İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


ALİ DÜŞMEZİ ELEŞTİRENLER KENDİLERİNİ SORGULASINLAR

ALİ DÜŞMEZİ ELEŞTİRENLER KENDİLERİNİ SORGULASINLAR

Tarih 13 Ekim 2020, 22:11 Editör İskender Kordu

Yeşilova Esnafspor Başkan Yardımcısı ve Futbol Şube Sorumlusu Cem Özel yaklaşan İASKF genel kurulu öncesi flaş açıklamaların altına imza attı.

“ALİ DÜŞMEZ’İ ELEŞTİRENLER KENDİLERİNİ SORGULASINLAR”

 

Yeşilova Esnafspor Başkan Yardımcısı ve Futbol Şube Sorumlusu Cem Özel yaklaşan İASKF genel kurulu öncesi flaş açıklamaların altına imza attı.

 

Aynı zamanda İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez'in yönetiminde yer alan Cevat Ay'ın seçim ekibinde yer alan Özel Ali Düşmez'in işini layıkıyla yaptığını, amatör liglerin başlaması konusunda da teamüllere göre hareket ettiğini söyledi.

"SPOR CAMİASINI GALEYANA GETİRMENİN  HİÇBİR ANLAMI YOK"

Düşmez hakkında özellikle  sosyal medyada çıkan eleştirilerin son derece bel altı olduğunu ifade eden Özel "Başkanımız Ali Düşmez üzerine gerek sosyal medya üzerinden, gerek kapalı salonlarda, kendi aralarında, konuşmalarında başkanımız çok büyük bir haksızlığa uğramaktadır. Bugüne kadar Ali Düşmez'in amatör futbol için yaptıkları herkes tarafından bilinmektedir. Şimdi bu haksız, bel altı yapılan eleştirilerin tek nedeni kongre sürecine girilmiş olmasındandır. Yani eleştiriler yapılırken eleştiri yapan kişinin de elini vicdanına koyarak eleştirmesi gerekir. İspatlamayacağınız birşeyi kalkıp sosyal medya üzerinden, paralı kalemşörler tutarak insanları, spor camiasını galeyana getirmenin hiçbir anlamı yok.

"ELEŞTİRİYİ YAPANLAR BİRLİKTE ÇALIŞTIĞI  KİŞİLER"

İnsanlar eleştiri yaparken diline  doladıkları birinci konu Ali  Düşmez'in bir çok makamda ve kolktukta  oturması. Şimdi bu insan bütün görevlerini  hakkıyla yapabiliyorsa, daha fazla da koltukta oturmasının  hiçkimse tarafından  eleştirilmemesi gerekmektedir. Maaş aldığı söylenen Ali Düşmez ispatlayamayacakları söylemlerden insanların uzak durması gerekmektedir. Başkanımız da geçtiğimiz günkü bir konuşmasında 'İspatlasınlar. İstifa edeceğim.' dedi.  Bu birden fazla koltukta oturuyor eleştirileri yapan arkadaşların kendi oturdukları  koltuklarda  ne kadar zamandır oturdukları ve oturdukları  kurumlara  ait olan  tüzüklerin ne şekilde olduğu  herkes tarafından bilinmektedir. Ve ilginçtir ki bu eleştirileri yapanlar veya yaptıranlar geçmiş zamanda ve son güncel zamanda Ali Düşmez'in yönetiminde çalışmış olan insanlardır. Ali Düşmez'i eleştirenlerin bugüne kadar kendilerinin bugüne kadar ne yaptıklarını sorgulamak gerekmektedir. " diye  konuştu.

"ALİ  DÜŞMEZ'E BAĞLAMAK TAMAMEN CAHİLLİKTİR"

Amatör liglerin başlaması ile ilgili kararın ileri bir tarihe ötelenmesi  yönünde yapılan  eleştirilere de katılmadığını, bu konuda Ali Düşmez'i sorumlu tutmanın sığ bir düşünce olduğunu kaydeden Özel "Amatör liglerin oynanmasını da Ali Düşmez'in iki dudağının arasında sananlar yanılıyorlar. Ülkemizin en üst makamı bile ülke  yönetiminde bilim kurulunu işaret edip, 'Bilim kurulunun tavsiyelerine göre hareket ediyoruz.' derken amatör ligler için oynanmama konusunu Ali Düşmez'e bağlamak tamamen cahilliktir." ifadesini kullandı.

"ALİ TANRIYAŞÜKÜR İSTANBUL AMATÖR FUTBOLU İÇİN BİR ŞANSTIR"

Ali Tanrıyaşükür'ü hedef alan açıklamalara da değinen Özel, Tanrıyaşükür'ün aynı zamanda İASKF yönetim kurulu olduğunu  hatırlatarak " Geçtiğimiz günlerde bana göre İstanbul'un en naif insanlarından biri olan Ali Tanrıyaşükür'ü de hedef alınan açıklamalar yapılmıştır. Kendisi  zaten  Ali Düşmez başkanımızın yönetim kurulu üyesidir. Tüzükte veya herhangi bir protokolde Ali Tanrıyaşükür başkanımızın hem görevini yapmasının hem de Ali Düşmez başkanımızın yönetiminde olmasını engelleyecek herhangi bir durum bulunmamaktadır. Peygamber Efendimizin de dediği gibi  'İşi ehline verin.' sözü burada tam anlamıyla ortaya çıkmaktadır. Ali Tanrıyaşükür başkanımızın, büyüğümüzü ben İstanbul amatör futbolu için bir şans olarak görmekteyim. Hangi kulübümüz ararsa arasın kendisi her zaman cevap vermiş, her zaman sorunlarla ilgili çözüm üreten olmuştur.

"ABDULLAH  KAYA DA SORGULANMALIDIR"

Ayrıca Ali Tanrıyaşükür başkana seçim çalışması yapması ne kadar etik  diye sorulurken K.Çekmece Belediyesi Spor Danışmanı Abdullah Kaya'nın ilçemiz kulüplerini gezerek Sayın Fikri Sivri adına seçim çalışması da sorgulanmalıdır." dedi.

"KİMSENİN  DOLDURUŞU İLE KİMSENİN HAKKINA GİRMESİNLER"

Covid-19 salgını  nedeniyle amatör liglerin oynanmaması  ilgili olarak Ali  Düşmez üzerinden yapılan  eleştirilerin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Özel "Amatör sporcunun sözlükteki karşılığı 'yaptığı sporu para karşılığı yapmayan kişidir' diye geçmektedir. Şimdi  bu Covid salgını  dolayısıyla oynanmayan liglerimizde bazı  sporcu kardeşlerimiz, bazı kişilerin gazına gelerek 'evimize ekmek götüremiyoruz' diyorlar. Günümüz koşullarında 2.Amatör, 1.Amatör ve Süper Amatör Liglerinde futbolcu kardeşlerimize verilen harçlık mahiyetindeki paralarla hangi  ev  geçindirilir ben merak etmekteyim. Bu kardeşlerimize de tavsiyem emin olsunlar ki  Ali Düşmez başkanımız hepsinin hakkını üst makamlarda kendilerinden geri kalmayacak şekilde savunmaktadır. Yine bu kardeşlerimden ricam lütfen kimsenin  dolduruşu ile kimsenin hakkına girmesinler.

‘İSTANBUL’U TESİSE DOYURACAĞIZ’ DEMEK POPÜLİZMDEN İBARETTİR”

‘İstanbul’u tesise  doyuracağız’ şeklinde  üretilen söylemlerin  popülizmden ibaret olduğunu, İASKF’nin  işinin tesis yapmak ya da açmak olmadığını belirten Özel “Seçim propagandası olarak ‘İstanbul'u tesise  doyuracağız’ şeklinde söylemler dolaşmaktadır. Ben buradan sormak istiyorum: İASKF ne zamandan beri tesis yapıyor, ne zamandan beri tesis açıyor? Herkes bilmektedir ki ilçelere yapılan tesislerin  çoğunluğu ilçe belediyelerin destekleriyle yapılmaktadır. Takdir edersiniz ki Ali Düşmez başkanın bu noktadaki ilişkileri bu kadar güçlüyken yapılanlar, yapılabilenler bunlarken çıkıp 'İstanbul'u tesise doyuracağız' yönündeki açıklamalar popülizmden ibarettir.” Şeklinde konuştu.

“GEREKLİ HİZMET EŞİT ŞEKİLDE VERİLECEKTİR”

Seçim  çalışmalarında aynı zamanda İASKF Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Ay’la birlikte çalıştıklarını, birlikte  bölgedeki amatör spor kulüplerini dolaşarak not aldıklarını kaydeden Özel “İlçemizin güzide iş adamlarından olan İASKF Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Ay başkanımızla yapmış olduğumuz ilçemiz kulüplerini ziyaretlerde tüm kulüplerimizin eksikleri, talepleri not alınarak yeni dönemde imkanlar doğrultusunda hepsinin giderileceği sözünü kendisinden aldık. İlçemiz kulüpleri için yeni dönemde ne yapılması gerekiyorsa Cevat Ay başkanımızın önderliğinde, Ali Düşmez başkanımızın liderliğinde hiçbir kulübümüze ayrım yapılmadan gerek hizmet eşit şekilde verilecektir.

“KORKU İMPARATORLUKLARI SON BULMALIDIR”

“Seçim dönemlerinde yaratılan korku imparatorlukları son bulmalıdır. ‘Sen şucusun’, ‘Ben bucuyum’ diye yapılan ayrıştırmalar işin sonunda amatör spora zarar  vermektedir. Amacımız amatör sporu, amatör futbolu geliştirmekse bunu yolu haklı eleştiriler yapmaktır. Ali Düşmez başkanımız bir yerde, bir sıkıntı varsa onun giderilmesi için tüm kurullarını, tüm yöneticilerini ilçe ve parti ayrımı yapmaksızın eşit şekilde çalıştırmaktadır. Kendisi de herkesten fazla çalışmaktadır. Ben şahsım  olarak bir çok kez kendisine gece 01.00, 02.00'de aramış, düzeltilmesi gereken konular hakkında görüşme sağlamışımdır.” Diye  konuştu.

Haber: İskender KORDU

 

Bu haber 1003 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

BEYLİKDÜZÜSPOR SHOWROOM AÇILDI

BEYLİKDÜZÜSPOR SHOWROOM AÇILDI Süper Amatör Küme ekiplerinnden Beylikdüzüspor, taraftarlardan gelen yoğun istek üzerine kulüp tesislerinde Beylikd...

GOL DÜELLOSU TAHTAKALE KARTALLARININ: 4-3

GOL DÜELLOSU TAHTAKALE KARTALLARININ: 4-3 Altyapılarda ligler oynanmadığı için hazırlık maçlarıyla formunu bulmaya çalışan Avcılar Tahtakale Kartalları alty...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi