İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


BU HİZMETİ GELECEK NESİLLERE TAŞIYACAĞIZ

BU HİZMETİ GELECEK NESİLLERE TAŞIYACAĞIZ

Tarih 17 Ekim 2020, 12:56 Editör İskender Kordu

Dünyada başka bir örneği bulunmayan Türkiye Deniz Canlıları Müzesine Onur ödülü.

"BU HİZMETİ GELECEK NESİLLERE TAŞIYACAĞIZ"

 

Dünyada başka bir örneği bulunmayan Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ne Onur ödülü.

1a32b144-8149-45b6-9775-39ef9ef4e8d9 

"BU ÖDÜLÜ ALMAK BİZLERİ ONURLANDIRDI"

Ödülü alan İstanbul’un ünlü balıkçısı Kenan Balcı; "Büyük emek olan müzemizde bu ödülü almak bizleri onurlandırdı. Bugün çocukken fotoğraf çektiren gençler şimdi çocuklarıyla fotoğraf çektirmeye geliyor. Umuyorum müze 300 yıl daha varlığını sürdürecek." dedi.

"BİNLERCE DENİZ CANLISI MEVCUT"

Bin 500’ün üzerinde mumya deniz canlısını barındıran özellikle öğrencilerin büyük ilgisini çeken müzeye 351 dernek adına Rumeli Balkan Güç Birliği Platformu Onur ödülü verdi. Ödülü öğrencilere adayan müzenin kurucusu Balıkçı Kenan Balcı; "Büyük emek ve uğraşlarımız sonucu bu müzeyi kurduk. Müzemizde en küçük hamsiden, en büyük orkinosa, köpekbalığına kadar binlerce deniz canlısı mevcut. Bize bu ödülü layık gören ve bizleri onurlandıran Rumeli Balkan Güç Birliği Platformu Başkanı Recep Osman Erdoğan’a ve yönetimine teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

7eb8d3e2-4a59-4b40-8ee0-68ad833bff7f

"BURASI TAM BİR ÖĞRENİM MERKEZİ GİBİ"

Büyük küçük herkesin yoğun ilgi gösterdiği Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’nin ücretsiz olduğu vurgusunu yapan Balcı: "Özellikle öğrencilerimizi müzemize bekliyoruz. Burası tam bir öğrenim merkezi gibi. Karasularımızda çıkan neredeyse her balık müzemizde var. Gün içerisinde ziyaret edebilirler. 30 senedir devam eden birikim var. Benim görüşüm 300 sene sonrada bu balıklar devam edeceği yönünde.” diye konuştu.

1cab4d9a-927e-487a-8787-3220b3215759

"DENİZLERİMİZ TÜKENMEYEN MADENLERİMİZDİR"

Türkiye’nin üç tarafının denizlerle çevrili olmasının bizlere lütuf olduğunu belirten Balcı "Denizlerimiz tükenmeyen madenlerimizdir, ekmeden biçtiğimiz tarlalardır. Denizlerimizin ne kadar değerli olduğunu, denizlerimizden hangi ürünlerin çıktığını görsünler, birebir dokunabilsinler ve balıklarımızın ne kadar önemli besin kaynağı olduğunu bilsinler diye bu hizmeti veriyoruz. Bu hizmeti inşallah gelecek nesillere de taşıyacağız. Çocukken fotoğraf çektiren ziyaretçilerimiz bugün çocuklarıyla birlikte gelip fotoğraf çektiriyorlar. Bu da bize mutluluk veriyor. Türkiye deniz canlılarını müzesini 40 tır dolusu balığı mumyalayarak Türk halkına armağan ettik” şeklinde konuştu.

 

Bu haber 1062 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

HAZIRLIK MAÇI PROGRAMI

HAZIRLIK MAÇI PROGRAMI Hazırlık maçı programı şekillenmeye başladı

İBBDEN S.MİMARSİNANA ZİYARET

İBBDEN S.MİMARSİNANA ZİYARET Silivri’nin amatör kulüplerinden Silivri Mimarsinanspor kulübüne İstanbul Büyükşehir Belediyesinden ziyar...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi