağı dönmüyor. Bunların maliyetleri de ek giderler. Ben şu kadarını diyorum: 1957 yılından bugüne kadar Silivrispor’a gerek başkan, gerek yönetici hizmet etmiş, bunların içinde hasbelkader ben de varım hepsine saygıyla bakıyorum. Geçmişte vermiş oldukları emekten dolayı  kutluyorum. Ahmet, Mehmet değil bugün bu arkadaşlar burada, yarın başkaları, Kim olursa olsun bu faaliyetlerinbaşında olan kişilere hep destek olmalıyız.” İfadesini kullandı.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 1121 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

PAŞADAN KIZILAYA ÖRNEK KAN BAĞIŞI

PAŞADAN KIZILAYA ÖRNEK KAN BAĞIŞI Avcılar ilçesinin amatör kulüplerinden Mustafakemalpaşaspor kulübünden örnek bir kan bağışı geldi.

KARDEŞE SON GÖREV

KARDEŞE SON GÖREV Mono Elektrik B.Çekmece Tepecikspor Başkan Vekili Hüseyin Hamza Çebinin kardeşi Ahmet Hamza Çebi son yolculuğuna uğ...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi