İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


DÜŞMEZİN KONUŞMALARINDAN SATIR ARALARI/ İSKENDER KORDU YAZIYOR

Tarih 19 Temmuz 2020, 19:37 Editör İskender Kordu

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili, Amatör Kurulu Başkanı, TASKK Genel Başkanı ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmezle bugün bir telefon görüşmem oldu. Yoğun programları arasında görüşme fırsatı bulduğum Düşmezin açıklamalarını sitede paylaştım zaten. Peki Düşmezin açıklamalarındaki satır aralarını nasıl okuyacağız?

DÜŞMEZ’İN KONUŞMALARINDAN SATIR ARALARI

aMTVl-M2-E3-NTc2-M2-Nm-YTE

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili, Amatör Kurulu Başkanı, TASKK Genel Başkanı ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez’le bugün bir telefon görüşmem oldu. Yoğun programları arasında görüşme fırsatı bulduğum Düşmez’in açıklamalarını sitede paylaştım zaten. Peki Düşmez’in açıklamalarındaki satır aralarını nasıl okuyacağız? SAL Klasman Grubu kaldığı  yerden mi tescil edilecek, yoksa farklı bir formülle mi  takımlar belirlenecek? Daha önce de açıklandığı şekilde maçlar oynatılmayacağı için çıkacak takımların  da hangi kriterlere göre belirleneceği de tam bir soru işareti. Düşmez’in konuşmalarından anladığımıza göre çıkacak  takımlar SAL Klasmanda ikinci hafta sonunda oluşan puan durumuna  göre çıkmayacağı net bir şekilde ortada. Kenara yazmamız gereken ilk not bu. Düşmez’in bu açıklamalarından sonra nasıl bir formül uygulanacağını ise Düşmez’in  ifadesine göre en yakın çalışma arkadaşı İstanbul Futbol İl Başkanı Ali Tanrıyaşükür tarafından da bilinmediği için bizim buradan bir tahmin yapmamız da çok zor. Bu sürecin de 2.Lig ve 3.Lig Play Off müsabakalarının bitiminden sonra, yani 28 Temmuz’dan sonraya da sarkacağını düşünürsek bir süre daha bu konularla ilgili kafa yoracağız. Düşmez’in bir diğer ifadesi ise normal statünün uygulanması halinde 3 ya da 4 takım çıkacakken bu sözden  de SAL Klasman takımlarının lehine bir sonuç doğacağını düşünerek bu sayının 4’ten  de yüksek olabileceğini rahatlıkla fikir yürütebiliriz. Bu konuda Düşmez’in İstanbul için pozitif bir ayrımcılık için yeşil ışık yaktığını anlıyoruz. Düşmez’in üzerinde durduğu bir konuda da BAL kulüplerinin 3.Lige yükselirken uygulanan yüzde 20’lik bir arttırım. Yani Düşmez’in  ifadesiyle Bölgesel Amatör Lig oynansaydı 3.Lige 9 takım alınacakken TFF’nin kararıyla bu sayının 11 olmasının da alınan kararlarda oluşan mağduriyetin bu şekilde giderilmesine yönelik bir adım olarak değerlendireceğiz. Yani BAL için uygulanan bu yüzde 20’lik artışın SAL Klasmana da uygulanması halinde doğrudan çıkacak 4 takım yerine bu sayının doğrudan 6 takım da olabileceğini varsayabiliriz. Belki de bizim tahminlerimizin  üzerinde bir sayı akıllarında var mıdır bunu da hep beraber yaşayıp göreceğiz.

Düşmez’in sözlerinden  anladığımız bir  diğer husus  da kararın geç alınmasındaki  bir diğer nedenin de liglerin Eylül’de değil Ekim ya da Kasım ayına kadar sarkabilecek olması, bu nedenle  de acele etmeden enine boyuna düşünerek kendilerine sağlıklı bir karar verebilmek adına zaman kazanmaya çalışmalarıdır. Sonuçta Düşmez’in de önündeki takvime bakarak hareket ettiğini  düşünürsek biraz daha beklediğimizde tahminimce beklentilerin üzerinde bazı kararlara imza atılması da müneccimlik olmaz  diye düşünüyorum.

Bu haber 2408 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Köşe Yazıları

HABER BİZDEN TAKİP EDİLİR/ İSKENDER KORDU YAZIYOR

HABER BİZDEN TAKİP EDİLİR/ İSKENDER KORDU YAZIYOR SAL Klasman Grubunda mücadele eden 16 takıma müjdeli haber geldi. 16 takım da önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Ligd...

SAL KLASMANDA GÜZEL HABERLER YOLDA/ İSKENDER KORDU YAZIYOR

SAL KLASMANDA GÜZEL HABERLER YOLDA/ İSKENDER KORDU YAZIYOR SAL Klasmanda gruplarıyla ilgili karar beklenirken TFFnin bugünkü toplantısından çıkan kararlar beni açıkçası alı...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi