İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


BUGÜNÜN ÇOCUKLARI, YARININ BÜYÜKLERİ

BUGÜNÜN ÇOCUKLARI, YARININ BÜYÜKLERİ

Tarih 18 Ağustos 2020, 15:20 Editör İskender Kordu

Esenkent Gençlikspor Teknik Direktörü Bilgin Saykolu yeni sezon öncesi gazetemize önemli açıklamalarda bulunarak lig hazırlıkları için federasyonun açıklayacağı takvimi beklediklerini söyledi.

"BUGÜNÜN ÇOCUKLARI, YARININ BÜYÜKLERİ”

 

Esenkent Gençlikspor Teknik Direktörü Bilgin Saykolu yeni  sezon öncesi gazetemize önemli açıklamalarda bulunarak lig hazırlıkları için federasyonun açıklayacağı  takvimi beklediklerini  söyledi.

IMG-3391-2 

"FEDERASYONUN AÇIKLAYACAĞI TAKVİMİ BEKLİYORUZ"

Son olarak A takım oyuncularıyla biraraya gelerek toplantı yaptıklarını ifade eden Saykolu "A takım oyuncularıyla toplantı yaptık. Antrenmanlara başlamak için Federasyonun  açıklayacağı takvimi bekliyoruz. Yeni sezonda hiçbir oyuncumuzu bırakmak istemiyoruz. Eksik  gördüğümüz yerlere de takviyeler yapacağız. Altyapıda eğitim gören sporcularımızın velileriyle de biraraya gelerek onlarla da bir toplantı yapacağız. O toplantıda da kulüp  yönetimi, sporcu velileri ve antrenörler olarak bir istişare yapıp önceliğimizin sporcu sağlığı  olduğunu  paylaşacağız. Bu anlamda federasyon bir takvim açıklarsa altyapı ile ilgili olarak da çalışma tarihimi açıklayacağız. Spor tesisleri kapalı olsa bile bir şekilde antrenmanlara başlamak zorundayız. Kaybedeceğimiz hiçbir sporcumuz yok. Çocuklarımızı  tekrar toparlamalı, onları sporun içinde tutmalıyız." ifadesini kullandı.

IMG-3395

"ÖNCELİĞİMİZ AHLAKLI SPORCULARIN YETİŞTİRİLMESİ"

Yönetimle yaptıkları planlama doğrultusunda yollarına  devam ettiklerini ifade eden Saykolu "Yeni sezonda üstüne koyarak, kulübün hedeflerini ve çıtasını yükselterek birinci önceliğimiz altyapıda ahlaklı sporcuların yetiştirilmesidir. Altyapıda bizim önceliğimiz ahlaklı sporcuların yetiştirilmesi. Bugünün çocukları yarının büyükleri mantığıyla hareket  ediyoruz. Ve sporcularımıza  da ayrı ayrı çok değer veriyoruz. Sporcularımız ailelerinin bize emanetidir." dedi.

"ANTRENÖRLÜK FUTBOLCULUĞA GÖRE ZOR BİR GÖREV"

Esenkent Gençlikspor'da hem futbol oynadığını hem de antrenörlük yaptığını hatırlattığımız Saykolu futbolculuğun daha kolay olduğunu, antrenör olarak sorumluluklarının daha fazla olduğunu  söyledi. Saykolu "Antrenörlük futbolculuğa göre daha zor bir görev. Çünkü birbirinden farklı karakterde sporculardan bir takım oluşturmaya çalışıyorsun. Sporcuları birarada tutmak, onları müsabakalara hazırlamak, ortak bir hedef doğrultusunda birleştirmek kendinizi kulübünüze ve takımınıza adamanızı gerektiriyor. Ben bu işe kendimi adamış bir insanım. Benim birinci mesleğim antrenörlük. Ek işim değil. Futbolcuyken sadece  kendinden sorumlusun ama  burada sorumlulukların daha fazla. Antrenörlük zor bir süreç ama bu işi sevdiğimiz için bunlar bizi çok zorlamıyor. Bizler de görev yaptığımız bu süreçte yeni şeyler öğreniyor, yeni tecrübeler kazanıyoruz. Öğreniyoruz ve gelişime açığız. Öğrenmenin yaşı yok." diye konuştu.

"İŞLEYEN BİR ALTYAPI SİSTEMİ KURARAK AYRILMAK İSTİYORUM"

Esenkent Gençlikspor'dan bir gün ayrılacağını, ayrılırken de arkasında iyi bir eser bırakarak gitmek istediğini ifade eden Saykolu "Esenkent kulübünden biz de bir gün ayrılacağız. Ama ayrılırken işleyen bir altyapı sistemi kurarak ayrılmak istiyorum. Kulübün gelecek yıllarını garanti altına aldıktan sonra bizden sonra gelecek meslektaşlarımıza gönül rahatlığı içinde görevimizi teslim edebiliriz. Ömür boyu Esenkent'te kalacak  değiliz yani." şeklinde konuştu.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 1728 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

1.AMATÖR KÜME

S.ORTAKÖY GÜZDEMİR DEDİ

S.ORTAKÖY GÜZDEMİR DEDİ Amatör 1.Küme ekiplerinden Silivri Ortaköysporda yapılan genel kurulda seçime tek liste ile katılan Aydın Güzdemir ...

HER YERDE GÖREV ALIRIZ

HER YERDE GÖREV ALIRIZ Güzelcespor Yönetim Kurulu Üyesi Recep Erol Güzelcespor olarak pandemi döneminde sosyal anlamda önemli işlerin altı...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi