İSTANBUL AMATÖR

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

ZİYARETCİ İSTATİSTİĞİ


İASKF AMATÖRLER İÇİN DÜĞMEYE BASTI

İASKF AMATÖRLER İÇİN DÜĞMEYE BASTI

Tarih 02 Haziran 2020, 20:14 Editör İskender Kordu

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bugün kritik toplantısını TFF İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür başkanlığında İstinye Orhan Saka Amatörler Evinde yaptı. Saat 15.00da başlayan toplantının ilk bölümü basına açık olarak yapıldı.

İASKF AMATÖRLER İÇİN DÜĞMEYE BASTI

 IMG-0154

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu bugün kritik toplantısını TFF İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali  Tanrıyaşükür başkanlığında İstinye Orhan Saka Amatörler Evi’nde yaptı. Saat 15.00’da başlayan toplantının ilk bölümü basına açık olarak yapıldı.

 IMG-0156

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez’in Riva’daki programı nedeniyle katılamadığı toplantıda samimi açıklamalarda bulunan Tanrıyaşükür, salgın döneminde yayınlarıyla kamuoyuna doğru bilgi paylaşan basın mensuplarına  teşekkür etti.

IMG-0159

Tanrıyaşükür kararları tek başlarına almayacaklarını, taban birliklerinin görüşlerini de alarak son noktayı koyacaklarını söyledi. IMG-0169

“ZOR BİR İŞİ ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Tanrıyaşükür “Bu karar sadece İl Temsilciliği’nin alacağı bir karar değil. Kararı müşterek olarak alacağız. Taban birliklerinin de görüşlerini alarak ortak bir müşterekte buluşacağız. Şu anda acil olarak karar vermemiz gereken konular 2.Amatör, U 19 1.Lig ve 2.Liglerdir. Sonuçta bugüne kadar verilmiş olan bir emek var. Zor bir işi çözmeye çalışıyoruz.

IMG-0187

 Avrupa’da 55 ülkenin 53’ünde amatör ligler dondurulmuş durumda. Ülkelerin federasyonları bu konuda kendilerini karar vermek için de  kendilerini sorumlu tutmuyorlar. Bizler de hem basın mensupları olarak sizlerden, hem kendi içimizde yapacağımız toplantılarda alacağımız kararlar, hem de taban birliklerinin ortaya  koyacağı görüş ve öneriler ışığında bu işin üstesinden geleceğiz.

IMG-0186

 Kimsenin haksızlığa uğramasını, emeklerinin zayi olmasını istemiyoruz. Amatör Kurulun bir önerisinde ilk yarısı bitmemiş olan liglerin yok sayılması yönünde bir görüş ortaya koyulsa da bizim ilk yarısının bitimine 1 hafta kalmış 2.Amatörleri yok saymamız imkansız. 8 hafta oynanmış, bir hafta kalmış ilk yarının bitimine. Bizler ilk yarı tamamlanmış mantığıyla hareket ederek hiçbir kulübümüzün mağdur duruma  düşmeyeceği bir karar vereceğiz.” Şeklinde konuştu.

IMG-0178

“BAL OYNATILIRSA MECBUREN SAL KLASMANI OYNATMAK ZORUNDAYIZ”

Karar verirken konuyu en ince ayrıntılarına  kadar değerlendireceklerini, bunun için de taban birlikleriyle biraraya geleceklerini dile getiren Tanrıyaşükür “İlk etapta kendimiz biraraya gelerek daha sonraki aşamada İl Hakem Kurulu, Saha Komiserleri Derneği, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri  Derneği, TÜFAD İstanbul Şubesi ile görüştükten sonra ortak akıl doğrultusunda son  kararımızı vereceğiz. Burada Bölgesel Amatör Lig konusunda Türkiye Futbol Federasyonu karar vermiş durumda. SAL Klasman Grubu ile ilgili bir ifade kullanılmamış Bölgesel Amatör Lig takvimi belirlenirken. Doğal olarak BAL oynandığında eş zamanlı olarak SAL Klasman Grubu da mecburen oynatılacaktır. BAL oynatılırsa mecburen SAL Klasman Gruplarına yol vermek zorundayız.

IMG-0208

“BİZ DE ÖNÜMÜZÜ GÖREMİYORUZ”

 Ali Düşmez Başkan bugün Federasyondaki programı nedeniyle Riva’ya gitmek zorunda kaldı. Kendisiyle ayak üstü konuştuk. ‘2.Lig ve 3.Lig oynatılması mümkün olmayacak gibi gözüküyor’ dedi. Böylesine önemli bir salgın ortamında bazı kulüpler bizim durumumuz ne olacak diye merak ediyorlar. Ben de diyorum ki kayıplarımızı (Ahmet Karaman, Turgay Kalyoncu) şampiyonluklarla, küme düşmelerle eş tutmak mümkün değil. ‘Bizim halimiz ne olacak?’ diye soruyorlar.

IMG-0220

Ben de diyorum ki Ahmet Karaman’ı, Turgay Kalyoncu’yu nasıl geri getireceğiz? B.Çekmecesporlu genç çocuğumuzu nasıl geri getireceğiz dünyaya? Neticede arkadaşlarımızla toplanarak, taban birliklerinin de görüş ve önerilerini alarak, hatası çok az karar vererek kulüpleri mağdur etmemeye özen göstereceğiz. Süper Lig oynanmayacak belki de. Süper Amatör Klasman Grubunu oynatıp oynatmayacağımız da Bölgesel Amatör Lige bağlı. Biz de önümüzü göremiyoruz.” İfadesini kullandı.

Haber: İskender KORDU

Bu haber 4137 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

AKTÜEL

OYNANMADAN FORMÜL BULACAĞIZ

OYNANMADAN FORMÜL BULACAĞIZ TFF Başkan Vekili, Amatör Kurul Başkanı ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmezden flaş açıklamalar geldi. Düşmez, Federa...

TEPECİK ANTRENMANLARI BIRAKTI

TEPECİK ANTRENMANLARI BIRAKTI Türkiye Futbol Federasyonunun ligin kalan maçlarını oynatmayacağını açıklamasının ardından B.Çekmece Tepecikspor bu...


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi